Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas muzejā aicina novada bērnu mākslas darbu konkursizstāde “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”

Bauskas novada bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursizstādei «Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi» Bauskas novada kārtai iesniegti 146 darbi no  desmit novada skolām un Bauskas bērnu un jauniešu centra septiņām interešu izglītības grupām. Konkursam pieteikta arī tērpu kolekcija no Vecumnieku vidusskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspozīcijā Bauskas muzejā izkārtoti ap simts darbi, ar kuriem piedalās Bauskas pamatskola, Bauskas Valsts ģimnāzija, Griķu pamatskola, Iecavas pamatskola, Pilsrundāles vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Stelpes sākumskola, Uzvaras pamatskola, Zālītes speciālā pamatskola. Vecumnieku vidusskolas pārstāvji 14. martā demonstrēs tērpu kolekciju, portālu informē izstādes kuratore Indra Liepa. Bauskas Bērnu un jauniešu centru (BJC) pārstāv gleznošanas, keramikas, tekstildizaina, modernās amatniecības pulciņi. Pavediena tēlniecības pulciņš, leļļu darbnīca “Kamolītis” un darbnīca “Dari, darini, darbojies” sagatavojuši kopdarbus. Bauskas BJC iesniedzis 30 darbus.

BJC darbinieki un pasniedzēji izstādi Bauskas muzejā iekārtoja pirmdien un otrdien, lai jau trešdien, 1. martā, to vērtu vaļā apskatei.

«Bauskas Dzīve» darbus aplūkoja vēl «aizkadrā», arī fotoreportāžu piedāvājam no konkursizstādes “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi” iekārtošanas mirkļiem. Ekspozīcijas kuratore I. Liepa, veicot «gida» lomu, iepazīstināja ar skolēnu veikumu, akcentējot dažādos žanrus, darbus, kas veidoti no materiāliem, kam mākslā dots otrais mūžs, norādot uz novitātēm, kā arī uzsverot skolotāju ieguldījumu bērnu attīstībā. Vēl jāmin, ka Dziesmu svētkiem veltītajā konkursizstādē piedalās vispārizglītojošo skolu bērni, te nav pārstāvētas mākslas skolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Risinot bērnu un jauniešu mākslas darbu konkursa un tērpu skates tēmu «Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi», dalībnieki akcentē savai dzīvesvietai (pagastam, novadam, pilsētai, Latvijas vēsturiskajai zemei – Zemgalei) raksturīgo vidē, dabā, kultūrā, vēsturē (visa veida kultūrvēsturiskais mantojums, folklora, etnogrāfija utt.), valodā, sabiedrībā un tās norisēs pagātnē un mūsdienās, nākotnes vīzijā par Latviju (novadu, pilsētu, pagastu, skolu utt.),» konkursa nolikumā minēto darbu tematiku raksturo BJC direktore Veronika Puķe.

Viņa arī informē, ka izstāde Bauskas muzejā ir konkursa pirmā kārta, tad oriģinālākie un interesantākie mākslas darbi un tērpu kolekcijas tiek izvirzītas uz otro kārtu, kas notiks Zemgales kultūrvēsturiskajā novadā aprīlī-maijā. Vērtēšanas komisijas lēmumu un izvirzītos mākslas darbus un tērpu kolekcijas otrajai kārtai paziņos Bauskas novada noslēguma pasākumā, kas būs Bauskas kultūras centrā 14. martā rīkotais festivāls «Toņi un pustoņi», paskaidro V. Puķe.

Savukārt otrās kārtas noslēguma pasākums būs Jelgavā, bet konkursa trešā kārta notiks Rīgā, kultūras pilī «Ziemeļblāzma» no 22. maija līdz 4. jūnijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.