Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deputātiem atrāda daļu budžeta; novada vadības reakcija teju uz jebko ir viena: “Naudas nav!”

Kā lielāko ieguvumu no novadu apvienošanas savulaik minēja lielāku finansējumu, kas būs pieejams apvienotajā novadā. Tomēr pašlaik novada vadības reakcija teju uz jebko ir viena: «Naudas nav!» Uz apvienību pārvalžu pieprasījumu 5,2 miljonu apmērā pieejamais finansējums ir 620 tūkstoši eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada dome 23. februārī rīkoja finanšu, sociālās un veselības, izglītības, kultūras un sporta, vides un attīstības apvienoto komiteju sēdi, kur skatīja vienu jautājumu – par Bauskas novada pašvaldības iestāžu pieteikumu jauniem prioritāriem pasākumiem 2023. gadā apstiprināšanu. Ziņoja ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja Indra Latviete, bet diskusijas notika starp domes vadību un deputātiem.

Pagājušā gada septembrī pēc ilgām diskusijām deputāti apstiprināja Bauskas novada domes vadības piedāvātās budžeta prioritātes – iesākto investīciju projektu īstenošana, līdzfinansējuma nodrošināšana citu finanšu instrumentu finansējuma piesaistei, energoefektivitātes paaugstināšana un nedrošu būvju atjaunošana, finansējums projektu sagatavošanai un vienotas, līdzsvarotas atlīdzības sistēmas ieviešana. Šīs prioritātes, apspriežot 2023. gada budžetu, pieminēja regulāri.

«Atbilstoši prioritātēm, par kurām esat lēmuši, darba grupa ir caurskatījusi un piedāvājusi atbalstāmos projektus, bet saraksts ir atvērts,» tā sarunas ievadīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Divu stundu garumā ievilkušās sarunas viņš gan noslēdza šādi: «Ko varam diskutēt, ja vairāk naudas nav?» Tika uzsvērts, ja kaut vienu plānotā lēmuma sastāvdaļu izdomā mainīt, tad tas nozīmē darba grupai, kas vērtēja apvienību pieteikumus, sākt visu no jauna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daži deputāti sacīja, ka ne visai ir skaidrs, pēc kādiem principiem sadalīja finansējumu. A. Okmanis norādīja, ka katram bija iespēja iesaistīties darba grupā, kas par to lēma. Arī šī replika ne visai patika dažiem deputātiem. «Lai iesaistītos šajā darba grupā, ir jāpamet darbs un tad sabiedriskā kārtā ar to var nodarboties. Man nav priekšstata, kā prioritātes ir izvēlētas,» pauda deputāte Ināra Pētersone.

Daudz jautājumu bija deputātei Inārai Pētersonei (vidū). Foto: Uldis Varnevičs

Apvienību pārvalžu pieteiktie projekti bija sadalīti divās daļās – pieteiktie pasākumi, kas atbilst domes lēmumiem par prioritātēm, un otri, kurus uzskata par svarīgiem un neatliekami risināmiem un kas atbilst pašvaldības attīstības programmas investīciju plānam. I. Latviete informēja, ka saņemts 21 pieteikums par kopējo summu 2,1 miljons eiro, kas atbilst prioritātēm, un 83 pieteikumi ārpus prioritā-
tēm par 3,2 miljoniem eiro. Savukārt Bauskas novada budžetā pieejamie līdzekļi nepārsniedz 620 tūkstošus eiro, un darba grupa apstiprinājusi 36 pasākumus no pieteikumiem par kopējo summu 617 684 eiro.

Deputātus saraksts ne visai apmierināja. «Kad bijām izbraukumā uz Vecsaules pamatskolu, sapratām, ka skolai ir nākotne. Tagad vienīgais, ko šajā teritorijā piedāvā, – projekts pagasta mājā, kā pārbūvēt sienas, lai varētu izvietot bibliotēku. Par sporta zāli nekas nav iekļauts. Vai kaut kad pienāks rinda tam, kas ilglaicīgi daudzus gadus ir prasīts?» interesējās I. Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lielupes krastā izveidots ainavu parks ar liepu alejām, kuru 19. gadsimta otrā pusē pārveidoja kā dendroloģisko parku. Tā tālākajā galā bijis ķīniešu tējas paviljons un pašreiz atrodas Otrā pasaules kara karavīru kapi. 

