Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ēku un ielu apzīmējumu plāksnēm Bauskas novadā vienādos izskatu

Bauskas novada domes sēdē 28. jūlijā deputāti lems par saistošo noteikumu projektu «Ēku numerācijas, ielu, ēku un nekustamo īpašumu nosaukumu un to norāžu» pieņemšanu. Plānots, ka līdz 2027. gadam ēku un ielu apzīmējumus nomainīs uz jauniem, noteikumiem atbilstošiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēku un ielu apzīmējumu plāksnēm noteikumos paredzēts vienāds izskats Bauskas pilsētas, Brunavas, Ceraukstes, Codes, Gailīšu, Dāviņu, Īslīces, Mežotnes, Vecsaules, Rundāles, Svitenes, Viesturu, Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes un Valles pagasta administratīvajā teritorijā – ar melnu apmali un tekstu uz smilšu krāsas fona.

Ielu un kultūras objektu nosaukumu norāžu īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam noteikts pārejas periods līdz 2025. gada 1. jūnijam, lai nomainītu plāksnes atbilstoši šiem noteikumiem. Nekustamā īpašuma vai ēkas, kurai plāksne ir izvietota līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam noteikts pārejas periods līdz 2027. gada 1. jūnijam plākšņu nomaiņai atbilstoši šiem noteikumiem.

Iekļauta norāde arī situācijām, kad ēka atrodas vairāk nekā 15 metrus no ielas – tad ielas nosaukuma plāksne jāizvieto uz žoga vai uz speciāla staba vismaz 2,5 metru augstumā no zemes. Pie katras ēkas jābūt vismaz vienai numerācijas plāksnei, kas izvietojama uz ielas fasādes pie galvenās ieejas vai labi pārskatāmā vietā. Ja ēka atrodas atstatus no ielas, ielu nosaukumu norāde izvietojama uz atsevišķiem balstiem, kuru dizains un izvietojums saskaņojams ar Bauskas novada būvvaldi.

Deputātus interesēja, kāpēc Iecavas novadam ir paredzēts cits plākšņu krāsojums – balta apmale un teksts uz zila fona. Administrācijas pārstāvji skaidroja, ka Iecavas apvienībā plākšņu nomaiņa veikta salīdzinoši nesen un tāpēc pieņemts lēmums tur šos noteikumus saglabāt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Kad apvienoja pagastus ar Bausku ziņoja ka ielu un māju nosaukumu plāksnītes nomainīs pašvaldība pati gadījums kad tie ir dubulti vai tad tagad tie jāmaina īpašniekiem?

 2. piemēram Rožu iela Ceraukstes pagastā un Īslicas pagastā ,kuras pievienoja Bauskai un Ceraukstes p. Rožu ielu pārdēvēja par Asteru ielu

 3. It kā sīkums, bet konkrēts stulbums. Doma ir standartizēt plāksnītes, bet čiks – Iecavā tādas, pārējā novadā tādas. Standartizācijas mērķis nav sasniegts. Tad kāda ir dziļā doma šim pasākumam? Otrkārt, var nepienākt pat 2027.g. kad izdomās, ka Zemgales plānošanas reģionā visiem vajag vienādas plāksnītes, tad valsts līmenī. Mana loģika saka, ka ja grib standartizēt, tad tam jābūt valstī visam vienādam. Pilnīgi stulba deputātu iniciatīva, kurai nav nekāda dziļāka doma kā tikai liekas klapatas gan īpašniekiem gan kontrolieriem. Turklāt tagad plāksnītes nav prioritāte, pat ja tas ir 2027.g. Es dzīvoju laukos un šo lēmumu ignorēšu, jo mana intuīcija saka, ka visā valstī būs viens standarts un tas nebūs Bauskas deputātu standarts.

 4. Es pirms pāris gadiem nomainīju plāksni Iecavā par savu naudu,jo policija lika.
  Kas atkal būs jāmaina par savu naudu,jeb šoreiz pašvaldība apmaksās?
  Jo ļoti slikta doma,piekrītu tam teicienam par olu laupīšanu aiz neko darīt

 5. ja pasvaldibai vaig , lai maina. man plaksne vel latu laikaa pasutita un pirkta, un kur garantija, ka pec 10 gad atkal nevaidzees citu dizainu1?! noteikti, tagad aktivizesies visadi kantori plaksnes gatavot, un par diiezgan smukaam naudinaam. varbut pirms laika veel Eilaa japazondee, kadaas cenaas!.,.,

 6. vēl Teikmaņa laikā, bija tāds Bauskas pilsētas izpildkomitejas vadītājs, bija šāda “iniciatīva”, ko vietējais uzņēmējs realizēja kopā ar vietējo varu. Visiem Bauskas pilsētā bija obligāti jānomaina numuru plāksnītes pie privātmājām. Un te iznāca pirmā mana saķeršanās ar vietējo varu, jo konstatēju, ka krāsojums veikts bez jebkādiem materiāla sagatavošanas darbiem uz aprūsējuša skārda, un tas nāk nost, pakasot ar nagu, ar visu rūsu. Cik nikns bija Teimanis, kad es palūdzu atgriezt naudu par redzamu brāķi, bet tas nu tā. Varbūt, jāpaskatās, kurš deputāts iesniedza šo, priekšlikumu, un kurš ir laimīgais uzņēmējs, un cik šī plāksnīte izmaksās īpašniekam, kā arī cik tāda maksā pie cita ražotāja?

 7. 2020.12.14. Ievas Šominas Sabiedrisko attiecību vadītājas komentārs : Pēc pašvaldības pieņemtā lēmuma par adrešu maiņu 3 mēnešu laikā nepieciešams uzstādīt ēku un telpu numuru zīmes .Bauskas novada pašvaldība ir izgatavojusi ēku numuru zīmes un tās iespēju robežās tiks piegādātas iedzīvotājiem vēl šī gada {2020} ietvaros. Ja kāds tomēr sava īpašuma numura zīmi nebūs saņēmis ,to piegādās jaunā gad pirmajās nedēļās. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar pašvaldību zvanot uz tālruņa numuru 63963977.
  (vai jātic Ievas Šominas kundzes teiktajam?}

 8. Novadā vis kārtībā, ielas līdzenas laternas naktī deg, nami nokrāsoti un tā tālāk! Palicis pēdejais jānomaina plāksnītes uz ēkām. Tā manuprāt tada darba imitācija, mēs tak sēdējām spriedām un izspriedām. Kā ar to Salātu ielas topošo spēlētavu, nezin kur ir bet balso a kas man būs labi!

 9. vispirms pašvaldībai vajadzētu salikt ik katrā krustojumā plāksnītes ar ielu nosaukumiem, kas būtu viņu pienākums. Arī tajās vietas, kur krustojumos nav namu, plāksnītes ar ielu nosaukumiem vajadzētu stiprināt pie sētām vai speciāli ierīkotiem balstiem(stabiem). Un tikai pēc tam varētu domāt par plāksnītēm pie īpašumiem, kam varētu būt trīs dažādi izmēri- pie mājas stiprināmajam, pie žoga vai pie īpašuma robežas, ar konkrētu burtu vai ciparu lielumu, bet tam nebūtu jābūt viena ražotāja izgatavotam, jo arī māju krāsa nav vienāda, pastkastītes nav vienādas un vispār deputāti jau arī nestaigā viena veida uzvalkos, kaut skaitās novada seja….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.