Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Astoņas hokeja komandas sacenšas uz dīķa ledus Brunavā; uzvar “Skaistkalne”

Brunavas pagasta Ērgļos uz vietējā dīķa ledus sestdien, 20. janvārī, tika sarīkotas novada hokeja komandu sacensības. Pagasta nodaļas sporta organizatore Dace Kalniņa bija pārsteigta par dalībnieku pieteikumu skaitu – astoņas vienības. Pasākums izvērtās par tādu kā novada čempionātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielā interese un entuziasms liecināja, ka tautas sports ir cieņā un ka aizvien vairāk tiek novērtēta vajadzība pēc aktīva dzīvesveida.

Puiši un vīri braukuši no Mežotnes, Codes, Bauskas, arī tālu ceļu no Skaistkalnes. Viņu vidū gan tādi, kuri jau vienībās gadiem saspēlējušies, kā piemēram, pieredzējusī komanda ar ironisku nosaukumu «Iesācēji» no Mežotnes pagasta Garozas ciema, gan tiešām īsti iesācēji, kas vien šajā sezonā kopā sanākuši un sākuši spēlēt, – piemēram, Codes jaunieši, kas iepriekš izveidojuši komandu futbolā un startē sacensībās, nu izdomājuši spēlēt arī hokeju. Kā stāsta Jānis, Roberts, Toms un Ralfs no «Slidenajiem», viņi tiešām vēl tikai slidinoties. Codieši trenēties brauc uz Garozu, kur par ledus laukumu jau gadiem rūpējas vietējais sporta organizators Gvido Kalnmalis.

Gvido Kalnmalis Foto: no albuma

Savukārt G. Kalnmalis, kurš pats spēlē trijās komandās, arī kopā ar Iecavas hokeja vienību,  «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka slidotava Garozā iekārtota, kā pienākas: «Ir apgaismojums, borti. Laukumam apakšā izveidojām drenāžu ar smiltīm un drenāžas caurulēm. Pavasarī attaisām vaļā un nodrenējam, lai borti nesapūst, kaut gan arī tie ir gadus nokalpojuši, būtu maināmi. Sākām vispirms spēlēt uz dīķa, šķiet, 2000. gadā. Pašam puika auga, vajadzēja kaut kā nodarbināt, tagad «mazākais» jāskolo, 17 gadus vecais Mārcis arī spēlē hokeju, trīsreiz nedēļā kopā ar komandu «Iecava» braucam trenēties uz Ozolnieku ledus halli.» Jā, Brunavas mačos nepiedalījās hokejisti no Iecavas, jo viņi aizbraukuši uz Austriju paslēpot un ar vietējiem hokeju uzspēlēt. Šoreiz tur iecavniekiem nākšot pretī spēcīga komanda… Gvido arī iepriekšējos gadus devies ar visiem kopā uz Austriju, tagad vienreiz izlaidis braucienu.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gvido Kalnmalis sestdien organizatoriski atbalstīja kolēģi Daci Kalniņu sacensību norisē Brunavas Ērgļos. Katrā komandā spēlēja trīs dalībnieki uz mazajiem vārtiem, bez vārtsarga, ceturtais hokejists bija rezervē maiņai. Komandas sastāvu, kā paredzēja nolikums, varēja veidot bez vecuma un dzimuma ierobežojuma. Ne sievietes, ne meitenes gan šoreiz komandās nespēlēja, bet hokejistu vecums bija ļoti dažāds, spēlēja gan vīri līdz piecdesmit, gan 16 – 17 gadus veci puiši. Visas 8 komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, katra mača laiks noteikts 2 x 6 minūtes. Spēka paņēmieni bija aizliegti, tomēr gadījās arī traumēties, jo, kā sacīja dalībnieki, «šis nav galda hokejs istabā, te ir ledus, slidas, ātrums, nūjas un ripas».

Mačus, kuros pats nespēlēja, taisnīgi tiesāja Andris Bergmanis no Garozas «Iesācējiem».

Sportiskās dienas izskaņā vietu sadalījums šāds: uzvara un 1. vieta komandai «Skaistkalne» (Matīss Āķis, Krists Kaminskis, Vilnis Saulīts, Rihards Savickis); 2. vietā – «Metēji 2»; 3. vietā – «Ceraukste». Tālāk komandas ierindojās šādi: 4. v. «Iesācēji» (no Mežotnes pagasta Garozas); 5. v. «Metēji»; 6. v. Brunavas pagasta Grenctāles «Rainis»; 7. v. komanda «Bocmanis» un 8. v. «Slidenie» no Codes.

Hokeja spēļu pārtraukumā tika sarīkotas arī neparastākas sacīkstes – ātrslidošanā. Plašāk lasīsit «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā otrdien.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Pašvaldībai jau nu gan vajadzētu nokaunēties! Jau kuro gadu nulle reakcijas! Bauskā laukums laikam nekad nebūs!

    10
  2. Bauskā arī ir aizsalusi dabīgā ūdenstilpne pirms Bērzkalniem aiz Mūsas tilta apļa – ej darbojies, uztaisi slidotavu un rīko daiļslidošanas čempionātu! Kas tev traucē to darīt un “pri čom” tur pašvaldība?

    7
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.