Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

DI ietvaros Bauskā izveidots ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums bērniem

Pirmdien, 20. jūnijā, oficiāli atklāja Bauskas novada pašvaldības pakalpojumu «Ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojuma atklāšana sākās ar mūziķa Pētera Upelnieka izpildītu dziesmu, kam sekoja pasākuma vadītājas Veronikas Zaluckas uzruna.

«Man šis brīdis šodien ir emocionāls, jo 2018. gadā, kad tiku nominēta par sociālā dienesta vadītāju, šis bija pirmais projekts, ko man nācās prezentēt deputātiem un iet cauri pārējiem procesiem, kas nebija viegls ceļš,» teic Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska un turpina, ka «māja nav tukša, tajā jau ir pirmais iemītnieks, kas padara šo dienu ne tikai priecīgāku, bet arī svarīgāku un atbildīgāku». D. Romanovska kolēģiem novēl spēku, izturību, pacietību, prieku un visu pārējo, lai mājas iemītniekiem radītu ģimenisku un mājīgu vidi.

«Gribas novēlēt, lai klientu būtu pēc iespējas mazāk, jo tad mēs būtu visvairāk ģimeniski, – ja šādas vietas nebūtu jārada mākslīgi. Diemžēl dzīve ir dzīve, un ne velti mēs strādājam ar sociālo dienestu, lai visi Bauskas novadā varētu pietiekami labi dzīvot,» savā uzrunā teic Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. A. Okmanis pakalpojuma mājas personālam pasniedz rozes, vēlot izdošanos un veiksmi. Mūziķis P. Upelnieks izpilda dziesmu ar simbolisku nosaukumu «Durvis vaļā».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojuma atklāšanā sveikt «namamāti» – Bauskas novada sociālā dienesta sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāju Daigu Supi – un komandu bija ieradušies arī pārstāvji no Zemgales plānošanas reģiona un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, kuri uzslavēja Bauskas novada pašvaldību par īstenoto projektu, uzsverot tā nozīmību. Draugi no Ogres pašvaldības sociālā dienesta vēlēja, lai šādi pakalpojumi nav nepieciešami, lai neviens bērns neatrodas ārpus ģimenes, kā arī lai pakalpojuma mājas komandai izdodas radīt šeit dzīvojošajiem bērniem drošības un māju izjūtu. Bauskas novada bāriņtiesa novēlēja bērniem justies saprastiem un mīlētiem.

Īslīces «SOS bērnu ciemata» direktors Gatis Matulēvičs atzina, ka viņā virmo divējādas izjūtas, jo prieku sagādā jauno aprūpes māju durvju atvēršana, bet skumjas pārņem, apzinoties, ka vienmēr būs bērni, kuriem būs nepieciešama šāda palīdzība un pakalpojums.

Simboliskajā sarkanās lentes pārgriešanā piedalījās projekta «Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā» vadītāja Antra Bagone, sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Daiga Supe, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Jūtos fantastiski, jo ceļš sākās jau sen, un gājis ir visādi – gan labāk, gan sliktāk, bet tas viss ir bijis vajadzīgs, un izjūta beidzot atvērt durvis ir fantastiska,» atzīst D. Supe, «mājā jau trešo dienu dzīvo pirmais iemītnieks, un viņš šeit jūtas labi.»

Pēc oficiālās pakalpojuma atklāšanas daļas viesi tika aicināti mājā, lai apskatītu tās iekšpusi, iekārtojumu un aprīkojumu. Pasākuma noslēgumā pakalpojuma mājas pagalmā zīmīgi tika iestādīts koks.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem» tapis projektā «Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā». Kopējās objekta Zaļajā ielā 33 izveidošanas izmaksas – 177 213 eiro.

Pakalpojums atrodas Bauskā, Zaļajā ielā 33, aptuveni divu kilometru attālumā no Bauskas centra, un tas paredzēts ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem ģimeniski pietuvinātā vidē.

Pakalpojumu mājā divos stāvos ir četras guļamistabas, vannas istaba, atpūtas telpa, darbinieku istaba un virtuve, kas apvienota ar ēdamtelpu. Māju ieskauj plašs pagalms ar lapeni un siltumnīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojumā nodrošināta:

– diennakts sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija;

– pamatvajadzības;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– pilnvērtīga veselības aprūpe un vajadzīgie medikamenti;

– saskarsmes iespējas ar vienaudžiem, vecākiem un radiniekiem;

– izglītības pieejamība individuāli katram bērnam un jaunietim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojums pieejams astoņiem bērniem no divu līdz 18 gadu vecumam, kuri tiek uzņemti ar bāriņtiesas un sociālā dienesta lēmumu. Pakalpojuma cena vienam bērnam mēnesī, pēc pašvaldības informācijas, – 1616,50 eiro.

