Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deputāte aicina Bauskas novadā pārtraukt praksi, kas neatbilst normatīvajiem aktiem

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē deputāti izskatīja lēmumprojektu par nedzīvojamo telpu nodošanu bezatlīdzības lietošanā SIA «Zemgales mutes veselības centrs». Ideja, kā visi atzina, ir laba, bet par tās īstenošanu tomēr jārod risinājumi, par kuriem vēl jādomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības kapitālsabiedrība «Zemgales mutes veselības centrs» jau iepriekš nokļuvis Valsts kontroles un Konkurences padomes redzes lokā. «Kapitālsabiedrība pastāv tāpēc, ka sniedz pakalpojumus bērniem. Mums norādīja, ka, ja tā nesniegtu šādus pakalpojumus, uzņēmums būtu jālikvidē,» finanšu komitejas sēdē informēja Bauskas novada juridiskās nodaļas vadītāja Evita Grigorjeva. Kapitālsabiedrības statuss raisīja problēmas arī šoreiz.

Pirmo reizi jautājumu skatīja izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kas notika 13. novembrī. Sporta un veselības nodaļas vadītājs Lauris Ziemiņš atklāja, ka Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas un Bauskas pilsētas pamatskolas telpās izveidoti zobārstniecības kabineti, lai nodrošinātu pakalpojumu bērniem no septiņiem līdz 18 gadiem. Pašvaldība izplatīja paziņojumu, aicinot pieteikties valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu sniegšanai, un kā vienīgais pretendents atsaucās vien SIA «Zemgales mutes veselības centrs» (ZMVC), kam ir noslēgts līgums par valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu. «No izglītības iestādēm par sadarbību saņemtas pozitīvas atsauksmes, vēlas turpināt sadarbību,» sacīja L. Ziemiņš.

Lēmumprojektu atzinīgi novērtēja Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks: «Varam lepoties, ka mums ir tāda kapitālsabiedrība.» Tomēr jau nākamajā dienā 14. novembrī Veselības un sociālo jautājumu komitejā šo jautājumu aktualizēja deputāte Ināra Pētersone un tos pašus jautājumus viņa atkārtoja 21. novembra finanšu komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāte norādīja, ka lēmumprojekts nav atbilstošs normatīvajiem aktiem. «Nedrīkst nodot komersantam bezatlīdzības lietošanā dzīvojamo platību un nemaksāt komunālos maksājumus. Veicu konsultācijas un saņēmu apstiprinājumu, ka tas nav pareizi. Tas nenozīmē, ka es to nevēlos un labi apzinos, ka nauda, ko atvēl valsts, nenosedz pašizmaksu. Saprotu arī tradīcijas, kas Bauskas novadā vēsturiski ir bijušas un ir veiksmīga sadarbība ar SIA «Zemgales mutes veselības centrs», bet nevaru atbalstīt lēmumprojektu, kas ir pretrunā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem,» pauda I. Pētersone.

Deputāts Guntis Kalniņš norādīja, ka jautājums bija aktualizēts nedēļu iepriekš un jaunais lēmumprojekts atkal ir bez izmaiņām.

Atbildot E. Grigorjeva paskaidroja, ka jau tagad valsts apmaksātais pakalpojums bērniem nenosedz visas izmaksas un daļēji uzņēmums to kompensē no peļņas. Šajā situācijā, piespiežot maksāt īri un komunālos maksājumus, tas paliek par daudz neizdevīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti mēģināja rast kādu vienkāršu risinājumu. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks uzsvēra, ka tas vairāk ir Konkurences padomes uzstādījums, kas vairāk domājot par privātajiem uzņēmējiem, nevis pašvaldībām.

«Par šo jautājumu ar Konkurences padomi ir gara vēsture. Esam cīnījušies, pauduši argumentus. Šis lēmumprojekts ir loģisks, bet saprotu, ka pēc likuma burta ir kur piesieties. Tomēr pēc satura ir kārtībā. Pārmetumi būs, bet aicinu atbalstīt lēmumprojektu,» pauda R. Ābelnieks.