Viņa vaicāja arī par citu projektu – diska golfa parka izbūvi Rundāles pagastā, mēģinot saprast, ar kādu prioritāti tas ir saistīts. «Tas ir vienīgais apstiprinātais Rundāles apvienības projekts. Bauskas pašvaldības īpašumā ir Bornsmindes parks 12 hektāru platībā. Sarunās ar Golfa federāciju un jaundibināto diska golfa biedrību panākta vienošanās, kā par salīdzinoši lētu naudu atdzīvināt šo vietu ceļa malā, kas būtu papildu piesaistīšanas objekts. Diska golfs kļūst populārs visā pasaulē, var nodarboties jebkura vecuma ļaudis. Faktiski tas ir par pašizmaksu – mūsu ir tikai materiāli,» komentēja A. Okmanis.

Bornsmindes parku mēdz dēvēt arī par Ziedoņu parku. Foto: bauskasdzive.lv

Aktīvākās diskusijas notika par ceļu jautājumu, ko jau iepriekš Bauskas novada domes sēdē izpilddirektora ziņojuma laikā aktualizēja Ināra Pētersone, kura pārmeta Bauskas novada domes vadībai pārlieku pasīvu dialogu ar VSIA «Latvijas Valsts ceļi», kā arī plānošanas trūkumu ceļu jautājumos, reizē norādot, ka situācijā, ja novads nav spējīgs nodrošināt kvalitatīvu ceļu savienojumu ar Vecumnieku apvienību, tad lai ļauj deputātiem no Vecumnieku apvienības piedalīties attālināti, lai nav jālauž mašīnas pa sliktajiem ceļiem un jātērē ilgs laiks, kamēr šos ceļus pārvar.

Šoreiz neapmierināts bija deputāts Mārtiņš Mediņš, viņš uzsvēra, ka bijusi vienošanās, ka visu četru apvienību pārvalžu ceļu budžets ir mērķdotācija un papildu 60 procentu finansējums no pašvaldības budžeta. «Tas Vecumniekos nebija pagājušajā gadā un nav arī šogad. Neredzu jēgu šodien kaut ko lemt, ja nepildām to, ko esam lēmuši. Ceļu nauda ir vienīgā investīcija visās pagastu nodaļās, kur varētu notikt kādi uzlabojumi no Bauskas novada,» neapmierināts bija M. Mediņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mums nav tādas deputātu vienošanās. Vecumnieku apvienība 2022. gadā 78 tūkstošus no mērķdotācijas neizlietoja. Mums nevajag mākslīgi īstenot maksimumu, bet gan rīkoties saimnieciski,» pauda A. Okmanis. «Ja Vecumnieku pārvaldes vadītāja strādāja kā laba saimniece, tad par to ir jāsoda? Es negribu skatīties kāda kabatās, bet es vēlos, lai principi būtu vienādi, un, ja paliek pāri mērķdotācija, tad par to jāuzslavē,» sašutis bija M. Mediņš.

Sarunas beigās M. Mediņš un A. Okmanis vienojās, ka to summu, kas nepieciešama ceļu uzturēšanai līdz 60 procentu piemaksai mērķdotācijai, vēl saņems no tiem līdzekļiem, kurus iegūs no īpašumu atsavināšanas Vecumnieku apvienībā. A. Okmanis mutiski solīja, ka tā arī būs.

Deputāte I. Pētersone tomēr no šīs diskusijas guva atziņu, ka apvienību pārvaldnieku viedoklis ir palicis nesaklausīts. «Kāpēc mēs viņus baidāmies uzklausīt?» vaicāja I. Pētersone. «Var pasaukt visus vadītājus kādā pirmdienas pēcpusdienā, lai katrs aizstāv savus projektus,» pauda Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks. «Tad atliekam? Ja kaut ko grozām, tad viss kavējas, jāpieņem nākamajās sēdēs,» uzsvēra A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāki deputāti pauda atbalstu domes vadībai. «Ja nenobalsosim šodien, vai summa mainīsies?» vaicāja Juris Krievs. «Redzu, ka ir salikts proporcionāli pēc iedzīvotāju skaita. Neredzu jēgu mainīt – tas paņems daudz laika un nebūs produktīvi,» pauda Raitis Ābelnieks. «Pieņemam šo lēmumu, lai varam pieņemt budžetu. Droši vien kā pēdējie valstī,» sacīja A. Okmanis.

