Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dziesmās un dejās sagaidīts pavasaris Šēnbergā

Šonedēļ, 10. maijā, norisinājās ikgadējais pasākums «Pavasaris Šēnbergā», kas nenoliedzami ir kļuvis par vienu no Skaistkalnes pagasta tradīcijām jau daudzu gadu garumā. Šajos svētkos tradicionāli sadzied un sadejo gan vietējie, gan kaimiņi, gan arī draugu kolektīvi no Lietuvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau ierasts, svētki sākās ar gājienu no Skaistkalnes vidusskolas līdz pagasta estrādei, kas šogad norisinājās mājinieku – Skaistkalnes vidusskolas pūtēju orķestra – mūzikas pavadībā.

Svētkos piedalījās Jelgavas tehnikuma dejotāji, ansamblis no Baldones sākumskolas, Biržu mūzikas skolas jauniešu koris, deju kolektīvs no Iecavas pamatskolas, Biržu «Aušras» pamatskolas vokālā studija un dejotāji, Misas un Vecsaules pamatskolas deju kolektīvi, kā arī vietējie Skaistkalnes dziedātāji, dejotāji un iepriekš minētais orķestris.

Pasākums «Pavasaris Šēnbergā» norisinās jau vairāk nekā 30 gadus, un šī gada tēma – «Ceļā un mājās». Sarīkojuma organizators Ingus Pavinkšnis paskaidro, ka tematika simbolizē Sprīdīša ceļu pasaulē, sastopoties ar dažādiem tēliem, ko starp deju un dziesmu priekšnesumiem uzveda Skaistkalnes vidusskolas teātra pulciņš skolotājas Guntas Drezovas vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadziedāšanās un sadejošanās svētki pulcēja ap 200 dalībnieku, kas esot nedaudz mazāk kā pagājušajā gadā. Skatītāju rindās bija gan vietējie, kuri iemīļojuši ikgadējo tradīciju, gan citu skolu dalībnieku vecāki, gan arī interesenti no tālākiem pagastiem. Arī laikapstākļi bija tīkami, kas priecēja gan tos, kuri atrodas uz skatuves, gan svētku baudītājus skatītāju pusē.

«Pasākumam gatavojāmies visu aprīli,» tā I. Pavinkšnis, «šogad bijām arī kārtīgi izplānojuši mēģinājuma laikus viesu un arī saviem kolektīviem, ņemot vērā katra vēlmes.» Kopumā I. Pavinkšnis svētkus vērtē kā izdevušos, jo prieks gan dalībnieku, gan skatītāju vidū bija novērojams. «Publikas atsaucība ir rādītājs, un arī priekšnesumi bija daudzveidīgi, interesanti, sagatavoti un ļoti pārdomāti,» vērtē I. Pavinkšnis, «svētkus baudot, bija patiess gandarījums par bērnu dejotprieku un dziedātprieku, kā arī par skatītājiem un viņu sirsnīgajiem aplausiem.»

Pēc koncerta skolotāji neformālā gaisotnē dalījās savās emocijās, pieredzē un pārrunāja svētkos iegūtos iespaidus. Savukārt skolēniem bija sarīkota diskotēka kopā ar dīdžeju apvienību «IMI–3», kuras sastāvā ir Skaistkalnes vidusskolas absolvents kopā ar saviem draugiem.

Svētku fotoattēli no Skaistkalnes vidusskolas albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.