Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deputāts Juris Krievs apšauba atskaites par interešu izglītības iestāžu audzēkņu skaitu

Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejā deputāti lēma par Bauskas bērnu un jauniešu centra direktores atalgojumu. Negaidīti šis jautājums raisīja diskusijas līdz pat pārmetumiem par nepareizām atskaitēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumu skatīja 11. oktobrī. Neprecizējot, par kādu summu runā, deputāts Rihards Melgailis sacīja, ka pagastu pamatskolu direktoriem ir mazāks atalgojums. Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina atbildēja, ka primārais šādā izvērtējumā ir bērnu skaits, turklāt iestādei kā interešu izglītības nodrošinātājai audzēkņu skaitu reizina ar koeficientu 0,5.

Tomēr R. Melgailis pauda viedokli, ka tad vienalga ir jāpārskata metodika. Līdzīgu viedokli pauda deputāts Mārtiņš Cimermanis, sakot, ka «nauda seko skolēnam» nav tas veids, kā būtu jāvērtē izglītības iestāžu darbinieku atalgojums. «Ja gribam dot labāko bērniem, vienalga, cik bērnu, kompetencei jābūt vienādai. Tas ir vienkārši degradējoši. Meklējam tirgū līderus, vadītājus, jaunos cilvēkus – kurš ies strādāt pie simts bērniem, redzot, ka atalgojumu izšķir bērnu skaits, nevis tas, cik tu esi kompetents kā vadītājs?! Šis princips nevar būt pirmajā vietā,» tā M. Cimermanis. Deputāte Solveiga Lineja bija pretējās domās: «Noteikti nepiekritīšu, ka skolēnu skaits nav noteicošais. Tas ir noteicošais, jo ir arī programmu skaits. Nevar salīdzināt 100 un 800, jo ir arī interešu izglītības nodarbības. Bērnu skaits ir ļoti būtisks kritērijs, lai arī nav vienīgais.»

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks norādīja uz iestādes labiem panākumiem un sasniegumiem, atzīmējot, ka vadītāju augsti vērtē un paveikts amatā esot diezgan daudz.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr arī deputāts Juris Krievs apšaubīja šo pieeju. «Saprotu, ko Rihards teica. Mums ir septiņas mācību iestādes – trīs sporta skolas, trīs mūzikas skolas un jauniešu centrs, un visus vērtē tāpat kā citas izglītības iestādes. Ja gribētu nolikt rindā visus ģimnāzijas skolēnus un saskaitīt, vai būtu tik daudz bērnu sporta skolā, vai būtu tik daudz jaunatnes centrā vai mūzikas un mākslas skolā? Varbūt būtu, bet varbūt nebūtu. Vajadzētu paskatīties, kā to organizē un kā šo bērnu skaitu uzrāda. Ir jābūt kaut kādiem kritērijiem,» neapmierināts bija J. Krievs.

Deputātu vairākums tomēr apstiprināja jauno lēmumprojektu par Bauskas bērnu un jauniešu centra direktores atalgojumu un virzīja tālāk uz finanšu komitejas 19. oktobra sēdi.

Foto: Juris Krievs (otrais no kreisās) apšaubīja sniegtos datus par interešu izglītības iestāžu audzēkņu skaitu. Foto – ULDIS VARNEVIČS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Pašreizējā BBJC direktore strādā ļoti radoši, atbildīgi, ieinteresēti, ar pozitīvu, siltu attieksmi pret bērniem un vecākiem. Paldies par darbu! Mans bērns ar īpašām vajadzībām ir integrēts nodarbībās.

  15
 2. Deputāts C un citi, cīnīdamies par drauga /pārdošanas guru/direktora algu, grib nonicināt citus direktorus. Tas nu gan nav smuki. Neapšaubiet citu direkoru darbu, algu un audzēkņu skaitu, dodiet tad tam jaunajam spīdeklim tūkstošus, ja tik ļoti gribat tieši viņu atbalstīt.

 3. Kāpēc tad nevar nosaukt algu publiski- par ko diskusija? Vai tas kāds noslēpums- pašvaldība tērē nodokļu maksātāju naudu. BJC direktores atalgojums, lai cik radoši un atraktīvi viņa izpaustos, nevar būt lielāks par jebkuras skolas direktora/res atalgojumu. Nesalīdzināmas kompetences un atbildībā- tas taču loģiski. Izskatās, pēc draudzīgi pietuvinātas personas. Arī šovmene un pādošanas speciāliste ?

 4. Ko tur diskutēt- vienkārši doties uz BJC un saskaitīt klātienē. cik tad tur bērnu reāli ir, nevis uz papīra, bet reāli dzīvē. Nedēļas darbiņš uz dažām stundām dienā un pilnīga skaidrība par situāciju.

 5. Varbūt tad labāk saskaitīt to skolu bērnus, kuri “skaitās” vispārizglītojošo skolu pulciņos?

 6. Dublējas vispārizglītojošo skolu pulciņi ar BJC pulciņiem, sevišķi tautas dejas, katrā skolā tautas deju pulciņš plus vēl BJC.

  11
 7. Laikam tās 7 ir par daudz ja tāds jautājums – pietiktu ar divām – cik nopratu no tās domas… Es gan būtu pret – skolēnam ir jādarbojas kādos sporta, mākslas, mūzikas pulciņos ( skolās). Kas vēlāk sportos, dziedās, zīmēs, ja nav jau bērnībā sākuši.

  11
 8. Budžets 2024 tūlīt pierādīs, ka vajag tak realizēt bijušā Rundāles novada labi atstrādāto scenāriju- Pilsrundāles vidusskolā ir gan profesionālā ievirze, gan interešu izglītība, gan augsti sasniegumi vispārējā izglītībā.
  Un kas var būt labāks par šo!

  7
  2
 9. M.Cimermaņa kungs visu cieņu! Viens no prātīgālajiem cilvēkiem tajos krēslos! Deputāts Krievs pa dzīvi ir ar kautko neapmierināts nav dzirdets ka kautko labu kādreiz saka,liekas viņam vajadzētu doties vienvirziena atvaļinājumā!

  3
  1
 10. Krievs apvaino ierēdņus melošanā. Vēlētāji grib zināt, ierēdņi melo vai nemelo? Kas mūsu valstī pārbauda tādas lietas? Ierēdņu priekšniecība, policija, prokurors? Ja melo par it kā maznozīmīgu jautājumu, tad melo visos jautājumos. Kā ir ar tiem pašvaldības ierēdņiem?

  1
  0
 11. Krievam labāk jāuztraucas par agresīviem bērniem un to kas notiek Griķu skolā.
  Bērni vek nost bikses viens otram Smejas.Rakstīt neprot.
  Griķu skola ir palīgskola???
  Tā ir īsta palīgskola.

 12. Vai Valles direktora psihisko stāvokli kāds pārbaudīja!
  Šovmens,vai vadītājs?
  Kāds pārbaudīja?Krievam jautājums!

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.