Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Elektroapgādes traucējumi skāruši ap 3000 a/s «Sadales tīkls» klientu Bauskā un ap 1500 novadā

Bauskas novadā pirmdien reģistrēts elektrotīkla bojājums, kas radīja elektroapgādes traucējumus aptuveni 3000 klientiem Bauskā (Salātu, Dārza, Plūdoņa, Rīgas, Vītolu ielas apkaimē), kā arī ap 1500 klientiem Bauskas novadā (Īslīces, Rundāles, Svitenes, Gailīšu pagasta apkaimē), «Bauskas Dzīvi» informē a/s «Sadales tīkls» ārējās komunikācijas vadītāja Alīna Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā «Bauskas Dzīve» jau iepriekš rakstījusi, elektroapgādes traucējumus no pulksten 19.26 izraisīja bojājums Mežotnē esošā transformatorā, kurā lietusgāžu radītā mitruma ietekmē bija noticis īssavienojums.

A/s «Sadales tīkls» pārstāve Alīna Kozlovska sniedz plašāku skaidrojumu: «Elektroapgāde tika atjaunota pakāpeniski – daļai klientu to bija iespējams atjaunot ātrāk, veicot pārslēgumus elektrotīklā un apejot bojātos līniju posmus. Piemēram, ap 1000 klientiem Bauskas novadā tā tika atjaunota jau apmēram desmit minūšu laikā. Pārējiem klientiem elektroapgādi bija iespējams atjaunot tikai pēc bojājuma lokalizēšanas, tāpēc tas prasīja ilgāku laiku – gandrīz 2900 klientiem Bauskā elektroapgāde tika atjaunota plkst. 22.08, pārējiem klientiem – ap plkst. 22.40.»

A.Kozlovska akcentē, ka elektrotīklu diemžēl nav iespējams pilnībā pasargāt no ārējo faktoru ietekmes, un sliktos laikapstākļos var notikt bojājumi: «Pēc katra avārijas bojājuma a/s «Sadales tīkls» speciālisti elektroapgādi atjauno vidēji trīs stundu laikā (lielās vētrās, kad bojājumi ir plaši, tas var aizņemt ilgāku laiku). Vienlaikus jāuzsver, ka viedais elektrotīkls un inovatīvas sistēmas noteiktos gadījumos ļauj veikt pārslēgumus elektrolīnijās, tāpēc daļai klientu avārijas gadījumā elektroapgādi ir iespējams atjaunot jau dažu minūšu laikā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Sadales tīkls» atgādina, ka bojājumus elektrotīklā tagad ir iespējams pieteikt arī uzņēmuma mājaslapā www.sadalestikls.lv (sadaļā «Pieteikt bojājumu»). Tam var izmantot gan datoru, gan arī, piemēram, viedtālruni. Pirms bojājuma pieteikšanas būtiski pārliecināties, vai tas jau nav fiksēts turpat mājaslapā pieejamā digitālajā kartē (ievadot īpašuma adresi). Jāņem vērā, ka lielu daļu bojājumu «Sadales tīkls» uzreiz redz sistēmās un nekavējoties sāk darbu bojājumu novēršanā un elektroapgādes atjaunošanā, skaidro A. Kozlovska.

Ilustratīvs attēls no Shutterstock

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Da ko jūs dirsiet,mežotnē gandrīz katru otro dienu elektrība pazūd,bled krievu laikā tāds bardaks nebija

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.