Dainis Upelnieks uzvar Latvijas kausa stenda šaušanā kopvērtējumā

Iecavnieks Dainis Upelnieks sestdien, 10. jūnijā, Rīgā svinēja uzvaru Latvijas kausa izcīņas stenda šaušanā kopvērtējumā apaļajā stendā, bet tranšejas stendā nepārspēts palika Kārlis Jurgenovskis, portālu informēja Latvijas Šaušanas federācijaā.

Otrajā un trešajā vietā, nupat Pasaules junioru kausa bronzas medaļas ieguvušie, Roberts Ķēniņš un Lauris Pēteris Vējš. Junioru konkurencē pirmajā un otrajā vietā jau iepriekš pieminētie Ķēniņš un Vējš. Junioru grupā trešā vietā Raienam Lukasam Kukutim.

Sieviešu konkurencē uzvarētāja Santa Upelniece, bet otrā Zane Zvaigzne. Komandu vērtējumā šajā kausa izcīņas posmā 1.vieta komandai “Iecavas zirnieki”, 2.vieta komandai “Skuķīši”. Latvijas kausa kopvērtējumā 1.vieta Dainim Upelniekam, 2.vieta – Valdim Kalējam, bet 3.vieta Raienam Lukasam Kukutim.

Komandu vērtējumā šajā kausa izcīņas posmā 1.vieta komandai “Iecavas zirnieki”. Foto: Latvijas Šaušanas federācija

Junioru konkurencē uzvarēja Raiens Lukass Kukutis, otrais Lauris Pēteris Vējš, trešais Ričards Zorovs. Sieviešu konkurencē sportistes ierindojās šadā secībā – Santa Upelniece, Zane Zvaigzne, Anželika Zorova. Komandu vērtējumā – “Iecavas zirnieki”, “Skuķīši” un Kuldīgas komanda.

Latvijas Šaušanas federācija apvieno ložu, lietišķās un praktiskās, kā arī medību/stenda šaušanas sekcijas. Šaušana ir tradīcijām bagāts sporta veids. Tas ir bijis viens no deviņiem sporta veidiem, kas tika iekļauts 1896.gadā notiekošajās pirmajās atjaunotajās Olimpiskajās spēlēs Atēnās.

Latvijas sportistu panākumi šaušanas sportā iezīmējās jau 1912.gada Olimpiskajās spēlēs Stokholmā, kur, tolaik startējot Krievijas impērijas sastāvā, bronzas medaļu šaušanā pa māla baložiem izcīnīja Latvijas sportists Haralds Blaus. Latvijas sportists, Olimpiskais čempions Afanasijs Kuzmins ir viens no pasaulē diviem olimpiešiem, kurš piedalījies deviņās Olimpiskajās spēlēs.