Deputāti balsojumā atbalstīja piedāvāto projektu ar 14 balsīm par un vienu pret.

Bauskas novada domē precizēja, ka Bauskas novada pašvaldības budžets 2023. gadam tiks apstiprināts ne vēlāk kā kārtējā domes sēdē, 30. martā. Iespējams, ka tas notiks arī ātrāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad Bauskas novada dome to apstiprinās, būs arī publiski pieejami dati par ienākumu un izdevumu daļu.

Informācija par pašvaldības budžetu 2023. gadam un tā skaidrojums tiks publicēts pašvaldības informatīvājā izdevumā, tīmekļvietnē un sociālo mediju profilos. Tāpat budžeta informācija tiks prezentēta pašvaldības organizētajos pasākumos konkrētām mērķauditorijām, piemēram, martā tiks organizēts pasākums Bauskas novada uzņēmējiem „Uzņēmēju brokastis”. Ja iedzīvotāji izrādīs interesi, varētu tikt izskatīta iespēja rīkot arī publisku sapulci pašvaldības budžeta 2023. gadam apspriešanai un skaidrošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (59)

 1. Bornsmindes parkam tuvumā dzīvo Okmanis un pārvaldes vadītājs Sietiņš un viņiem vajag sakārtotu vidi, uz ko skatīties.Laucinieki Vecumniekos pagaidīs ar savu ceļu.

  68
  5
 2. Es par to pašu iedomājos, ka Okmanis pirms aiziešanas pensijā, sakārtos pilnīgi visu sava īpašuma tuvumā. Tak ceļu pat izbīdīja, jo šogad saprotu dubultā virsmas apstrāde būs Priedīšu ceļam visā garumā, sākot no Važītes un nu jau beidzot caur brikšņiem līdz Rundāles šosejai. Varētu varbūt pats Okmanis Bornsmindes muižā iekārtoties un būtu mums muižkungs atdzimis.

  62
  4
 3. Okmanim lauka vidū pat laternas pie mājas pievilktas,par ko mēs visi maksājam.Kā to var dabūt gatavu?

  63
  2
 4. Asfalta ceļu pie brūtes uz Sviteni arī A.O.uzcēla. Tas gan sāka brukt vēl nepabeigts un vēl visādas šaizes ar naudām sanāca un rundālieši dabūja maksāt

  33
  4
 5. 3,5 mlj bezjēdzīgajam Rundāles Avotu projektam atradās? Un kā ar Rundāles dfc? Naudu jau valstij atmaksājāt par projekta neatbilstošu telpu izmantošanu vai izšļūcāt? Un kā ar Lidlauka ielas projektu? Investīcijas piesaistījāt? Vai būs jāatdod Eiropas nauda? No pedagogu noņemtajām atvaļinājuma piemaksām administrācijai jau algas pielikumi sadalīti? Turpināt?

  53
  3
 6. Kļūst arvien skaidrāks – ir jānomaina domes priekšsēdētājs un vietnieks. Par domes prīekšsēdētāju – Pētersoni, par vietnieku – Mediņu

  64
  12
 7. To pedagogiem noņemto naudu atbilstoši summai atdotiet skolām, vismaz mazajām, lai var kādu prioritāri īstenot. Viss jūk un brūk iestādēs, jo finansējumu remontiem nepiešķir jau gadu gadiem . Par attīstības projektiem pat nerunājot….

  22
  4
 8. A. Okmaņa kungs jūs kaut reizi esat pabraukājis par mūsu novada ceļiem? noteikti ka nē. Jo Vecumnieki nav vajadzīgi novadam. Vecumniekos ir maziņš ciematiņš Misa, kluss un mierīgs. No Misas ir četri ceļu atzari, kuri pašlaik nav izbraucami. Varbūt varētu kaut vienu atzaru uzturēt kaut neliela kārtībā. Kursē vairākas reizes dienā satiksmes autobusi (visu cieņu Aips šoferīšiem)ar kuriem Misas iedzīvotāji brauc uz darbu, kursē katru dienu pagasta autobuss kas vadā bērnus uz Vecumnieku vidusskolu, iedzīvotāji braukā uz darbu ar savām mašīnām uz Rīgu , Iecavu, Vecumniekiem ,brauc pārtikas busi , kas piegādā veikalam preces. Bet drīz es domāju ka atteiksies braukt gan autobusa šoferi, gan pārtikas busi .Mūžīgi tā kliegšana ka nav naudas, Jūs Bauskas domes deputāti esat ievēlēti , lai palīdzētu novada iedzīvotājiem, bet acīmredzot šī novadu apvienošanās ir nekam nederīga, visi līdzekļi vairāk tiks ieguldīti pašā Bauskā, un mazie ciemati drīz vispār beigs eksistēt.