«Mēs uzliekam pienākumu izglītības iestāžu direktoriem izpildīt pretlikumīgu lēmumu. Ja tas nav atbilstošs normatīvajiem dokumentiem, tas ir pretlikumīgs,» akcentēja I. Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pretlikumīgs – tas ir skaļš vārds,» mēģināja sarunu mierīgākā gaisotnē ievadīt A. Mačeks.

«Līgums jau visu laiku bija tāds, kāpēc tagad vajag sarežģīt?» neizpratnē bija L. Ziemiņš. «Ja tas iepriekš bija pretlikumīgs, tad tagad tas tāds jāsaglabā?» brīnījās I. Pētersone.

Reizē G. Kalniņš interesējās par situāciju, norādot, ka Vecumnieku novadā par bērniem, kurus veda pie zobārsta, piemaksāja desmit eiro un interesējās, kāda situācija ir pašlaik. E. Grigorjeva skaidroja, ka, lai šādu praksi ieviestu, vajag jaunus saistošos noteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Par šo jautājumu Konkurences padomē bija lēmums. Atbalstīt drīkstam, bet tam ir jābūt atbalstam visiem pakalpojumu sniedzējiem,» norādīja I. Pētersone. «Jāsaprot, kāda ir finansiālā ietekme uz budžetu, bet to var censties apkopot,» atzina A.  Mačeks, norādot, ka šādu informāciju būtu nepieciešams sagatavot uz nākamo veselības un sociālās komitejas sēdi.

«Ņemam vērā, ka ar bērniem neviens negrib ņemties. Ja varam nodrošināt vismaz higiēnu un zobu apskati, vismaz tāpēc uzņēmums ir atbalstāms,» noslēgumā rezumēja E. Grigorjeva. Deputāti tomēr lēma atlikt lēmumu uz nākamo mēnesi, pieprasot uz nākamo Veselības un sociālo komiteju sagatavot skaitlisku informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī meklēt iespējas, kā šo jautājumu varētu risināt atbilstoši.

«Mērķis ir cēls, bet dokumentus vajag sakārtot,» tā I. Pētersone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

  1. Ceru, ka deputāti jautājumu sakārtos tā, lai bērniem arī turpmāk būtu pieejami kvalitatīvi, valsts apmaksāti zobārsta un zobu higiēnista pakalpojumi. Es gan priecātos, ja valsts apmaksāts zobu higiēnists būtu pieejams arī Iecavas pilsētā, ne tikai Bauskā.

    25
    1
  2. Šobrīd jau pilni avīžu raksti ar pašvaldības labajiem darbiem – modrajiem policistiem, radošajiem deputātiem, samazinātiem tarifiem. Labi būt pirmsvēlēšanu laikā☺️☺️☺️

    61
    3
  3. no MVC!!! Vienīgā vieta, kur cilvēks parastais vēl var salabot vai izraut zobu par cilvēcīgu maksu! Vai tiešām deputāte drīkst lobēt dārgās privātās klīnikas?!

    71
    9
  4. Šitos visus kas neļauj bērniem zobus ārstēt -ārā no deputātiem!!! Nevajag pārspīlēt ar savām ambīcijām. Tas ir vistiešākajā veidā pierādījums ka vienam otram ir nospļauties par bērnu nākotni. Un tādus vajag mest ārā no deputātiem.
    Zobārstniecības cenas visur tā jau ir kā miljonariem.

    41
    9
  5. Runa nav par bērniem, bet par to cik tiesiskus lēmumus pieņem dome.
    Izcilas frāzes “Nav ko sarežģīt”, “Pretlikumīgs tas ir skaļš vārds”. Kas šiem cilvēkiem galvās darās ?

    Kāpēc pašvaldībai vajadzīgi tādi “izcili” juristi kā Grigorjeva, kuri nevar atbildēt – atbilst likumam vai nē?
    Šeit parādās tas par ko Cāzers rakstīja, ka amatos ir tikai tie kuri zemu klanās, kā teiks tā darīs un pretlikumības neredzēs.

