Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Codes pamatskolu absolvē 17 jauniešu

Pirmssvētku dienā, 22. jūnijā, Bauskas novada izglītības iestādēs izskanēja pēdējie izlaidumu sarīkojumi – Iecavas un Vecumnieku vidusskolā, Valles, Vecsaules un Codes pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Codes pamatskolas zālē ceturtdienas novakarē pulcējās kupls skaits sveicēju, jo arī absolventu skaits šogad diezgan liels – 17 skolēnu. Klases audzinātāja Inga Eglīte atzīst, ka jauniešus uzaudzinājusi par saliedētu un draudzīgu kolektīvu.

Vakars tveicīgs, un izlaiduma apmeklētāju skaits tik liels, ka pasākuma vadītāja, Codes pamatskolas direktores vietniece Egita Kanapecka pirms svinību norises sākuma lūdz vietējos codiešus ienest zālē papildus solus.

Izlaidums sākās ar svinīgu skolotāju un absolventu ierašanos svētku zālē caur zaļumiem izrotātu arku. 9. klases beidzēji gan skolotājiem, gan vecākiem veltīja dziesmas “Zemenes”, “Gribu kā bērns vēl just”, “Mana dziesma” un citas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīdī, kad absolventi saņēma savu pamatizglītības sertifikātu, direktores vietniece E. Kanapecka katram jaunietim sniedza īsu raksturojumu, kā arī personīgu novēlējumu turpmākajām dzīves gaitām.

“Esmu šodien gan priecīga, gan skumja. Visu ko mēs šajā laikā kopā pārcietām – gan pandēmiju, gan attālinātu mācību darbu. Viena pati es to, protams, nespētu, bet kopā ar vecākiem, kolēģiem un pašiem skolēniem nonācām līdz šim izlaidumam,” sacīja absolventu klases audzinātāja Inga Eglīte, “šajā klasē  ir atsaucīgi, darbīgi un labsirdīgi jaunieši. Es tā esmu centusies audzināt visas savas klases, un, pat ja reizēm izskanējis kāds skarbāks vārds, tas tikai tāpēc, lai tagad mēs visi būtu kopā un būtu saliedēti.”

Daniela Pavlova, viņas vidējais sekmju vērtējums – 8,54 balles. Foto: Māris Krūmiņš

Par īpaši labu vidējo vērtējumu mācībās atzinība piešķirta Danielai Pavlovai, to meitenei no Codes pagasta nodaļas pasniedza pārstāve Solvita Rotberga. Danielas vidējā atzīme, beidzot skolu, bija 8,54 balles. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mācīties mani motivēja cilvēki apkārt – draugi un, protams, ģimene,” atzīst Daniela, “izlaidumā visvairāk man patika brīdis būt kopā ar saviem klasesbiedriem. Apzinājos, ka tās ir mūsu pēdējās minūtes kopā kā klasei, tik jauka sajūta bija, ka visi esam absolvējuši pamatskolu kopā.”

Absolventus ar dziesmām sveica arī vietējais skolas trio – skolotāja Karīna Prilucka, viņas dzīvesbiedrs Ēriks un skolotāja Maruta Bernharde. 

Izlaiduma noslēgumā skolēni, skolotāji un visi klātesošie vienojās dziesmā, un absolventi ar sertifikātiem rokās, pacilāti un laimīgi devās ārā pa skolas zāles durvīm – gatavi vērt jau nākamās “savas dzīves durvis”.

9. klase kopā ar audzinātāju Ingu Eglīti. Foto: Māris Krūmiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.