  54
  3
 9. Vai reģionālo reformu neveidoja, lai būtu vairāk naudas???Lai visiem būtu labāk? Kaut kā nejūtas tie labumi…

  40
  3
 10. Okmanis visu grib Rundāles pagastā, pilnīgi apbnaglējis. Mežotnes baznīca vispār bija pēdējā naudas izmešana. Nost to nesaprātīgo Okmani.

  49
  6
 11. zeme ir apaļa un tikpat “apaļi” ir lielas naudas vērti jau pabeigtie un iecerētie projekti novadā. Projekti, kuros visdrīzāk tā nauda “riņķo” pa apli un daļa no tās, iespējams, liela daļa atgriežas “sākuma stāvoklī”.

  18
  2
 12. tad, kāds tas Rundāles novada ceļš Bauska- Priedītes izskatās tagad ar visu sasalušo pāri ceļam plūstošo ūdeni? Vai tos simtus tūkstošus nevajadzēja izlietot gadiem sliktā stāvoklī esošā ceļa sakārtošanai, nevis nevienam nevajadzīga posma Priedīdes- Mežotnes stacija “uzlabošanai”? Ceļa posma, kura malā atrodas tikai viena dzīvojamā ēka un tā pati izmantota tikai vasarās un nedēļas nogalēs, kā arī piebraukšana tai labu labā no Bauska- Eleja šosejas puses.

  23
  4
 13. Man rodas priekšstats, ka budžeta veidošanas prioritāte ir paķert jebkādus projektus, kuros ir līdzfinansējums – nes tie pienesumu vai nenes, nav svarīgi, svarīgs ir lietderības koeficients – pašvaldība iegulda 20% un paņem 80%. Projektu nosaukumiem un saturam nav nekāda nozīme. Savukārt lietas, kuras ir vajadzīgas, bet kurām valsts nedod līdzfinansējumu – naudas nav. 😉 Šādas stratēģijas nosaukums ir – zemgaļu viltība. :))

  31
  2
 14. Ja tu būtu lasījis Bauskas Dzīvi vai ieskatījies domes lēmumos, tad pagājušajā gadā 25. augustā deputāti piekrita pārņemt bez atlīdzības pašvaldības īpašumā vietējās nozīmes autoceļu V1034 Bauska–Priedītes.Ceļa posms ir 5,3 kilometru garš, kopējā platība 10,73 hektāri. Tad arī tika runāts, ka dubultās virsmas apstrāde būs arī šim ceļa posmam, tādējādi būs šoseja asfaltēta uz Okmaņa mājām.

  29
  1
 15. Vai tad bijušais Rundāles novads nav atbildīgs par Kaucmindi un par Bornsmindi? Ja kāds neatminas, tad 1993. gada jūlijā Bornsmindes muiža nonāca Rundāles pagasta pašvaldības īpašumā, 2000. gadā privatizēta. Pārņemot Kaucmindes pili no Zemkopības ministrijas, tās apsaimniekošanai Rundāles pašvaldība 90. gadu beigās izveidoja kopuzņēmumu SIA “Kaucmindes pils”, kuras pamatkapitāls bija pats nekustamais īpašums. Šīs kapitāla daļas SIA “Kaucmindes pils” 2001. gadā pārdeva SIA “Intelco”, piedevām vēl kopā ar bērnudārzu…
  Un tagad palūkojiet, kāda izskatās Kaucminde, kāda Bornsminde? Vai nav diezgan ciniski, tagad grūst miljonus Mežotnes baznīcā, Rundāles avotos, kad izcili kultūras pieminekļi pazudināti??? Vai tad kultūrtelpu nevarēja iekārtot Kaucmindē vai Bornsmindē?

