Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Daudzcīņā dominē Pilsrundāles vidusskolas un Bauskas ģimnāzijas sportisti

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) rīkotajā vieglatlētikas četrcīņā «Draudzība» piedalījās tikai Rundāles un Bauskas apvienību izglītības iestāžu audzēkņi. Apvienotā novada sacensībās vajadzētu pieaugt dalībnieku skaitam, jo skolu ir vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzi nepiedalās

Jautājums par skolēnu ierašanos uz sacensībām apspriests pašvaldības izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Kā varēja noprast no diskusijām, daudzu izglītības iestāžu vadība nav apmierināta ar sporta sacensību norisi, kas traucējot izglītības procesam. Daļai izglītības iestāžu ir transporta problēmas, lai skolēnus aizvestu uz sacīkstēm. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc sacensībās bija pārstāvētas tikai septiņas skolas.

Bauskas pilsētas stadionā 2009. gadā dzimušo un jaunāku sportistu vieglatlētikas četrcīņas sacensības notika 16. septembrī. Daudzās pozīcijās labākos rezultātus uzrādīja BJSS audzēkņi, tomēr jaunieši arī sagādāja ne vienu vien pārsteigumu.

Treniņi palīdz

Meiteņu grupā pirmais trijnieks individuāli bez lieliem pārsteigumiem – dominēja meitenes no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kas trenējas vieglatlētikā. Ar 212 kopvērtējuma punktiem uzvarēja Anna Domenika Satovska ar labāko rezultātu tāllēkšanā – 4,11 metri. Otrā ar 205 punktiem ir Alīna Vilciņa, kura uzrādīja ātrāko rezultātu 60 metru sprintā un 500 metru skrējienā. Trešā – Gundega Munda ar 201 punktu. Ceturtajā vietā ar 196 punktiem Solvita Bogdane, kura bumbiņu raidīja 42,98 metru tālumā, iegūstot individuālajā disciplīnā lielāko punktu skaitu – 69. Sešniekā iekļuva Vivita Gausiņa no Bauskas pilsētas pamatskolas un Elīna Arāja no Bauskas 2. vidusskolas. Tā liecina BJSS informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandu vērtējumā ar 749 punktiem uzvarēja Bauskas Valsts ģimnāzija, otrās ar 583 punktiem Pilsrundāles vidusskolas meitenes, trešā ar 548 punktiem Bauskas 2. vidusskolas 1. komanda. Trijniekā būtu iekļuvušas Griķu pamatskolas meitenes, bet viņu komandā bija tikai trīs dalībnieces.

Ar spēku vien nepietika

Puišu konkurencē uzvarēja Dominiks Lejnieks no Bauskas Valsts ģimnāzijas ar 168 punktiem. Izšķirošais bija 800 metru skrējiens, kurā D. Lejnieks uzvarēja ar rezultātu 2 minūtes un 41,6 sekundes. Otrajā vietā Jēkabs Belverts no Bauskas pilsētas pamatskolas ar 163 punktiem – viņš bija trešais 60 metru skrējienā, otrais tāllēkšanā un 800 metru skrējienā. Trešais – Daniēls Raudonis no Pilsrundāles vidusskolas ar 136 punktiem. Viņš bija ātrākais 60 metru sprintā – 8,63 sekundes, iegūstot individuālajā distancē lielāko punktu skaitu – 63. Sešniekā iekļuva Daniēls Ģirupnieks no Pilsrundāles vidusskolas, Rainers Līvmanis-Dankbars no Bauskas pilsētas pamatskolas un Marko Biezais no Bauskas 2. vidusskolas.

Jāizceļ trīs labākie rezultāti bumbiņas mešanā, kur šie puiši vienīgie pārvarēja 40 metru atzīmi. Vistālāk aizmeta Maksims Dviņaņinovs no Pilsrundāles vidusskolas – 45,51 metrs. Otrais ir Jānis Strelēvics no Pilsrundāles vidusskolas – 45,12 metri. Trešais – Ralfs Kondratjuks no Bauskas Valsts ģimnāzijas – 44,35 metri. Tomēr visiem trim bija vāji rezultāti 800 metru skrējienā, un tas ietekmēja rezultātus kopvērtējumā.

Komandu vērtējumā ar 569 punktiem uzvarēja Pilsrundāles vidusskola, otrajā vietā ar 460 punktiem Bauskas Valsts ģimnāzija. Trešie ar 420 punktiem Bauskas 2. vidusskolas puiši. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Prieks lasīt, ka skolas beidzot sāk vismaz kaut kā iebilst pret sporta sacensībām citu mācību stundu laikā. Es nesaku, ka sportot ir slikti, bet visam savs laiks un vieta!

    13
  2. Jā,sportot ir labi,bet bieži sacensības ir vienā konkrētā dienā un skolēni reizēm pat mēnesi nav bijuši konkrētās mācību stundās,jo tās notiek tikai reizi nedēļā tajā konkrētajā dienā.Tomēr skolas vadītāja tajā neredzēja neko sliktu.

  3. Vai tiešām vienā novadā vajag 3 sporta skolas? Un katrā direktore ar milzīgu algu! Sporta skolai jābūt Bauskā, bet treneri var strādāt Iecavā un Vecumniekos. Kāpēc tur vajadzīgas vēl direktores??? Cik ilgi nodokļu maksātāji uzturēs šos nevajadzīgos kadrus???

    6
    2
  4. Skolas jau gadiem ir iebildušas pret sacensībām stundu laikā, tikai dzirdīgas ausis nav bijušas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.