    47
    1
  6. Kārtējo reizi Bauskas novada domes deputāti apmaldījušies trijos bērzos. Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir organizēt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Šo frāzi gan katrs izprot un tulko pēc sava prāta. Vieniem pieejamība šķiet autobusu satiksmes nodrošināšana no laukiem līdz ārstniecības iestādei, otriem – panduss, lai veselības centra ēkā varētu iekļūt invalīdi ar ratiem, trešajiem – pašvaldības telpu nodošana bezmaksas lietošanā doktorātiem un citiem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem. Es gan vairāk sliektos par pieejamību uzskatīt iespēju – saprātīgā laikā nokļūt pie ārsta vai uz izmeklējumiem. Kāda jēga no telpām, transporta vai pandusiem, ja rindā uz izmeklējumiem jāgaida pusgads vai ilgāk.
    Par bērnu zobārstniecību… Problēma jau nav pakalpojumā, bet cenā. Tie, kas ir gatavi maksāt tirgus cenu arī par zobu ārstēšanu savam bērnam, var doties uz jebkuru zobārstniecības klīniku, un tur visu izdarīs augstā līmenī. Savukārt tiem, kas kaut kur padzirdējuši, ka bērnu zobārstniecība ir bez maksas, visai bieži nākas saskarties ar problēmām. Pirmkārt, bez maksas nav nekas, vienkārši kāds Jūsu vietā samaksā, un konkrētajā gadījumā – tā ir valsts, jeb visi nodokļu maksātāji. Otrkārt, valsts ir noteikusi tik zemu samaksu par zobārstniecības pakalpojumiem, ka tikai rets sevi cienošs zobārsts ir gatavs par tādu naudu strādāt. Ziniet, cik valsts maksā ārstniecības iestādei par 1 viensakņu zoba izraušanu? 9,54 eiro, bet daudzsakņu zoba raušanu – 16,34 eiro. Ārstam par šīm manipulācijām pienākas attiecīgi 3,60 eiro vai 4,80 eiro pirms nodokļiem. Pie zoba raušanas gan ir vēl dažas manipulācijas, par kurām piemaksā, piemēram, anestēzija un tml., taču arī tur ārsta atlīdzība ir niecīga. Tad jautājums, vai daudzi būtu gatavi par tasi benzīntanka kafijas 20 minūtes čakarēties ar viena zoba raušanu? Treškārt, ar bērniem ir krietni smagāk, kā ar pieaugušajiem. Tie ir niķīgi, nervozi, raud, kliedz, nereti ārdās, kas prasa no ārsta un asistenta papildu slodzi. Taču samaksa ir vēl mazāka, jo piemēram, piena zoba izraušanai ārstam atvēlētas vien 10 minūtes, tātad – 1,50 eiro “uz rokas”. Rezultāts ir visiem zināms – par valsts samaksu neviens negrib zobus labot, par bērniem pat nerunājot. Ja nu kāda klīnika to tomēr uzņemas darīt (vai to piespiež tās īpašnieks – pašvaldība), tad to vadītājiem ir jāmeklē veids, kā piemaksāt ārstiem. Zobārstam par pilnu mēnesi (vidēji +/- 166 stundas) valsts paredzējusi atlīdzību vien 2350 eiro. Varu apgalvot, ka neviens normāls zobārsts par šādu naudu nestrādā. Vidējā zobārsta alga ir sākot no 6000 – 7000 eiro un uz augšu.
    Tad nu nākas pašvaldībai pārkāpt vairākus likumus, nododot telpas bezmaksas lietošanā, lai SIA izdevumus par telpu nomu varētu novirzīt ārstu algai. Konkrētajā gadījumā legāls ceļš būtu ieguldīt telpas SIA pamatkapitālā (kā tas, visticamāk, ir Bauskas slimnīcai), ja vien nebūtu viens bet… Daļu ēkas pašvaldība ir iznomājusi biedrībai nabagmājas uzturēšanai., turklāt nabagmājas daļā ir visu komunikāciju (ūdens, kanalizācija, siltums) būtiskākie mezgli un vadība.
    Lai kā negribētos atzīt, arī no konkurences viedokļa, zobārstniecība nav tas pakalpojums, kur būtu vērojama tirgus nepietiekamība. Līdz ar to diskutējams ir jautājums par šādas klīnikas atrašanos pašvaldības īpašumā vispār. Un ja dome, pat, neraugoties uz šo faktu, vēl nolemj šādai SIA bez maksas nodot lietošanā ekselentas telpas pilsētas centrā, tās rīcību itin viegli var kvalificēt kā izšķērdēšanu, tirgus kropļošanu un īpašu priekšrocību radīšanu pašvaldības kapitālsabiedrībai.