  41
  2
 16. Par visu ir atbilde-naudas nav! Bet Novada administrācijā darbinieks, kurš atbild par novada ceļiem tik sēž un saņem algu par neko nedarīšanu.Pamēģiniet no Garozas ciema vai Strēlnieku ciema aizbraukt līdz Novada centram-ārprāts! Neviens ceļš nav izbraucams ne uz Mežotni, ne uz Dāliņiem, ne uz Codi. Atbilde ir- tie ir Valsts ceļi. Tad zvaniet, rakstiet, prasiet! Par to tak algu saņemat.Ja jāved sasirdzis pansionāta iemītnieks uz slimnīcu, tad kamēr mašīna nokļūst līdz šosejai tas cilvēciņš jau būs visdrīzāk miris.

  42
  2
 17. Teritoriālā reforma ir sūds. Nevar Rundālē un Iecavā “pacelt” gadiem nolaisto Bauskas nomaļu līmeni.No Iecavas un Rundāles var mācīties

  26
  11
 18. Tie grants ceļi visos virzienos ir tādi vai pat sliktāki ka 60gadus atpakaļ! Vajag tak izdomāt veidot golfa laukumu! Kam tas golfs intresē kas tur brauks pa to šausmu ceļu. Varbūt pietiek mazgāt naudu nevienam nevajadzīgās lietās! Okman atkāpies!

  32
  3
 19. Parastais latviešu piegājiens – vienu pakārsim ( šoreiz Okmani ) nošausim, ar akmeņiem nomētāsim, ja nu pavisam beigtu ne, tad apspļaudīsim , ar darvu apliesim, ar sūdiem apmētāsim un lieta darīta! Visas lietas uzlabojas tajā pašā mirklī- nauda krīt no gaisa maisiem utt utt. ceļi asfaltejas līdz katra pēdējā plenča mājām utt utt.
  Vai savas durvju priekšas , mūžīgie bļauri, esat noslaucījuši?

  13
  35
 20. Re,kur šīs pašvaldības īstā attieksme.. vairums vēlētāju pēc vēlēšanām kļūst par netīrīgiem plāniem un bļauriem ,līdz kuru līmenim pašvaldība nevar nolaisties un ceļus viņiem netaisīs.Esam savu durvju priekšu noslaucījuši un gribam, lai pašvaldība noslauka savējo,ne tikai savu vadoņu un pielīdēju.

  19
  2
 21. Kā nav naudas?! Tagad tak tik ietaupīs uz skolotāju rēķina,atņemot atvaļinājuma pabalstu! Lai atsakās arī paši un noņem visiem novada administrācijā strādājošajiem šo pabalstu,tad nauda būs. Ja visiem nost,tad visiem nost!!@!

  33
  5
 22. Tie plenči un bļauri iet vēlēt un ievēl tos no kuriem sagaida kautkādu darbību, lai uzlabotu situāciju visā novadā.
  Bet rezultāts atkal ir tāds, ka neviens neko nemazina, nereformē augšgalā, bet samazina un optimizē vienkāršos strādnieciņus un naudu dala sev pietuvinātiem projektiem, nedomājot par visa novada pagastu attīstību un neprasa no administrācijas darbiniekiem godprātīgu darbu.Pašreizējiem deputātiem nav mugurkaula un stingras nostājas, nākamajās vēlēšanās padomājiet par ko balsot!!!

  20
  2
 23. Kas tad iebalsoja šos resnos runčus ? Pašvaldības vēlēšanās aiziet balsot labi ja ap 20 %, kas lielākoties ir deputātu radi un draugi. Tad nu atliek tikai komentāros šausmināties… Kāda tauta – tādi ministri. Elitēm dzīve rožaina caur savām pilīm un tonētiem džipu logiem, a pārējie arī vēl dzīvi.

  22
  1
 24. Ja gribat, lai vismaz kaut kas funkcionētu- atlaidiet domi! Visus! Un nekad nevēliet par nacionāļiem! Nekad!!

  29
  4
 25. “…ja novads nav spējīgs nodrošināt kvalitatīvu ceļu savienojumu ar Vecumnieku apvienību, tad lai ļauj deputātiem no Vecumnieku apvienības piedalīties attālināti, lai nav jālauž mašīnas pa sliktajiem ceļiem un jātērē ilgs laiks, kamēr šos ceļus pārvar,” I. Pētersone.
  Tad redz, kas ir tas svarīgākais, savu mašīnu nelauzt. Kādās attālinātās sanāksmēs piedalīties tiem iedzīvotājiem, kas tur diendienā uz darbu brauc vai dodas saņemt valsts un pašvaldības sniegtos pakalpojumus uz novada centru?
  Par disku golfu es pat neizteikšos. Izlasīju un kļuvu mēms no apstulbinošās ieceres, pat, ja tā ir it kā par pašizmaksu. Diez cik tā pašizmaksa izmaksās. Šādam pasākumam vienīgais pašvaldības pienesums drīkstētu būt atļauja parku izmantot, nevis vēl kaut kādas pašizmaksas.

