Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dziesmu un deju svētku dalībnieces no Bauskas novada dienasgrāmata: trešais ieraksts

Koncerti rit pilnā sparā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dejotājiem garie un nogurdinošie mēģinājumi nu ir beigušies, un ir uzsākusies koncertēšana. Koristi Mežaparkā savu noslēguma koncertu jau izdziedājuši, un arī citas amatierkopas piedalās dažādos svētku pasākumos. Šodien Mežaparkā notiek gatavošanās Dziesmu svētku noslēguma koncertam “Kopā augšup”, kas norisināsies rīt, 9. jūlijā, bet dejotāji savu noslēdzošo koncertu aizvadīs šovakar.

Mēģinājumu laiks Daugavas stadionā bija izaicinošs gan laikapstākļu, gan izturības ziņā. Iepriekš rakstīju, ka dalībnieki ar ēdināšanu ir apmierināti, taču nu jau izskanējuši arī pretēji viedokļi. Pārtikas pakas, kuras tiek izsniegtas svētku dalībniekiem mēģinājumu laikos ārtelpā, daļai šķiet visai nožēlojamas.

Foto – Airika Balode

“Vakariņu” paka, kurā sausa maize un sausa gaļa, tiek izsniegta aptuveni ap plkst. 18, taču mēģinājumi bieži ievilkās līdz pat plkst. 23 vakarā, un, ja gribi ēst vēl – esi aicināts iegādāties ēdienu kādā no kioskiem. Viens kebabs šeit maksā aptuveni deviņus eiro. Vēders tukšs, un maciņš arī tukšojas tiem, kam apetīte lielāka par divām maizes šķēlēm un jogurtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr par spīti neērtībām, dejotāji ir sagatavojuši visas dejas parādīšanai publikai. Nu jau aizvadīti trīs koncerti – emociju un sajūtu pārbagāti. Pirmajā koncertā, kas skaitījās kā ģenerālmēģinājums ar skatītājiem, dejotājos “aizkulisēs” vēl bija jūtams satraukums par to, vai laikā paspēs nostāties, nenokavēs iziešanu, paspēs pārģērbties un citām dalībniekiem labi zināmām lietām. Trešajā koncertā gaisotne bija jau daudz mierīgāka, jo katrs “piešāvies”, kuras dejas laikā jāsāk stāties uz savu sniegumu un kā organizēt kustību. 

Dziesmu un deju svētkos, pēc pirmā deju lieluzveduma «Mūžīgais dzinējs» koncerta, Bauskas novada Īslīces pagasta jauniešu deju kolektīva «Līdums» dalībnieces Alise Kalderauska un Kerija Stefānija Strupiša nobildējās kopā ar ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Arī šis brīdis raisījis prieku. Foto no personiskā albuma.

Viens no koncertiem tika aizvadīts arī dienas vidū, bet jāatzīst, ka vakaros tā noskaņa ir daudz maģiskāka. Gaismu spēles, prožektori, mirdzošie vainagi un citas nianses tieši tumsā izskatās vislabāk. Fināla laikā katru reizi pār ķermeni “pārskrien skudriņas”, jo noorganizēt ko tik īpašu un milzīgu, iesaistot tūkstošus, ir vārdiem neaptverami. Ikviens no dalībniekiem sinhroni vienojas dejā un atspoguļo šī gada svētku devīzi – Kopā būt! Kopā just!

Rīts pēc iepriekšējās dienas koncerta ir kluss. Skolas gaiteņos neviena nav, jo nakts bijusi varen gara un lustīga, tāpēc zaudētais miegs tiek atgūts pa dienu. Vakaros, kad dancotāji pārbrauca no Daugavas stadiona, skolas foajē censoņus ar skaņdarbiem sagaidīja Skaistkalnes pūtēju orķestris. Tāda pati pavadīšana norisinājās, arī dodoties uz koncertu. Vienotība starp Bauskas novada kolektīviem svētkos ir īpaši jūtama. Kādu tomēr satikt izdodas, un šoreiz tā ir Agita Seglicka, kura ir vadītāja deju kolektīviem “Ozols”, “Bārbele” un “Rakari”. “Man liekas, ka pats fantastiskākais uzvedumā ir fināls, kad visi ir kopā un kopā jūt,” pastāsta A. Seglicka, “viens no labākajiem virsvadītājiem, protams, ir Jānis Purviņš. Man patīk arī, kā Dagmāra Bārbale ir izdomājusi rakstus un ļoti saprotami tos uzlikusi arī zīmējumā. Paldies par fantastisku zīmējuma izveidošanu un tā aprakstu noteikti jāsaka arī mūsu Bauskas novada deju kopu virsvadītājai Gunai Trukšānei, jo viņa pateica visu tā, ka lieki nav jādomā. Viņa visus kolektīvus arī uzslavēja.” 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaitenī satieku arī Inesi Kampu no kolektīva “Valle”. Viņa pastāsta, ka no visa uzveduma viņas mīļākā deja ir “Es izjāju prūšu zemi”, bet no pašu repertuāra visas dejas ir vienlīdz mīļas. “Mums ļoti patīk sadarboties ar Gunu Trukšāni, jo viss saprotami tiek izstāstīts,” tā I. Kampa. Dejotājai šie ir jau ceturtie svētki, un emocijas – kā allaž labas. “Nemaz nav traki ar ēdināšanu, mēs esam apmierināti un paēduši,” atzīst I. Kampa. 

Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) pavadošā persona, iestādes direktores vietniece Inita Idere-Bankava svētkos piedalās pirmo reizi. “Šogad ir vēsturisks gads, jo mūsu skolas orķestris ir tikko dibināts, un šie ir pirmie kolektīva Dziesmu svētki. Arī ne tikai orķestrim, bet arī kolektīvam, kas nes BMMS vārdu svētkos,” teic Inita Idere-Bankava, “mēs baudām svētkus. Viena meitene no kolektīva teica, ka skaistākais brīdis bija skatē, kad tika paziņots, ka orķestris piedalīsies Dziesmu svētkos.” Orķestris jau ir koncertējis, un ir viens no tiem, kas pašlaik gatavojas noslēguma pasākumam Mežaparka estrādē.

Visi uzņem spēkus, pamazām pošas pēdējiem koncertiem un mājupceļam. Pavisam drīz lielie svētki būs beigušies, un uzsāksies gatavošanās jau nākamajiem svētkiem 2028. gadā! Lai lustīgi un skanīgi!

Titulattēla autore – Ingrīda Punka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kur pateicība kolektīviem no pašvaldības administrācijas?
    Un ko tagad darīsiet ar departamwnta vadītāju,kas izgāzās ar savu uzvedību!
    Kauns visas Latvijas priekšā!Un šitāda pārstāv Bausku,ko ta par citiem lai saka,ja šādi uzvedas!Kauns gan visam novadam pa visu ģīmi!
    Kolektīviem paldies!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.