Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Divām Bauskas novada skolām mainīs nosaukumus

Bauskas novada domes sēdē 28. septembrī deputāti skatīs lēmumprojektu par Bauskas novada pašvaldības iestāžu «Pamūšas speciālā pamatskola» un «Zālītes speciālā pamatskola» nosaukuma maiņu un grozījumiem nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumu skatīja Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 13. septembrī. Informēja izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina. Viņa norādīja, ka tas saistīts ar izmaiņām Izglītības likumā, kas veiktas pēc tiesībsarga iniciatīvas. «Nosaukumi ir neatbilstoši, jo neatspoguļo izglītības pakāpes, veidus un nosaukumus, kā paredz Izglītības likums. Pamudinājums bija augusta nogalē saņemtā vēstule no tiesībsarga, ka šādi tiek diskriminēti izglītojamie un tas ir pārkāpums. Ar 2024. gada 1. janvāri skolas sauks par Zālītes pamatskolu un Pamūšas pamatskolu,» informēja B. Šumina.

No klātesošajiem skolu direktoriem – Pamūšas speciālās pamatskolas direktores Aelitas Naumanes un Zālītes speciālās pamatskolas direktora Gunta Jurkeviča – komentāru nebija, un deputāti nobalsoja par lēmumprojektu.

«Bauskas Dzīvei» A. Naumane atzina, ka ikdienā tie ir tikai īslaicīgi tēriņi – būs jāpārtaisa zīmogi, dokumenti, plāksnes. Pašu skolēnu ikdienu tas neietekmēs – skolēnus tagad vērtē pēc izglītības koda, un tas tāpat būs pamanāms jebkurā iestādē neatkarīgi no tā, kāda nosaukuma izglītības iestādē audzēknis ir mācījies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (23)

 1. Speciālās skolas ir morāli novecojušas. Padomju laika palieka. Diemžēl pastāvīga speciālās izglītības “badināšana” Bauskas reģionā darījusi savu. Skolēnu plūsma uz Pamūšu un Zālīti apsīkst.

  2
  9
 2. Pieredze liecina, ka bērni ar īpašu izglītības kodu vispārizglītojošā skolā attīstās vairāk, nekā speciālā iestādē.

  5
  13
 3. Ak, šitas viedais tiesībsargs- kā tikai neattaisno savu eksistenci!! Lai tad no savas kabatas sedz zīmogu, dokumentu, plākšņu pārtaisīšanu

  12
  2
 4. Viens Rīgā slikti gulējis un iedomājas atkal kaut ko mainīt ( skolu nosaukumus). Bravo = skolām naudas izdevumi un kas tos finansēs – ne jau Rīgas ierēdņi, kuri atkal imitē aktīvu darbību…

  6
  1
 5. Kuram pamuļķim traucēja skolu nosaukumi??????Visu laiku nevienam tas netraucēja,bet tagad traucē???

  15
  1
 6. Skolas naosakuma maiņa idiotisma kakngals.Tad jau mainam paraolimpiskās spēles,psihiatrijas nodaļu,neiroloģijas nodaļu,Latvijas speciālo olimpiādi u t.t.
  Naudas izdošana un stulbs pašvakdības lēmums par skolām,kueas tūlīt reorganizēs.

  Un nav svarīgi,kurā skolā bērns mācās.Programmas kods,ko beidzis,nosaka visu.

  11
  1
 7. Bauskas skolās bijām.I Griķos i pamatskolā.Tagad Pamūšā beidzot lasīt iemācīja.
  Beidziet te dirst.Visi nevar parastajā skolā.Codē arī bijàm.Nekā neiemācīja.
  A tagad 3 skolotāji klasē.Pie katra sēž klāt.Šitādu brīnumu vēl nebij redzējs!

  11
  2
 8. Mazāk ne, vairāk bijis. Internātskolās esot “smaga” gaisotne. Darbinieki neuzmana bērnus, kaut saņem algu par to. Atbildīgie tik visu noveļ uz kodiem, bet pašiem trūkst izaugsmes. Nabadzība dara savu.

 9. Anonīmam!
  Uzmana gan!Un ļoti labi!
  Bet pašvaldībai kauns gan,ka gadiem vecas ēkas .Cik paši var tik remontē.Kur tā modernā,jaunā skola,ko?
  Visu tik Bauskai grūž.Gadiem tik sola,bet neko nedara.
  Tur taču slimi bērniņi.

  5
  2
 10. Tagad nomainīs nosaukumus, lai dzēstu zīmogu, ka skola ir “īpaši apdāvinātajiem” un pēc gada vai diviem slēgs pavisam, jo pateiks, ka nav skolēnu. Godīgi sakot, vispārizglītojošajās skolās pēdējā laikā arvien biežāk ir redzami tie, kam būtu labāk mācīties pie īpaši apdāvinātajiem. Kaut kā liekas, ka tie noteikumi ir palikuši pārāk maigi…

  4
  1
 11. Jā, padomju laikos gan bija labi. Tad, ne tikai vispārizglītojošajās skolās, bet arī uz ielas, vispār sabiedrībā cilvēku ar īpašām vajadzībām nevarēja redzēt. Kādi tie bija labi laiki priekš “Es”.

  0
  1
 12. Visām skolām jāmaina nosaukumi. Nu apmēram tāpat kā mūsu augstskolas to ir izdarījušas.Kā Jelgavas LLU.Tikai kāpēc? Kas mainās?

 13. Man patīk Pamūšas skola.Iekopta terotorija,labi skolotāji un attieksme.
  Pilna skola ar bērniem Vienmēr atsaucīgi vadības pārstāvji.Man 2
  audžu bērni apmeklē.Paldies.
  Ja renovētu ēkas,nekur nav jāiet.
  Tik daudz ieguldīts!Laba vide. Tuvu Bauskai.Viss notiek!Okmaņa kungs,attopies!

  6
  2
 14. Jums netraucē, ka zūd apģērbs? Citiem mantas, nauda? Ziemas laikā bērns atnāk mājās bez cepures vai cimdiem? Auksti taču! Atbildīgie tik noplāta rokas. Kā pašlaik Pamūšā ir ar drošību?

 15. Cerībai!
  Atnāc un apskaties! Nekomentē lieku!
  Atkal viens nelaimīgs cilvēciņš, kam nav ko darīt.Strādāt ej! Nāc uz skolu, tad redzēsi!

  3
  1
 16. Vai pašlaik Pamūšā pie garderobes ir soliņš, kur bērniem, novelkot vai uzvelkot āra apavus, piesēst? Cik esmu bijusi izglītības iestādēs, visur tādi ir. Tikai Pamūšā bērnam bija jāmetas uz viena ceļgala, lai sašņorētu kurpes.

 17. Latvijā 2017. gadā uzturēšanas izdevumi gadā uz vienu internātskolēnu bijuši teju 2000 eiro. Jautājums Bauskas novada Domes atbildīgajiem par izglītību: cik lieli uzturēšanas izdevumi gadā ir pašlaik uz vienu Pamūšas un vienu Zālītes internātskolas audzēkni?
  Lūdzu esiet tik laipni un sniedziet atbildi uz lasītāja jautājumu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.