  39
  1
 26. te nu iespējams ir tas variants, kad “dubultā apstrāde” vien veikta iedzīvotāju smadzenēm, jo kāda dubultā apstrāde var tikt veikta ceļam Bauska- Priedītes no pagrieziena uz Saulaini līdz priedītēm, ja daļas šī ceļa posma pirms un pēc Ziedoņiem lielu palu un vižņu sablīvējumu dēļ regulāri ir zem Lielupes ūdens? Kā arī vai tas “strautiņš” pirms Priedītēm plūdīs pāri ceļam arī pēc dubultās apstrādes, tāpat kā jau plūst gadu desmitiem? Vai arī dubulti apstrādātam ceļam ceļmalas saimnieks, zemnieks arī mēģinās ar arklu ieķert, jo aramzeme jau “nāk” uz ceļa, bez jebkāda grāvja, kopā ar no lauka plūstošo ūdeni

  13
  1
 27. iedzīvotāji- mūsu pašu novada, celī- valsts, vietējā pārvalde- citplanētieši…

  11
  2
 28. ja naudas nav- Rātsnamam vienu stāvu nost un divām trešdaļām krēslā brīkšķinātāju- vilka pasi

  18
  1
 29. brīnīties tiešām tiešām nevajadzētu, jo ko iedzīvotājiem gaidīt no partiju kandidātiem- to, ko jau gadus divdesmit un vairāk viņi redzējuši šo partiju (lasi- interešu klubiņu) sejās? Vai, tavuprāt, balsot par “jaunajiem”, tiem pašiem vecajiem, tikai citā ‘kulītē” solītājiem piena upes ķīseļa krastos?

  14
  1
 30. Es nesaprotu, kāpēc neviens deputāts, izņemot Pētersoni un Mediņu, neko nepiebilst? Ko tad Cimmermaņa kungs klusē, kuram pirms deputāta krēsla ieņemšanas bija savs viedoklis par domes darbiem un nedarbiem? Gatavojot budžetu, Iestāžu vadītāji pat netika uzklausīti par prioritārajiem projektiem vai ļoti steidzamiem , gadiem nedarītiem darbiem, jo “naudas nav”. Kāda jēga un motivācija neskaitāmas reizes un daudzus gadus lūgt atbalstu , ja vispār nekas netiek ņemts vērā? It sevišķi, ja esi no “nepareizās” teritorijas, kurai ir nepareizā “identitāte”.

  31
  4
 31. Vai nu gluži tā bija, ka iebilda tikai Pētersone un Mediņš. Viņus izcēla tikai raksta autors

  4
  11
 32. Bija spicie zēni, Bordāns, Pavļuts, Plešs. Jauni, progresīvi, konservatīvi, ar ķīseļaiņu ideoloģiju. Tomēr kopumā viņus uzlādēja un darbināja nauda. Novadā balsojām par mazāko ļaunumu, kas laikam ir neefektīvs. Pārējās pārtijas un to kandidāti visticamāk būtu vēl amatieriskāki un nesaimnieciskāki, ar putniem galvā. Patiesībā novadu vadu kantoris un mazie kantori. Problēma ir šo kantoru komplektācijā, kvalifikācijā, disciplīnā, godīgumā. Par daudz to kantoristu. Nevajadzīgo un neefektīvo ierēdņu plūdi ir visas valsts problēma. Okmanis visus saglabāja un vēl papildināja.

  12
  3
 33. Okmani, kas ar svitenes ceļu kurš iebāza naudu kabatā ? no vajadzīgā asfalta mm daudzuma tik puse bija uzlieta, un kad sūdi sākās, vajadzēja skriet izpirkties pie draugiem saeimā.