Bērnus neuzņem, ja bērnam ir:

– smagi un ļoti smagi garīgās attīstības traucējumi;

– smagi un ļoti smagi fiziskās attīstības traucējumi;

– kombinēti smagi un ļoti smagi garīgās un fiziskās attīstības traucējumi.

Avots: Bauskas novada pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. smaids uz sejas un naudina ripo triskartigi. Apbrinojami ka tik liels bars pieaugushu cilveku pat nav padomajushi ka ir jacinas ar iemeslu nevis sekam

    12
    3
  2. Kad ir jāgriež sarkanās lentas, tad kā saukts ir klāt. Kad kaut kur plīsusi caurule vai citas bēdas, tad baltās kurpes ir gaismas gada attālumā. Kad met biļetenu urnā padomā!

    3
    1
  3. Kāpēc uz vienu bērnu tik šausmīgas izmaksas? Vai viņu cauru dienu nēsā uz rokām un baro ar zelta karotīti? Mums bērns jāaudzina par minimālo algu un vēl pašam jāpaēd un rēķini jānomaksā,tāpat bērns iet skolā,apmeklē ārstu. Kur tā taisnība? Es neesmu pret to,ka bērniem jāpalīdz un tāds nams ir nepieciešams,bet vai visam nebūtu jābūt samērīgi? Tas pats ir ar dažādu veidu bēgļiem,viņiem visu mums neko. Palīdzam,bet tāpat kā saviem cilvēkiem. Bija šoks par Muceniekiem. Kādas naudas tur piešķīra un viņi nemācēja pat to novērtēt.

  4. cik skaisti ir apgrozīties šādos pasākumos, ar apziņu, ka apgūti kārtējie miljoni un vēl cik to būs nepieciešami budžetā “pasākuma” nodrošināšanai gadu gaitā, starp citu, ar “konkurētspējīgām” algām un citiem labumiem “pasākumā” iesaistītajiem. Labi, lai jau tiek, ja ir šāda “iespēja”, bet, kā tas izskatās uz lielum lielā valsts bērnu vairākuma fona, kura vajadzībām no tiem vecāki var mēnesī atlicināt vairāk kā 1600 eiro naudiņas? Es domāja, ka katram no šiem bērniem atrastos audžuvecāki, ja valsts tiem mēnesī piešķirtu kaut 1000 eiro uz vienu audžubērnu, nerunājot par projekta izmaksām ēkām un aprīkojumam. Bet, izskatās, tā valstī nav pieņemts, jo tad bez “sava labuma” paliks daudzie iesaistītie speciālisti un ierēdņi, un kur nu vēl atklāšanas pasākums…

  5. vairāk gan izskatās, ka tas ir vismaz amorāls pakalpojums priekš projektā iesaistītajām personām, kura ietvaros notiek iedzīvošana uz citu bērnu un viņu vecāku rēķina, viņi tiek vienkārši apzagti. Neko neteiktu, ja šāda veida projektu īstenotu valstī, kur minimālā alga virs 2 tūkstošiem, bet ne ar iztikas minimumu zem simta, kā pie mums. Kam tad tiek tā “lauvas tiesa” no vairāk kā pusotra tūkstoša mēnesī, paredzētā bērnam? Vai šie deinstitucionalizētie bērni tik tiešām ēd pārtiku no MC2, melno ikru kaviāru ieskaitot, vai viņiem katram ir jaunākā modeļa elektroniskās ierīces un elektriskie skrejriteņi, vai viņi katru vasaru pāris nedēļu pavadīs vismaz Ēģiptē? Nē taču, lielākā daļa aizies “izmaksās”, arī algu izmaksās, konkurētspējīgajās. Kā šajā sakarā varētu justies to daudzo bērnu vecāki, kam uz vienu bērnu nesanāk pat 10 un pat 20 daļa no šeit vienam bērnam atvēlētās summas? Tā vairāk izskatās zagšana visu acu priekšā, nekaunīga zagšana

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.