Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas novadā brīžiem jāgaida rindā, lai nobalsotu

Vēlēšanu rītā sestdien, 1. oktobrī, «Bauskas Dzīve» apmeklēja vēlēšanu iecirkņus Gailīšu pagasta Uzvaras pamatskolā, Mežotnes pagasta Strēlnieku daudzfunkcionālajā centrā un Codes pagasta Codes pamatskolas telpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlētāju aktivitāte rīta pusē bija diezgan liela. Uzvaras pamatskolā brīžiem veidojās nelielas rindas – cilvēki ieradās gana lielā skaitā. Vēlēšanu iecirkņa vadītāja Ilga Pētersone, kas ir ilggadēja iecirkņa vadītāja, atzina, ka vēlētāju aktivitāte tiešām ir iespaidīga.

Nepārtraukti vēlētāji ieradās arī Mežotnes pagasta Strēlnieku ciema daudzfunkcionālajā centrā. Gunta Ludiņa norādīja, ka ir sajūta, ka iedzīvotāji ir aktīvāki. Patīkami pārsteiguši «jaunieši» – vēlētāji vecumā ap 30 gadiem, kas šoreiz esot atnākuši vairāk, nekā ierasts.

Codes pamatskolā vēlētāju aktivitāte bija vislielākā – veidojās arī nelielas rindas. Šeit interesants izkārtojums balsošanas kabīnēm – tās ierīkotas skolēnu ģērbtuvju telpās, kas ļauj nodrošināt lielu skaitu atdalītu vēlēšanu kabīņu. Vēlēšanu iecirkņa vadītāja Solvita Kudlāne vērtē, ka aktivitāte ir līdzīga citām vēlēšanām, proti, Codē parasti esot gana daudz vēlētāju.

Problēmas, kuras atzīmēja visos iecirkņos – ik pa brīdim ir ķibeles gan ar interneta pieslēgumu, gan ar pašām sistēmām. Brīžiem notika atsevišķi balsojumi, kad sistēmas nestrādāja, bet kopumā tas vēlēšanu norisei netraucējot. Nekādu starpgadījumu pirmajās stundās nebija. Vēlēšanu iecirkņu vadītājas norādīja, ka ļaudis izteica neapmierinātību, ka iepriekš varēja nobalsot tikai vienā iecirknī – Bauskas kultūras centrā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.