Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Divos Bauskas novada autobusu maršrutos plāno iekļaut pieturu “Pastališķi”

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēdē 3. martā apstiprinātas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Bauskas un Jelgavas novadā, kā arī Pierīgā, diskutēts par jauno elektrovilcienu sniegto iespēju izmantošanu pasažieru pārvadājumos, dzelzceļa staciju pakalpojumu pasažieriem attīstību tuvākajos gados, bezmaksas autobusu maršrutu rentabilitāti un citiem jautājumiem, portālu informēja VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pieejamību Bauskas novada Pastališķu ciema iedzīvotājiem, kas uz pagasta un novada centriem dodas darba, mācību vai ikdienas vajadzību nodrošināšanas dēļ, tika diskutēts par pieturas “Pastališķi” iekļaušanu reģionālās nozīmes maršrutu nr. 5144 Bauska–Lībieši un nr. 6373 Bauska–Lībieši–Pāce–Bauska autobusu kustības sarakstos. Lēmums par konkrētiem reisiem, kuros autobusi apstāsies minētajā pieturā, tiks pieņemts kopā ar Zemgales plānošanas reģionu. Informācija par konkrētu datumu, kad izmaiņas stāsies spēkā, tiks publiskota tuvākajā laikā.

S. Heinsberga atklāja, ka bezmaksas pasažieru pārvadājumi reģionālās nozīmes autobusu maršrutos šobrīd tiek nodrošināti 16 pagastos aptuveni 60 reisos Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē. Padomes sēdē tika lemts paplašināt jau esošo bezmaksas maršrutu izvērtēšanu, sadarbībā plānošanas reģioniem iekļaujot arī līdzīgu rezultātu vietējās nozīmes maršrutu rentabilitātes analīzi. Tuvākajos mēnešos tiks lemts par šobrīd ieviesto bezmaksas maršrutu atbilstību noteiktajiem kritērijiem un izskatīta nepieciešamība tos saglabāt, papildināt vai izslēgt no saraksta.

Direkcija atgādina, ka bezmaksas autobusu maršruti reģionālā sabiedriskā transporta sistēmā tika ieviesti 2021. gada 1.oktobrī. Bezmaksas reģionālais sabiedriskais transports tiek ieviests tur, kur atbilst kritērijiem – vietās, kur ir maz pasažieru un mazs iedzīvotāju blīvums (apdzīvotība mazāk nekā četri iedzīvotāji uz vienu kvadrātkilometru, valsts dotāciju īpatsvars maršruta/reisa uzturēšanai ir vismaz 85%, reisu skaits maršrutā nepārsniedz sešus reisus dienā, ieņēmumi no visām pārdotajām biļetēm, tostarp ar braukšanas maksas atvieglojumiem, nepārsniedz 15%). Bezmaksas reģionālo autobusu maršrutus apstiprina uz diviem gadiem un rentabilitātes analīzi veic reizi gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde notiks šī gada 28. aprīlī.

Foto: ATD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.