Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Codiešu folkloras festivāls sestdien «ies tautās»

Sestdien, 3. septembrī, Bauskas novada Codes pagastā no plkst. 12.30 norisināsies starptautiskais folkloras festivāls «Tik labi atkal kopā būt», «Bauskas Dzīvi» informē pasākuma organizatores.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Codes folkloras kopa «Dreņģeri» muzicēja festivālā «Baltica». Foto –  multinews.lv/ youtube.com

«Agrāk festivāla formāts bija tāds, ka tas norisinājās reizi četros gados, kad februāris bija garais mēnesis,» pastāsta Codes pagasta kultūras pasākumu organizatore Solvita Rotberga, kura festivālu rīko kopā ar folkloras kopas «Dreņģeri» vadītāju Ināru Grēniņu, «visiem ciemiņiem un viesiem festivāls ļoti iepatikās, un kopš 2005. gada festivāls notiek katru gadu, negaidot ne garos, ne īsos gadus.»

Pirmā folkloras kopas «Dreņģeri» vadītāja bija Skaidrīte Kuķalka. Kad viņa aizgāja aizsaulē, codieši festivālu rīkojuši februārī, jo tajā mēnesī vārda dienas tiek svinētas Skaidrītēm. Šis pasākums rīkots arī par piemiņu viņai. ««Dreņģeri» ļoti saistījās ar kopas agrāko vadītāju, un tā bija viena no pirmajām folkloras kopām Zemgales novadā,» teic S. Rotberga. Viņa arī pastāsta, ka šī paša iemesla dēļ festivāls agrāk tika dēvēts par «Skaidrītes dienu», bet šogad šie svētki  februārī nenotika Covid-19 ierobežojumu dēļ, nācās pārlikt uz visiem drošāku datumu. «Ar Codes pagasta nodaļas vadītāju sarunājām, ka paredzēto budžetu atstāsim, lai varam pasākumu organizēt brīvdabā,» pastāsta S. Rotberga.

Šogad festivāls norisināsies citā formātā, jo vienmēr tas bija noticis Codes pamatskolas zālē, bet šoreiz nolemts to rīkot ārā un «nest to tautās», jo sarīkojums norisināsies trīs vietās Codes pagasta teritorijā – Dāliņu ciemā, Derpeles muižas parkā, kā arī pie vietējās pamatskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ko aicināt uz festivālu, uzticējām «Dreņģeru» vadītājas I. Grēniņas izjūtām un vēlmēm,» teic S. Rotberga, «piemēram, «Līvenhofas muzikanti» no Līvāniem ir pavisam jauniegūti draugi, kurus satikām šovasar folkloras festivālā «Baltica». Būs arī folkloras kopas, ar kurām «Dreņģeri» draudzējas jau ļoti sen,» atklāj S. Rotberga.

Viņa uzskata, ka nevajag vienmēr uzspiest vecos sarīkojumu formātus un ir svarīgi «iet līdzi laikam», jo mainās viss, arī cilvēks un viņa prasības. «Šoreiz ir tā, ka mēs iesim cilvēkos, brauksim pie viņiem uz apdzīvotām vietām, tāpēc ceram uz vietējo apmeklētāju atsaucību,» saka S. Rotberga. Šogad festivālā piedalīsies folkloras ansamblis no Lietuvas Germanišķu ciema, «Līvenhofas muzikanti» no Līvāniem, folkloras kopa «Pūrs» no Tukuma novada, folkloras kopa «Dvīga» no Saulkrastiem, kapela «Pēterpogas» no Brocēniem, kā arī ansamblis «Melodija» no Lietuvas.

Sestdien plkst. 14.15 pie Codes pamatskolas norisināsies visu kolektīvu kopkoncerts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.