Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā 11 komandas sacenšas erudīcijā

Sestdienas, 28. janvāra, vakarā Bauskas kultūras centrā valdīja liela rosība – tur pulcējās prāta spēļu mīļotāji, kuri piedalījās biedrības “Prāta spēles” rīkotajā Vislatvijas erudīcijas čempionātā “Latvijas kauss 2023”. Uz sacensībām Bauskā bija ieradušās 11 komandas, kuru skaitā bija arī viesi no citiem novadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskā tika aizvadīts čempionāta trešais posms – pirmais bija Alūksnē, bet otrais Jaunpiebalgā. Bauskas posmā šajā reizē piedalījās arī iepriekšējo gadu un citu prāta spēļu turnīru veiksminieces – komanda “Grāmatu pavēlnieces”, kas pulcēja bibliotēku pārstāvjus un komanda “Ar franču vieglumu”, kur sastāvu veidoju Codes pamatskolas pedagoģes. Šogad gan piektā un sestā vieta.

Pēdējā kārtā pirmajā vietā izrāvās komanda “Rīgas iela” – jautājumi bija par Bauskas pilsētu un uz visiem tā atbildēja pareizi, kas deva izrāviena punktus kopējā punktu tabulā, kā arī uzvaru ar 330 punktiem. Daļa komandas sastāva jau iepriekš spēlējusi “Prāta spēlēs”, bet šoreiz debitēja arī Kaspars Dūmiņš, kurš pērn veiksmīgi startēja LTV erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”.

«Pirmo reizi spēlēju un bija ļoti, ļoti jautri. Vislabāk veicās jautājumos par Bausku, kur uzminējām visu,» stāsta jaunietis. Komandā vēl spēlēja Jānis Dūmiņš, Edgars Dūmiņš, Elita Dūmiņa, Andris Dūmiņš un Elīna Māla. Otrajā vietā palika komanda, kas ilgu laiku bija līderi – «Mēs par!» ar 305 punktiem, trešajā vietā – «Signe un kaimiņi» ar 285 punktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā notiks vēl viens Latvijas kausa posms – 11. martā Kurmenes Tautas namā.

No katras spēles 1. – 5. vieta iekļūst reģionālajā pusfinālā, kurā katrai komandai būs iespēja cīnīties par iekļūšanu finālā. Fināla galvenā balva ir „Prāta Spēles” Latvijas ceļojošais kauss, kas līdz nākamajam erudīcijas čempionātam nokļūst uzvarētāja komandas pārstāvētajā pašvaldībā, un kalpo kā lepnuma simbols tam, ka tieši šīs pašvaldības pārstāvji atzīti kā erudītākie, zinošākie. Iepriekšējā erudīcijas čempionāta uzvarētāji ir komanda „Stende 2”, kas pārstāvēja Tukuma novada pašvaldību.

Par godu Latvijas simtgades svinībām biedrība „Prāta Spēles” kopā ar Latvijas Simtgades biroju un Latvijas pašvaldību savienību 2018. gadā uzsāka unikālu projektu ar erudīcijas spēļu sēriju visā Latvijā „Prāta spēles : Simtgades kauss”. Kopš šī projekta sākuma spēles aizvadītas vairāk nekā 40 apdzīvotās vietās, iesaistot vairāk nekā 320 komandas un 2000 dalībniekus.

 „Prāta Spēles” komanda ir pārliecināta, ka ir ļoti svarīgi erudīcijas pasākumu kontekstā uzrunāt iespējami plašu sabiedrības daļu mūsdienīgā un interaktīvā veidā, saliedējot visa vecuma cilvēkus, sniedzot iespēju pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas. Projekta mērķis ir erudīcijas spēļu sēriju rezultātā veicināt Latvijā dzīvojošo cilvēku pašiniciatīvu, attīstīt spriestspēju un analītisko domāšanu, kā arī noskaidrot erudītāko „Prāta Spēles” Latvijas ceļojošā kausa komandu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.