Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Domes komitejas sēdē atbalsta azartspēļu vietas pārcelšanu Bauskā

Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien ir atbalstījusi SIA “Alfor” iesniegumu ļaut tai pārvietot azartspēļu vietu Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Salātu ielā Bauskā līdzās 27. namā jau esošai azartspēļu zālei – ēkā ar numuru 27a – plāno iekārtot vēl vienu spēļu zāli. Foto – Ivars Bogdanovs, “Bauskas Dzīves” arhīvs.

Pašvaldības juriste Linda Mežsarga skaidroja, ka saņemts “Alfor” iesniegums ar lūgumu izsniegt atļauju organizēt azartspēles Salātu ielā 27A. “Alfor” apliecinājis, ka pēc pārvietošanas slēgs Plūdoņa ielā esošo spēļu zāli. 

Mežsarga sēdē skaidroja, ka pašvaldībai vispirms jāizvērtē, vai potenciālā azartspēļu vieta neatrodas vietā, kur aizliegts rīkot azartspēles, proti, skolu, baznīcu u.c. iestāžu tuvumā. Mežsarga deputātus informēja, ka konkrētajā adresē nav aizliegts rīkot azartspēles. Adrese pēc teritorijas plānojumā atrodas publiskās apbūves teritorijā, kas atļauj rīkot azartspēles.

Komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (NA) sēdē paziņoja, ka no iedzīvotājiem viņš nav dzirdējis nevienu azartspēles atbalstošu frāzi, blakus potenciālajai spēļu zāles vietai atrodas vairākas dzīvojamās ēkas, bet līdzšinējā spēļu vietā Plūdoņa vietā iedzīvotāju skaits apkārt zālei esot mazāks. “Saprotu, ka viss šeit ir juridiski korekti, bet nevaru šo atbalstīt,” sacīja Ābelnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežsarga vērsa uzmanību, ka gadījumā, ja pašvaldība neatļaus zāles atvēršanu un tiesā zaudēs, pēc likuma zaudējumi būs jāsedz no pašvaldības budžeta, bet Ābelnieks iebilda – ja iespējams šo procesu “bremzēt”, pastāvot iespēja, ka šajā laikā tiks mainīta likumdošana, lai vairāk ierobežotu azartspēles.

Domes deputāte Inita Nagņibeda (K) piekrita Ābelniekam, skaidrojot, ka pašvaldība nav izveidojusi saistošos noteikumus, kurās zonās iespējams rīkot azartspēles.

Deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS) uzskatīja, ka “vajadzētu cienīt juristu darbu un sekošanu likumam”. “Ja redzam, ka juridiski viss ir korekti, tad mums ir jāciena mūsu jurista darba stundas. Mūsu lēmuma dēļ juristam vajadzēs doties uz tiesas sēdēm,” skaidroja Līdaka, “ja būtu stāsts par trešās spēļu zāles atvēršanu, tad balsotu pret.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Jānis Dūmiņš (LA) arī atbalstīja lēmumprojektu, uzsverot, ka spēļu zāle tiks pārcelta no vecpilsētas teritorijas. “Šajā gadījumā es iestājos par vecpilsētu, jo ar šādu mazu soli lēnām teritoriju sakārtojam,” sacīja Dūmiņš.

Deputāti atbalstu spēļu zāles pārvietošanai uz Salātu ielu izteica ar noteikumu, ja spēļu zāles licence tiks atcelta zālei Plūdoņa ielā.

Par balsoja seši deputāti, pret balsoja Jānis Kalniņš (NA) un Inita Nagņibeda, atturējās komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Gala lēmums vēl būs jāpieņem Bauskas novada domes sēdē.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmumā “Alfor” 60% daļu pieder Austrijas uzņēmumam “Novomatic AG”, kurā patiesais labuma guvējs ir austrietis Johans Grāfs, savukārt 40% – Jāņa Zuzāna kontrolētajai SIA “Foroms”. “Alfor” 2021.gadā strādājis ar 11,066 miljonu eiro apgrozījumu un 13 miljonu eiro zaudējumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. deputāti nevarētu lemt par pārcelšanu mazliet tālāk- aiz pilsētas robežām- atradīsies taču kāda veca, pamesta ferma, kaut vai tā kuru piedāvāja barbekjū mērču ražotājiem….

  21
 2. Nu redziet Bauskas novadā nav deputātu ,bet ir partiju pārstāvji. Ļoti paklausīgi pārstāvji.

  15
 3. Lēmumu pieņēma, jo jāciena juristu darbs? Ne pilsētas, tās iedzīvotāju interesēs, bet jurista darba atvieglošanas interesēs?

  10
 4. Paprasiet Iecavas deputātiem ,kā vajag -Iecavā taču vienu zāli aizliedza un tiesā vinnēja

 5. Mežsarga sēdē skaidroja, ka pašvaldībai vispirms jāizvērtē, vai potenciālā azartspēļu vieta neatrodas vietā, kur aizliegts rīkot azartspēles, proti, skolu, baznīcu u.c. iestāžu tuvumā.
  Fēnikss atrodas pretī baznīcai 😀 😀 😀

  10
 6. Kad beidzot ieviesīs iedzīvotāju referendumus? Deputāti daudzos gadījumos balso pret iedzīvotāju gribu. Turklāt visu iedzīvotāju uzpirkšana vai iebaidīšana var būt problemātiska.

 7. Kas tad nu? Visiem Poļakoviem un Ausejiem ienākumus apgriezīs tā jau parādā visai pasaulei!

 8. Jautājums-juristam: faktiski azartspēļu lobetājam. Kapēc azartspēļu pārstāvis neiesūdzēja tiesā Bauskas novadu iepiekš ? Jo iepriekšēja sasaukuma deputāti —-pasūtija naudas slaucēju stipri tālu. Kas mainijies?
  Un vēl viens jautājums -kam pieder īpašums jeb kurš apsaimnieko īpašumu uz kuru plānots pārcelt ”biznesu”?

 9. Abildu Aleluja. Īpašums pieder Grantiņam. Un viņam laikam neinteresē ka tur ir gan veikals gan otrajā stāvā pakalpojums sniegšanas punkti. Piedāvāja cilvēkiem darba telpas tagat tās būs jāatstāj. Nu protams ka azartspēļu organizētāji gan jau maksās krietni lielāku īres maksu vai vispār atpirks ēku, bet vietējie pakalpojumu sniedzēji varēs meklēt jaunas telpas kur sniegt pakalpojumu. Pareizi būtu ja liek atbrīvot telpas ne nomnieku vainas dēļ, tad lai ierāda vietā līdzvērtīgas telpas un lai atmaksā tur ieguldītos līdzekļus.

 10. Piekrītu “maza piebilde ” sacītajam! Lai ir kaut kur, tiešā tuvumā pilsētai. Pilsētā gan vecpilsētā, gan daudzdzīvokļu rajonos tādiem nav jābūt! Slikta ļoti slikta izklaide, atkarība!

 11. Labi būt juristam. Tikko jurists kaut ko saka, tā veselais saprāts var atpūsties. Deputātiem un pašvaldības ierēdņiem, kurus kontrolē deputāti, ir jāizpilda tautas vairākuma griba, nevis jāpiesedzas ar juristu kā ar vīģes lapu. Bauskas ekonomikas stūrakmens-azartspēles!
  Kauna nav?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.