  13
  2
 34. Domes kungi pēdējā laikā mums sarūpējuši vienu “cepienu” pēc otra. Tad naudas tik daudz, ka par varas makti jāveido jauna identitāte, tad naudas nav nekam – pat visikdienišķākajām lietām. Ievēlot vecos krabjus, kas visu mūžu bikses pašvaldībās krēslos deldējuši, protams, esam izdarījuši smagu kļūdu, taču problēma jau ir daudz dziļāk. Šobrīd politikā lien tikai vai nu šādi krabji, vai dumji un glumi sārtvaidži, kuri nevēlas strādāt godīgu darbu, bet strauji raut augšup pa karjeras kāpnēm un kā ērces piezīstiem nodokļu maksātāju naudai. Ideālistu, kas būtu ar mieru strādāt sabiedrības labā, vienkārši nav, bet tie, kas tādi varētu būt, bēg no politikas atpakaļ neskatoties, kā no smirdošas samazgu bedres. Kā izkļūt no šī strupceļa, kas mūs ved arvien dziļāk purvā, atbildes nav. Bet viens ir skaidrs – ilgāk tā dzīvot vienkārši nedrīkst!

  27
  1
 35. saglabājušās atliekas no Pirmā pasaules kara laika vācu karavīru kapiem, nevis Otrā pasaules kara kapi. Tā nu tas ir , Uldi Varnevič! Tak palasi brīvā brīdī kādu grāmatiņu!

 36. Ja man būtu lieka štuka! Šādu saukli un spārnoto teicienu vajadzētu likt vai izvēlēties jaunajai novada identitātei.

  14
  1
 37. Citos novados esot līdzīgi. Novada galva rūpējoties par savu veco novadu un sevi, vietnieki rūpējas par saviem vecajiem novadiņiem un sevi. Tātad Bauskā vajag Okmaņa vietniekus no visiem vecajiem novadiem. Sanāk politbirojs. Varbūt tad ceļi un citas lietas ” nomales” novadiņos uzlabosies.

  6
  2
 38. Pašvaldībās vēlēt vajadzētu nevis
  “fiksi saceptās” partijas un reālās stagnācijas partijas, bet pagastu un pilsētu vienu vai divus deputātus no katra pagasta, pilsētas, cik nu tur kopumā vajag. Par sava pagasta vai pilsētas kandidātiem balsotu tikai konkrēta pagasta vai pilsētas iedzīvotāji. Ievēlētajiem pagastu deputātiem būtu jāievēl novada galva no ievēlētā kontingenta. Ievēlētos par pagastvečiem un novada deputātiem vienlaikus. Varbūt tad izveidotos godīgāka, reālāka un efektīvāka sistēma, kas veicinātu visa novada attīstību. Sīko partiju sistēma faktiski ir darba birža dīvainīšiem, apsēstajiem, blēžiem, karjeristiem, ietekmes aģentiem un varbūt pat kādam ideālistam.

  13
 39. Strēlniekā un Garozā dzīvojošajiem zelta medaļas vajadzētu piešķirt.Tas nav ceļš, tas ir……!

 40. Sēdes tiešraides ierakstu skatoties- daži sēdes dalībnieki tikai tad pamožās un iekarst, kad tiek diskutēts par jauno logo- īpaši aktīvi pats sēdes vadītājs, pat izmantojot dažādas, gribētos teikt- lauku stila naivas viltībiņas, un ziņotāja, kura gan no sabiedrisko attiecību pulka, bet vairākkārt piemin marketingu. Kā var saprast marketinga jomā domē gan cita nodaļa. Izturību Pēresones kundzei- korekti, saprotami un loģiski izsakās un ienes visā 6 stundu garajā pasākumā kādu strukturēšanu, nezin gan, cik ilgi to var izturēt…

  17
 41. Bornsmindes parks pašlaik ir kā rezervāts dobumperētājiem putniem. Tas no reāliem novērojumiem. Parkā ir veci koki. Mežos vecie koki ir gandrīz iznīcināti pateicoties LVM. Parks laikam tiks ” renovēts“? Kādreiz pārmērīga un neapdomīga aktivitāte ir tikai par sliktu. Arī pašvaldības noteikumi nosaka, ka katru koku apdzīvotās vietās sabiedriski apspriež, zāģētājs iemaksā “no gaisa parautu” summu. To golfu vajag 0,0001 procentam novada iedzīvotāju?

  10
 42. Atbilde kom.GAROZA- pilnīgi jums piekrītu,šodien pati izbaudīju to nenormālo ceļu uz Garozu,tur vispār nav iespējaams izbraukt, bet tur ir veco ļaužu pansionāts,un ccilvēkiem jābrauc uz darbu.Vai par to kāds novadā ir padomājis? Es neatceros tādus ceļus pat tajos sliktajos padomju laikos!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.