    21
    22
  7. atklājas, ka mums ir ne vien “speczobārstniecība”, bet arī pašvaldības iestādes, kur “cilvēks parstais” var salabot zobus par pieņemamu maksu. Tik joprojām “gaisā karājas” jautājums, vai mēs dzīvojam “tirgus ekonomikas” apstākļos, jeb joprojām “plānveida ekonomikā”, tajā, kurā dzīvojām visus okupācijas gadus? Ja jau šī iestāde pastāv tikai tālab, lai bērniem par “pieņemamu cenu labotu zobus un veiktu mutes higēnu, tad kādēļ tiek dotēti arī pieaugušie uz citu nodokļu maksātāju rēķina? Vai šī nav zināmā mērā padomju laiku “specpoliklīnika”? Prieks kam tad visi tie sociālie dienesti un firmas ar “sociālo statusu”? Vai nabagiem nebūtu jāvēršas tajās, vai daudzi tūkstošus pelnošie šeit neizmanto nabadzīgā statusu?

    10
    24
  8. Pētersones kundze laikam neatšķir dzīvojamo platību no nedzīvojamās. Citāts no raksta: «Nedrīkst nodot komersantam bezatlīdzības lietošanā DZĪVOJAMO platību un nemaksāt komunālos maksājumus”, bet SKOLU telpas NAV dzīvojamā platība. Bezatlīdzības lietošanā tiek nodotas NEDZĪVOJAMĀS telpas. Jā, protams, tas ietekmē privātuzņēmējus, kuru sniedz komercpakalpojumus attiecīgajā nozarē, bet neaizmirsīsim, ka bērniem zobu ārstēšanai ir jābūt bez maksas, to privātuzņēmējiem kompensē valsts, bet nez kāpēc viņi nemaz neraujas slēgt līgumus ar NVD un saņemt kompensācijas. Cik zinu, Bauskā ir tikai viena privātklīnika, kas sniedz valsts apmaksātos zobārstniecības pakalpojumus, bet vai viņi būtu spējīgi apkalpot visus Bauskas novada bērnus? Domāju, ka visiem skaidra atbilde – nē, protams. Tāpēc paldies Bauskas novada pašvaldībai, kas “lāpa” šo caurumu, lai arī var būt ne ar ideālu risinājumu.

    23
    3
  9. Cien. deputātes kundze intensīvi gatavojas pašvaldības vēlēšanām, tādēļ pēdējā laikā aktīvi izsakās domes sēžu un komiteju sanākšanās, Izsakās, diezgan nekonkrēti, bez pamatotiem argumentiem. Ļoti reti izskan saprātīga doma! Arī tekstā minētais ir tukši vārdi, jo neizsaka savu priekšlikumu, kas ir likumisks, jo, esot konsultējusies, bet nepasaka ar ko…… Deputātam ir pienākums būt atbildīgam ko runā, ko dara!

    37
    2
  10. Iespējams,ka Man tur taisīja dziļo zobu smaganu tīrīšanu pusstundas darbs 210 euro pusei,otrai pusei tikpat,tātad daktere no manis kopā par stundas darbu paņēma vairāk nekā 400 euro….bail iedomāties,cik šī daktere un šis veselības centrs nopelna dienā….Vai tādai iestādei jādod atlaides??? Rīgā privātās klīnikās nav tik lielas cenas.

