Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dziesmu un deju svētku dalībnieces no Bauskas novada dienasgrāmata: otrais ieraksts

Gatavošanās Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertiem rit aktīvi. Divu dienu laikā, kamēr Daugavas stadionā, Mežaparka estrādē un citviet norisinās mēģinājumi, bija iespējams izbaudīt īstu laikapstākļu paleti – lietus, spēcīgs lietus, saule un karstums, liels vējš. Labi, ka vēl snigt nav sācis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīti daļai deju kolektīvu iesākas pavisam agri – plkst. 8 jau jāstāv uz laukuma, bet citi var nedaudz ilgāk pasnaust, jo mēģinājumi tikai dienasvidū. Tomēr lielākā daļa Daugavas stadionā ierodas jau no rīta puses un maz gulējuši.

Virsvadītāji «liek» dejas no papīra uz lielo stadiona platību, kas nemaz nav tik vienkārši, tāpēc nereti viena dejas kombinācija jāatkārto vairākas reizes. Arī noiešana un uziešana uz laukuma ir jautra, it īpaši, ja atrodies pašā centrā kā mūsu «Mēmelēni» – jāstumj priekšā skrienošais un jāvelk aizmugurējais. Pavisam jautri!

Daugavas stadionā ir trīs vietas, kur vienlaicīgi norisinās dažādi mēģinājumi. Apjukt pavisam viegli, taču valdošā rosība un enerģija visapkārt ir ļoti īpaša, ko izbaudīt iespējams laikam tikai Dziesmu svētkos. Protams, dejot no rīta līdz teju pusnaktij nav viegli, bet izjūta, kad virsvadītājs uzslavē un pateicas par paveikto, atspēko visu nogurumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīve Rīgas 88. vidusskolā kā jau svētkos – svētki uz katra stūra. Kādā istabiņā (klasē) dalībnieki dodas gulēt agrāk, kādā citā  rit interesantas sarunas un spēles, citur tiek griezta pamatīga ballīte – pēc vēlmēm atrast sev vietiņu var ikviens. Vakaros kolektīvi ierodas uz skolu noguruši un cenšas paspēt uz dušām laikā, kad pārāk ilgi nav jāgaida, taču prognozēt to, protams, ir neiespējami, ja vien necelies četros no rīta.

Foto: Airika Balode

Ēdināšana līdz šim, šķiet, visus apmierina. Vakar, piemēram, bija iespēja izvēlēties kartupeļus vai makaronus, klāt vienu no divu veidu maltās gaļas mērcēm, bet papildus biezpiena «virssieriņš» un jogurta dzēriens. Šorīt brokastīs – putra, cieti vārīta ola, dārzeņi un maize. Mēģinājumu laikā, kad jāatrodas stadionā, pusdienas un vakariņas dod uz vietas, un šodien mielojāmies ar rīsiem bez mērces, cūkgaļas cepeša gabaliņu un svaigu gurķi.

Skolas gaitenī satieku Montu Paulu, kura kopā ar kori «Kamarde» piedalās mēģinājumos Mežaparka estrādē. Viņa pastāsta, ka svētku mēģinājumos jūtas brīnišķīgi piepildīta, emocijas ir grūti aprakstīt, tāpēc dažos vārdos – patīkami, saviļņojoši un ar pilnu sirdi. Vaicāju, vai tiešām Mežaparkā tik traki garas rindas pēc pusdienām, ka jāgaida vairāk nekā stunda. «Par ēdināšanu nav, ko sūdzēties – ēdiens bija ļoti garšīgs. Zinu, ka daudziem nepatika ilgi gaidīt rindā pēc pusdienām, bet tas ir pilnībā saprotams – jāpaspēj pabarot visus tūkstošus vienā laikā,» stāsta Monta Paula, «ūdens arī ir pietiekami daudz, jo to visiem dalībniekiem sponsorē «Mangaļi»».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Airika Balode

Rīti gan ir smagi, jo nakts bijusi gara, gulēts kā un cik nu kuram, bet kavēt mēģinājumus nedrīkst ne minūti, kā arī jāizbrauc laikus. Dažus jāmēģina modināt īpaši cītīgi, jo šķiet, ka pat garām braucošs traktors viņu miegam netraucētu. Tas gan nemaina faktu, ka vakari tāpat ievelkas vēlu naktī, jo svētkus gribas baudīt, cik iespējams, un pagulēt jau vienmēr var mēģinājumu starplaikos. 

Tā nu mums iet, un esam jau ne tikai vienu, bet gan daudzus soļus tuvāk noslēguma koncertam, kuru baudīsim visi kopā – šeit, klātienē, vai caur televīzijas ekrāniem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.