Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Festivālam “Bauska TASTE” nepieciešamas jaunas vēsmas

Organizatoru apkopotā informācija liecina, ka piekto festivālu «Bauska TASTE» divās dienās, 4. un 5. augustā, apmeklējuši vairāk nekā septiņi tūkstoši cilvēku, un tas ir mazāk nekā piedzīvotais rekordskaits pērn, kad sarīkojums pulcēja 12 tūkstošus apmeklētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas kultūras centra (BKC) direktors Jānis Dūmiņš norāda, ka iemeslus, kāpēc apmeklētāju aktivitāte nebija tik liela kā iepriekšējā gadā, vēl analizēs, bet, viņaprāt, otrajā festivāla dienā – sestdienā – izplatītais brīdinājums par nelabvēlīgiem laikapstākļiem un piesātinātā vasara ar ļoti daudziem pasākumiem varētu būt par pamatu auditorijas sarukumam.

Vaicājot, vai par iemeslu varētu būt arī vienlaikus Liepājā organizētais festivāls «Summer sound», J. Dūmiņš atbildēja noliedzoši, viņaprāt, Kurzemes vēju pilsētā notiekošais festivāls tomēr vairāk esot jauniešu auditorijai, turpretī «Bauska TASTE» pozicionējās kā festivāls ģimenēm, tāpēc tas noteikti neesot pats būtiskākais iemesls.

Pagājušajā gadā rīkotājiem budžetā tika iesists teju 34 tūkstošu eiro «robs» (33 933,36 EUR), un BKC vērsās pašvaldībā ar lūgumu segt radušos zaudējumus. Vai šogad nebūs līdzīga situācija, J. Dūmiņš vēl atturējās komentēt. Viņš atklāja, ka «Bauska TASTE» izdevumi šogad bija ap 210 000 eiro, bet, pirms vēl nav apkopoti visi ienākošie un izejošie maksājumi un kamēr Bauskas kultūras centrs to nav pārrunājis ar pašvaldības vadību un speciālistiem, detalizēta atskaite un komentāri nesekos. Konkrētāku informāciju J. Dūmiņš sola sniegt augusta beigās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla apmeklētāji padzirdējuši, ka sarīkojums nākamgad varētu arī nenotikt. J. Dūmiņš apliecina, ka par 2024. gada festivālu vēl domās. «Protams, uzkrātā pieredze un izveidotā festivāla pazīstamība ir pietiekams pamats, lai to turpinātu. Saprotam arī to, kādas jaunas vēsmas festivālam ir nepieciešamas, lai piesātinātajā Latvijas kultūras notikumu vasarā varam piedāvāt ko īpašāku. Šī noteikti būs vēl diskusija gan starp festivāla organizatoriem, gan ar vietvaras pārstāvjiem,» paziņo J. Dūmiņš.

Viņš atzīst, ka Latvijas populārās mūzikas tirgus ir diezgan neliels, tāpēc sanāk atkārtoti aicināt māksliniekus, kuri ir jau uzstājušies festivālā, bet organizatori cenšas, lai mākslinieki neatkārtotos katru gadu. Šī gada sākumā sociālajā tīklā «Facebook» festivāla rīkotāji aicināja paust savas vēlmes, kuru Latvijas mākslinieku vēlētos redzēt festivālā «Bauska TASTE». Daudzi bija ierakstījuši, ka labprāt piedzīvotu Dona koncertu Bauskā. J. Dūmiņš gan tieši neatbildēja, vai Dons ir aicināts, bet norādīja, ka, plānojot festivālu, uzrunājuši arī mūziķus, kuru koncerti nekad līdz šim Bauskā un festivālā nav bijuši, bet saņēmuši atteikumu. Iemesli ir dažādi – gan aizņemtība, plānotas koncerttūres vai lielkoncerti.

«Iespēju robežās cenšamies apmeklēt pasākumus un bagātinām idejas Latvijā notiekošajos svētkos un festivālos, tāpat ir arī kolēģi, kuri ir devušies uz attālākām valstīm apmeklēt koncertus un festivālus. Protams, sociālajos tīklos sekojam līdzi visām norisēm Latvijā un līdz ar to esam informēti par aktuālajām tendencēm,» teic J. Dūmiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls «Bauska TASTE» ir «izaudzis» no pilsētas svētkiem. Pēc aprēķiniem 2024. gadā jāseko Bauskas pilsētas svētkiem, jo tie notiek vienreiz piecgadē. Iepriekš to norise bija augustā, bet tagad vietu aizņem festivāls «Bauska TASTE».

J. Dūmiņš apstiprina, ka par pilsētas svētku norisi un datumiem vēl tiek spriests. Viņš pieļāva, ka tie varētu notikt nākamā gada jūnijā un tie noteikti būšot bezmaksas pasākumi, kā arī neesot plānots notikumus dublēt ar Bauskā notiekošo festivālu vai citu pasākumu programmām. «Oktobris ir tas laiks, kad BKC apkopo nākamā gada norises un to budžetu, tad arī varēsim informēt sabiedrību par plānotajām aktivitātēm,» tā J. Dūmiņš. 

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.