    17
    4
  11. Īss šizeta atstāstījums. Grigorjeva sagatavo nelikumīgu lēmumprojektu, Mačeks aicina lietas nesaut īstajos vārdos, jo pārāk skaļi skan, bet Pētersone lobē citu uzņēmēju un visus ielomī.

    Kad nākamā sērija? Vai var redzēt on-line?

    18
    3
  12. Šis dzīvnieks pētersone lobē kādu privāto vecpilsētas komersantu. Iespējams, ka otkats vai kas tamlīdzīgs…. ne pirmajā vietā savu snuķi bāž.

    18
    4
  13. Vidējā zobārsta alga ir sākot no 6000 – 7000 eiro un uz augšu.

    Es līdz šim domāju, ka tādas algas pelna tikai Saeimas deputāti un tā saucamie “celtnieki”.
    Skaidrs, ka izmantot tik augsti apmaksātu speciālistu pakalpojumus var tikai tie, kuri saņem līdzīgu samaksu.
    Parastajam mirstīgajam viņu virzienā nav vērts pat skatīties.

    36
    3
  14. Deputāti nepelna 6000 – 7000 eur/mēn.
    Tā pelna ministri, valsts sekretāri un parlamentārie sekretāri.

    4
    5
  15. Nu vispār jau ne par ministru, ne valsts vai parlamentāro sekretāru nav jāmācās 10 gadus, maksājot par mācībām krietnus tūkstošus. Laicīgi pieslienies “pareizajai” partijai, un re, ministra portfelis jau rokā.
    Par to, ka ārsti labi pelna, ir tikai jāpriecājas. Vai labāk būtu tad, ja šie aizdotos peļņā uz Skandināviju, Vāciju vai Angliju? Tad mums vispār nebūtu, kas ārstē.

    11
    5
  16. izskatās, ne jau Pētersone, bet viens otrs no varnešiem patiesi kļuvis traks, redzot kādu no saviem kolēģiem apstrīdot viņu “likumīgos” tikumus. Zvērīgi traks.

    9
    1
  17. ko tas līdz, ka ir kas ārstē, bet turpat pusei valsts iedzīvopāju nav par ko ārstēt? Vismaz paskaties uz teju katru otro, trešo iedzīvotāju, ne jau bail viņiem no zobārsta. Vien, tām māmiņām, kas šeit “trako”, varbūt nelieciet knupīti uz saldinātā dzēriena pudeles un nepērciet tos lielveikalu saldumu kalnus, lai jūsu mazuļiem jau 3,, 4. dzīvības gadā visi “piena” zobi neprasītos pēc stomatologa palīdzības

  18. Spilgts piemērs formālai pieejai un bērnu ignorēšanai. Gan no daudzo stulbo normatīvo sacerētāju puses, gan šo aktu pielietotāju puses. Visticamāk Pētersone deputāte pēc nākošajām vēlēšanām nebūs vajadzīga. Neprot atrisināt elementāru jautājumu vai kādu lobē.

    6
    2
  19. vai tad skolā zobus pieaugušie arī ārstē? Ja tikai skolēni,, tad problēma ir pareizā papīru sakārtošanā, deputāti domes sēdē ieprotokolē, ka proporcionāli dod nomas maksas atlaidi zobu fejām pret atlaidēm pakalpojuma saņēmējiem un būtu ok.

