Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Atklāj katastrofu pārvaldīšanas centru Iecavā

Ceturtdien, 1. jūnijā, Iecavā, Baldones ielā 65, notika jaunā katastrofu pārvaldīšanas centra atklāšanas pasākums. Ekspluatācijā nodotajās ēkās pēc iekārtošanās tiks izvietotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Valsts policijas struktūrvienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagalmā pie depo ēkas bija pulcējušies daudz VUGD vīru formas tērpos, vairāki viņu ģimenes locekļi, Valsts policijas pārstāvji, Bauskas novada pašvaldības vadība, darbos iesaistītie.

Pasākuma vadītāja VUGD vecākā inspektore Viktorija Gribuste sacīja: «Šodien mēs piedzīvojam mirkli, kas tiks ierakstīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, iekšlietu nozares un visas Latvijas vēsturē. Šodien atklāsim otro no astoņiem katastrofu pārvaldības centriem Latvijā, kas būvēts, balstoties uz jaunu pieeju ēku būvniecībā iekšlietu sistēmā – izstrādājot tipveida projektu un apvienojot vairākus dienestus zem viena jumta. 2021. gada 18. martā bija Ministru kabineta sēde, kurā tika nolemts piešķirt līdzekļus astoņu katastrofu pārvaldības centru būvniecībai. 2022. gada 13. oktobris – šīs ēkas spāru svētki. 2023. gada 1. jūnijs – diena, kad atklājam ekspluatācijā nodoto ēku.»

Priekšā gan vēl viena nozīmīga diena – diena, kad ugunsdzēsēji glābēji un policisti būs pilnībā iekārtojuši telpas un pārcēlušies uz jauno katastrofu pārvaldības centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katastrofu pārvaldīšanas centra Iecavā kopējās objekta izmaksas sastāda 1 476 699,32 eiro, bez pievienotās vērtības nodokļa.

Svinīgo uzrunu sacīja arī iekšlietu ministrs Māris Kučinskis.

Savukārt Jevgēnijs Ņesterovičs, a/s «RERE būve» tehniskais direktors, pateicās savai komandai, kas ikdienā strādāja būvlaukumā, gan pasūtītāju komandai, visiem «projekta dalībniekiem», bijis prieks par veiksmīgo sadarbību, ikdienas jautājumu sekmīgo risināšanu. «Laiks būvniecībai bija ļoti sarežģīts, bet tomēr ir acīmredzams rezultāts,» sacīja J. Ņesterovičs, turot rokās «pēdējo elementu, lai ēku sauktu par pabeigtu» – tā ir ēkas, posteņa nosaukuma plāksne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra arī pašvaldības devumu šī objekta tapšanā – kad projekts sākās, arī vietvarai bija jārealizē savi projekti, kas saistījās ar šo ieceri. Bija jānodrošina komunikācijas, kanalizācija, ūdensvadi, «tas bija mūsu ieguldījums, kā arī šī asfaltētā iela, pa kuru jūs piebraucāt, tapa, pateicoties tam, ka ir šis projekts».

Pēc tam tika godinātas VUGD Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas, kas ar priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi ir sniegušas nenovērtējamu ieguldījumu dienesta un sabiedrības drošības labā, kā arī teikti paldiesvārdi sadarbības partneriem.

Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu un sakarā ar VUGD 158. gadadienu VUGD III pakāpes apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu» saņēma arī Artis Eglītis, Bauskas daļas vada komandieris. VUGD Godarakstu ieguva Visvaldis Janelis, Vecumnieku posteņa komandieris. VUGD Pateicību saņēma Edgars Dapšauskis, Bauskas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs), un Māris Rāzmanis, Iecavas posteņa ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs), Jānis Munda, Bauskas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs).

VUGD Zemgales reģiona pārvaldes Pateicību ieguva Uģis Skuja, Bauskas daļas vada komandiera vietnieks, Renārs Drezovs, Vecumnieku posteņa ugunsdzēsējs glābējs, Krišjānis Niedra, Bauskas daļas ugunsdzēsējs glābējs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.