Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Čučumuižas rūķi ar koncertizrādi viesosies Bauskā

“Čučumuiža” ar visiem Čučumuižas rūķiem, krustmāmiņu un pārējiem rūķu zemes iemītniekiem pirmo reizi devusies tūrē pie Latvijas bērniem, lai kopā nosvinētu Čučumuižas 30 gadu jubileju ar īpašu koncertizrādi “Zem Lielā rūķa mices”. Sestdien, 6. maijā, Čučumuižas rūķi rosīsies uz Bauskas Kultūras centra skatuves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādē piedalīsies Rūķīšu krustmāmiņa – Dina Kristīne Bitēna; Dziesmu rūķis Taustiņš – Atvars Sirmais; rūķu lomās iedzīvosies aktieri Laila Kirmuška, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Anrijs Sirmais. Izrādi veidojuši komponists Atvars Sirmais, scenārija autore Dina Kristīne Bitēna, scenogrāfe Dace Rožlapa, horeogrāfe Lilija Lipora, kostīmu māksliniece Madara Mieriņa.

Pirmo reizi pie skatītājiem klātienē dosies visi iepriekš TV redzētie rūķu meistari – meža saimnieks Ķērpītis, skrodermeistars Mezgliņš, kurpniekmeistars Papēdītis, cukura meistars Cucurs, sāls meistars Sāļuks, konfekšu meistars Bombondziņš, mīļumrūķīte Bučiņa, pārsteiguma rūķis Kikī un viņa māsa Kika.

“Vai tad koncerttūre būtu iepējama bez Kikī drauga dziesmu rūķa Taustiņa? Un, protams, neviens rūķis nebūtu gatavs doties tik nozīmīgā ceļojumā bez savas mīļā Rūķīšu krustmāmiņas Kristīnes. Rūķiem sapucēties svarīgajam notikumam un kopā ar skatītājiem dziedāt dziesmas palīdzēs Rūķu saimniecītes. Šajos trīsdesmit gados sakrājušās dziesmas, rūķīša Kikī pārsteigumus un gudro meistaru padomus nemaz nevarētu parādīt vienā cēlienā, tāpēc koncertuzvedums būs divās daļās,” atklāj izrādes producents Sandis Mohovikovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūķu zeme Čučumuiža pastāv jau no neatminamiem laikiem. Bet pirms trīsdesmit gadiem Čučumuiža piedzīvoja ļoti svarīgus notikumus, atceras izrādes dalībnieki.

“Rūķi ieguva katrs savu vārdu, jo Čučumuižā ieradās rūķīšu Krustmāmiņa, un katrs savu dziesmu, jo Čučumuiža sagaidīja arī savu dziesmu rūķi Taustiņu. Viņi abi tika ieaicināti Čučumuižā no cilvēku pasaules. Tad arī nolēmām, ka ir pienācis laiks cilvēku bērniem atklāt Čučumuižas rūķu pasaules noslēpumus. Lai Čučumuižu varētu ieraudzīt pēc iespējas vairāk bērnu, ņēmām talkā cilvēku izgudrojumu televizoru, caur kura lodziņu varēja vērot notikumus Čučumuižā.

Un notikumu trīsdesmit gadu laikā ir bijis daudz. Vēlāk rūķi devās līdzi Krustmāmiņai un Taustiņam uz cilvēku pasauli, lai kopā dziedātu dziesmas, svinētu svētkus un pasmietos par rūķīša Kikī blēņām, kuras tik ļoti atgādina cilvēku bērnu niķīšus un nedarbiņus. Čučumuižas rūķu uzdevums vienmēr ir darīt bērna pasauli krāsainu, priecīgu, zināšanām bagātu. Galvenais atslēgas vārds vienmēr ir mīlestība,” saka izrādes dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mammām, tētiem un vecvecākiem, kuri vēl labi atceras Kikī aizrautīgos smieklus un dungo Taustiņa dziesmas, tiek piedāvāta iespēja Bauskā kopā nosvinēt Čučumuižas lielā notikuma 30. gadadienu.

“Tā būs iespēja atgriezties savā bērnības zemē un aizvest turp savus bērnus un mazbērnus, iepazīstināt ar rūķu meistariem un kopā uzdziedāt rūķu dziesmas. Čučumuiža” ir pasaka mūža garumā, tāpēc vienalga, cik tev ir gadu. Galvenais – ja tu tici brīnumam, tad vienmēr tiec gaidīts “Čučumuižā”!” tā izrādes dalībnieki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.