Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dambretistu cīņās Ikšķilē baušķeniekam dalīta otrā—ceturtā vieta 

Ikšķiles pilsētas kausu izcīņa 64 lauciņu dambretē šogad bija pulcējusi pārstāvjus no astoņām Latvijas  pilsētām un novadiem. Šoreiz senioru (50 gadi un vecāki) pamatturnīrā  izspēlēja septiņas kārtas, kurās, kā allaž, risinājās bezkompromisu cīņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdera lomu jau ar pirmām kārtām uzņēmās mazsalacietis Valdis Kampuss, kas to noturēja līdz pašam finišam. Valda uzņemtais temps nebija pa spēkam sekotājiem un Mazsalacas apvienības vadītājs Valdis Kampuss ar izcīnītajiem 11 punktiem (no 14 iespējamiem) par trīs punktiem apsteidza Vaclavu Griņeviču no Rembates, Juri Neimani no Bauskas un Guntaru Līci no Valmieras. Valda veikums 7 kārtās bija pārliecinošs – 4 uzvaras un tikai 3 neizšķirti un čempiona skaistais kauss godam nopelnīts.

Arī baušķenieks Juris Neimanis nezaudēja nevienu divcīņu, viņa kontā 1 uzvara un  6 neizšķirti un astoņi izcīnītie punkti deva dalīto otro – ceturto vietu. Jāpiezīmē, ka zaudējuma rūgtumu neizbaudīja tikai V.Kampuss un J.Neimanis. Tikpat punktu, kā Jurim, bija arī Vaclavam Griņevičam un Guntaram Līcim. Koeficientu sistēmas rādītāji par otrās godalgas īpašnieku nosauca rembatieti, bet Jurim Neimanim kauss par trešo vietu godam nopelnīts. Iepriekšējā gada čempions valmierietis G.Līcis šoreiz ceturtais.

Ne mazāk sīvas divkaujas notika arī ātrspēles turnīrā, kas arī risinājās septiņās kārtās. Šoreiz strauju tempu uzņēma meistars Guntars Līcis, kas krāja uzvaru pēc uzvaras un valmierieša izcīnītie 11 punkti (no 14 iespējamiem) ļāva viņam tikt pie čempiona kausa. Meistaram līdzi turējās mājinieks Ivars Mauriņš, kura iegūtie 9 punkti ļāva viņam saņemt kausu par otro vietu. Guntars un Ivars bija vienīgie dambretisti, kas ātrspēles turnīrā nezaudēja nevienu divcīņu. Trešo un ceturto vietu ar 8 punktiem dalīja Juris Neimanis no Bauskas un Ogres novada pārstāvis Vaclavs Griņevičs no Rembates. Koeficientu aprēķini par trešās godalgas laureātu nosauca rembatieti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiezīmē, ka abos turnīros labākā no sievietēm bija valmieriete Sandra Bobrova. Dambretisti atzinīgus vārdus veltīja Ogres novada sporta centram par skaistajiem kausiem un teicamo turnīra organizāciju. Par sacensību raito norisi rūpējās pieredzējušais arbitrs Kārlis Ozols no Liepupes. Patīkamā sacensību atmosfēra mudināja dalībniekus izteikt vēlēšanos tikties Ikšķilē arī nākamgad.

Teksts: Viktors Krustkalns

Foto: Kārlis Ozols

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.