Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Eksāmenu latviešu valodā un literatūrā kārto 184 Bauskas novada skolu audzēkņi; pirmā eksāmenu diena aizvadīta bez būtiskiem starpgadījumiem

Latviešu valodas eksāmens pirmdien Bauskas 2.vidusskolā. Foto – Ivars Bogdanovs

Pirmdien, 15. maijā, ar vidusskolas eksāmeniem latviešu valodā optimālajā un augstākajā līmenī sākās valsts pārbaudes darbu sesija. Savukārt 9. klases savus eksāmenus sāks kārtot 24. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visā Latvijā valsts pārbaudes darbus latviešu valodā optimālajā līmenī kārtoja 14 000 skolēnu, augstākā līmeņa pārbaudījumu – 3512 skolēni. Savukārt, pēc Bauskas novada izglītības nodaļas datiem, Bauskas novada vidusskolās šo eksāmenu pirmdien kārtoja 184 abiturienti. (Teksta beigās pievienotajā tabulā varat iepazīties ar novada vidusskolēnu skaitu, cik un kādus eksāmenus kārto.)

Līga Kirilko, Bauskas novada izglītības nodaļas izglītības speciāliste, skaidro, ka šajā mācību gadā ir ļoti daudz jaunumu, kas saistīti ar valsts pārbaudes darbu kārtošanu. Tas ir liels izaicinājums izglītības iestādēm. Viens no lielākajiem jauninājumiem šī mācību gada noslēgumā ir darbs valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā, kas ir būtisks solis eksaminācijas sistēmas modernizēšanā.

«Šis ir pirmais mācību gads, kad eksāmenus atbilstoši jaunajam mācību saturam vidējās izglītības iegūšanai kārto 12. klases skolēni, un otrais gads, kad vidusskolas skolēniem ir iespēja kārtot arī optimālā līmeņa (OL) eksāmenus. Šajā mācību gadā tiešsaistē ir plānota trīs augstākā līmeņa (AL) eksāmenu norise – 17. maijā programmēšanā; 22. un 23. maijā ģeogrāfijā; 14. jūnijā kultūrā un mākslā,» pastāsta Līga Kirilko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim esošā kārtība noteica, ka pieteikšanās un reģistrēšanās eksāmeniem pamatizglītības un vidējās izglītības posmā bija tikai izglītības iestādes ziņā. Līdz ar jaunās sistēmas ieviešanu skolēni, kuri apgūst vispārējo vidējo izglītību, informācijas sistēmā paši varēja atzīmēt tos eksāmenus, kurus vēlas kārtot, «Bauskas Dzīvi» informē izglītības nodaļā. Lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, šogad jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī. Vidusskolā eksāmena nokārtošanai jāiegūst vismaz 10% no kopvērtējuma. Šī gada eksāmenu sesija sākās jau mācību procesa laikā ar piekļuves nosacījumu izpildi un pievienošanu valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā.

Savukārt Valsts izglītības satura centrs «Bauskas Dzīvei» skaidro – lai eksāmenu norisē būtu iespējams ievērot visas drošības prasības, ik gadu tiek izstrādāta kārtība, kādā eksāmenu darbus saņem izglītības iestādes, kā eksāmenu darbi tiek glabāti un pēc eksāmena norises beigām nogādāti Valsts izglītības satura centrā.

Eksāmenu darbu aplokšņu atvēršanas gaitai izglītības iestādēs tiek rūpīgi sekots, ievērojot noteikumus. Tāpat ievēroti drošības pasākumi, lai eksāmenu saturs netiktu atklāts pirms laika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad līdz ar eksaminācijas sistēmas modernizēšanu Valsts izglītības satura centrā darbojas arī Lietotāju atbalsta dienests, kurš šobrīd, sākoties eksāmenu sesijai, sniedz nepieciešamo atbalstu un konsultācijas izglītības iestādēm un pašvaldībām. Lietotāju atbalsta dienestā 15. maijā pirms eksāmena sākuma un tā laikā kopumā tika saņemti 55 telefona zvani. Nepieciešamais atbalsts un konsultācijas lielākoties saistītas ar individuāliem gadījumiem, kad bijis nepieciešams precizēt kārtotāju sarakstus vai precizēt detaļas, kas saistītas ar konkrētā eksāmena materiāliem.

Valsts pārbaudes darbi 9. klases skolēniem, kuri šajā mācību gadā tiks vērtēti centralizēti, sāksies 24. maijā ar pārbaudījumu angļu valodā, tam sekos latviešu valodas pārbaudījums 29. maijā un matemātika – 6. jūnijā. Arī pamatskolā eksāmena nokārtošanai jāiegūst vismaz 10% no kopvērtējuma, skaidro L. Kirilko.

Eksāmenu sertifikāti visiem skolēniem šajā mācību gadā pirmo reizi būs pieejami elektroniskā formātā – par pamatizglītību 21. jūnijā. Tiem skolēniem, kuri pārbaudījumus kārtos papildtermiņā, sertifikāti būs pieejami 30. jūnijā. Sertifikāti par vidējo izglītību – 11. jūlijā. Tiem jauniešiem, kuri pārbaudījumus kārtos papildtermiņā, sertifikāti būs pieejami 17. jūlijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.