Dainis Upelnieks Pasaules kausa sacensībās stenda šaušanā sasniedz karjeras augstāko rezultātu

Latvijas šāvējs, iecavnieks Dainis Upelnieks pirmdien Itālijā Pasaules kausa sacensībās stenda šaušanā izcīnīja ceturto vietu, portālu informēja Latvijas šaušanas federācijā.

Kvalifikācijā Upelnieks pirmajās divās sērijās šāva pa 24 šķīvīšiem, bet nākamajās trijās – 25 šķīvīšus. Summā latvietim 123 punkti deva dalītu septīto pozīciju, bet papildu kārtā viņš tika pie vēl 12 punktiem, kas ļāva nodrošināt vietu finālā.

“Šodien Pasaules kausā sasniedzu labāko vietu līdz šim! Tā ir šaušanas sporta burvība, ka augstā līmenī vari startēt ļoti ilgi, jo man bija nepieciešami aptuveni 30 gadi, lai iekļūtu pasaules elites sacensību finālā! Un zinu ka vēl ir kur augt… tikai uz priekšu un vēlreiz uz priekšu!” sociālajā tīklā “Facebook” raksta D. Upelnieks.

Finālsacensībās par godalgām cīnījās seši šāvēji. Latvietis noslēdza finālu ar 34 punktiem, ceturtajā pozīcijā, kamēr par uzvarētāju kļuva dānis Jespers Hansens, kurš, kopā sašaujot 54 šķīvīšus, par vienu punktu pārspēja amerikāni Konneru Linnu Prinsu.

Vēl Roberts Ķēniņš ar 112 punktiem ierindojās 102.pozīcijā 121 sportista konkurencē.

Savukārt sieviešu sacensībās Zane Zvaigzne ar 100 punktiem un Santa Upelniece ar 96 punktiem bija attiecīgi 53. un 54.pozīcijā, neiekļūstot finālā.

Pasaules kausa posms Itālijas pilsētā Lonato noslēgsies otrdien.