  20. Kas tev neļauj nopirkt māju, kapitāli viņu izremontēt, iegādāties iekārtas par dažiem simtiem tūkstošu eiro, noalgot kvalificētus ārstus un viņu palīgus, veikt reklāmas kampaņu, maksāt ik mēnesi visus iespējamos nodokļus, iekārtu uzturēšanas un apkopju izmaksas, visas ar ēkas uzturēšanu, apsildi, apgaismošanu, apsardzi u.tml. saistītās izmaksas, nopirkt ārstniecības materiālus, jaunus urbjus, cimdus, šļirces, zāles un vēl visu ko (pat iedomāties nespēj, ko vēl), un tad sākt pelnīt gigantiskās algas un super dividendes? Esi ko tādu pamēģinājis? Un tagad iedomājies, ka esi to visu spējis, un tavu biznesu elementāri nogremdē par nodokļu maksātāju naudu uzturēta līdzīga profila medicīnas iestāde, kurā to visu apmaksā par mūsu (arī taviem) nodokļiem. Ja vēl nesaproti, lai iet cits piemērs. Tautai liekas ļoti dārgi labot auto privātos servisos. Tad nu vēršamies pie deputātiem, un pēc nākošajām vēlēšanām tiek ierīkots pašvaldības “Auto veselības centrs”. Cenas trīsreiz zemākas, bet tas, ko nesedz šie ieņēmumi, tiek paņemts no pašvaldības budžeta. Tikai šis budžets nav bezgalīgs, un, lai to piepildītu, jādubulto, piemēram, NĪN. Tad tu raudādams kopā samaksā to pašu (vai reāli vēl daudz lielāku naudu, jo valsts un pašvaldība saimnieko ļoti neracionāli) par to pašu, ko iepriekš, tikai drīz tiek iznīcināta konkurence, un paliek šis viens “lētais” serviss ar milzu rindām, sūdīgu kvalitāti, dzērājiem meistariem pa cietajām algām, un visu, ko no padomju servisiem atceramies. Tiešām, gribi šo padomju “paradīzi”? Tad tik uz priekšu! Un, lai dzīvo lētie pašvaldības šnabja veikali un pašvaldības skroderdarbnīcas! Un lētās pašvaldības ēdnīcas un restorāni! Tas ir vienkārši neticami, cik stulbi var būt cilvēki!!!

    10
    16
  21. Cik labi, ka visi dzērāji, haltūristi, blēži, krāpnieki, ierāvēji, spekulanti, parazīti un pārējie deģenerāti palikuši padomju “paradīzē”, bet mūsu “laimes zemē” katrā servisā vai cita veida privātajā kantorī mūs sagaida kristālskaidri biznesmeņi, kuru karstākā vēlēšanās ir ar minimālu piepūli vai ieguldījumu maksimāli aptīrīt savus klientus no tos apgrūtinošā naudas maka vai bankas konta satura.

  22. Bļauj ar, ka zobārstiem jābūt pieejami bērniem. Mutes veselības centrs nav vienīgais kas ar valsts dotācijām labo zobus bērniem Bauskas novadā. Un kāpēc gan lai citi sia mia kaut rotācijas veidā nepašiverētos pašvaldības izremontētā mājā, skolu zobārstu kabinetos? Ķirurgus, lorus, un citus ārstus pieņem darbā Bauskas slimnīcā, kāpēc zobārstus nepieņem darbā šī medicīnas iestāde? Izliek vienu sia par tādu prioritāti, kuri nu bez atlīdzības atradīsies telpās, bet citiem zobārstiem jāatmaksā telpas, nīn nodoklis un jāsniedz arī valsts atmaksāti zobārsta pakalpojumi savās telpās.
    Pašvaldībai ir arī kapitālsabiedrība Piebalgas Vecumniekos. Vai Bauskas iedzīvotāji var saņemt lētāk kokmateriālus? Bērniem nevajag kaltētus un šķirotus kokmateriālus? Tur nevajag remontēt bērniem dzīvesvietas? Zobus tik jālabo pašvaldībai?
    Papētiet šo kluso kapitālsabiedrību. Tik “daudz” strādnieki, tik lielas naudas aizdod citiem, ka mazi zobārsta kabineti skolās nobāl.

    3
    4
  23. neesi ko sajaucis ar tiem “cita veida kantoriem”? Vai tie nav tie paši valsts un pašvaldības “kantori” kur arī sastopams viss tavs nosauktais personāžs

    1
    1
  24. Interesanti, ka pirms “bazara” ekonomikas arī zobus laboja, arī bērniem, poliklīnikā un skolās. Bez simtiem eiro par vienu vizīti, bez deputātiem un aktu aktiem. Bija pat Stomatoloģijas institūts. Ne mācību iestāde, bet medicīnas iestāde.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.