Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ezera glābšanu kavē birokrātija

Noslēdzies iepirkums par Vecumnieku Jaunā un Vecā ezera savienojošās ūdensvada caurules remontdarbiem. Piedāvājumi saņemti no trīs komersantiem, liecina informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepirkumā vislētāko līgumcenu – 88 538, 75 eiro- piedāvāja Jelgavas novada uzņēmums SIA “GTF”. Pašmāju būvfirma SIA “Kvintets M” darbus gatava veikt par 89 985,72 eiro, bet dārgākais piedāvājums – 169 001,02 eiro saņemts no a/s “ReRe Grupa” meitasuzņēmuma SIA “ReRe Vide”. Visas līgumcenas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka šobrīd lēmums par konkursa uzvarētāju nav pieņemts, jo tiek izvērtēts, vai pretendentu iesniegumi atbilst nolikumā minētajām prasībām.

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) vēl tiek vērtētas iespējas finansējuma piešķiršanai Vecumnieku Jaunā ezera caurtekas izbūvei, informēja VARAM sabiedrisko attiecību nodaļā. VARAM ir lūgusi vides ekspertiem sniegt izvērtējumu par esošās situācijas ietekmi uz vidi, lai varētu izvērtēt, vai pastāv priekšnoteikumi segt caurtekas izbūvi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tāpat ministrija aicinājusi arī pašvaldību sniegt tās rīcībā esošos atzinumus par situāciju, bet atzinums vēl nav saņemts, tālab gala lēmums vēl nav pieņemts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecumnieku pagasta iedzīvotājs Vilnis Ušecks uzskata, ka ūdenskrātuves glābšanu kavē birokrātija.

“Joprojām meklē naudu, izsludina iepirkumu. Tam visam līdztekus velkas visādi saskaņošanas procesi. Pa to laiku ezers žūst, un atlikušajā ūdens daļā dzīvā radība bezcerīgi gaida cilvēku palīdzību – šajā gadījumā mest pie malas birokrātiju, pašiem sagādāt caurules un ierakt! Bojātais 250 m garais posms būtu ierakts un aizmirsts,” teic V. Ušecks.

Viņš ir pārliecināts, ka 50 cm diametra cauruli metra dziļumā 10 m dienā varētu ierakt.

“Tas salīdzinājumam, ko varētu paveikt pa šo laika posmu. Nezinu, kāpēc netiek pieminēta ezera gultnes tīrīšana, jo tā uzskatāmi redzama kā vajadzīga. Taču pašlaik par visu svarīgākas ir vēlēšanas. Novada deputāti atkal sataisījušies uz Saeimas pusi. Ko gan viņi var izdarīt valsts līmenī, ja netiek galā ar problēmām novadā?!” pārdomās dalās V. Ušecks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.