Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Latvieši un lietuvieši Skaistkalnē un Germanišķos apliecina draudzību un vienotību ticībā

Eiharistiskā procesijā 16. jūnijā latvieši un lietuvieši apliecināja divu brāļu tautu draudzību un, veicot īpašu reliģisku rituālu, deva svētību mājām un laukiem Germanišķos un Skaistkalnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai svinētu Jēzus Kristus miesas un asiņu svētkus, katoļticīgie un citi interesenti pulcējās Germanišķu Svētās Marijas Magdalēnas kapelā; pēc tam visi devās uz Skaistkalnes Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīcu. Godbijīgi nesot Vissvētāko Sakramentu, gājēji pa ceļam apstājās vairākās pieturvietās, kur gaidīja improvizēti altāri un tika godināts Radītājs, notika lūgšanas. Procesija noslēdzās Skaistkalnes baznīcas kalnā. Pēc Svētās mises dievnama pagalmā uzstājās folkloras kopas, aicinot ļauties svētku noskaņai.

Ilgonis Mašinskis no Kurmenes atzina, ka ar prieku piedalījies rituālā. «Jūtos aizkustināts, ka tā pagodināts Sakraments. Jauki, ka katrā no apstāšanās vietām izskanēja kāds vēstījums no Evaņģēlija,» viņš sacīja, «cilvēki ir laimīgi, ka pēc kovidlaika noslēgtības var iziet no mājām un priecāties.»

Folkloras ansambļa «Raskila» dalībnieces no Panevēžas Virgīnija un Emīlija Skaistkalnes baznīcu apmeklēja pirmoreiz, iepriekš bija tikai garām braukušas. «Patika Svētā mise. Palūdzāmies. Jauki, ka viss notika gan latviešu, gan lietuviešu valodā,» sacīja Virgīnija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Procesijā un Svētajā misē piedalījās vairāki prāvesti: Jons Morkvens (Birži), Andrejs Mediņš (Skaistkalne), Andrejs Trapučka (Nereta), Andrejs Skadiņš (Subate), Romualds Baļčūns (Ozolaine). Notikumu svinīgu vērta Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa pārstāvji, Biržu draudzes koris, dziedātāji un pūtēju trio, folkloras kopas no Panevēžas, kā arī svētceļnieki no Lietuvas un Latvijas.

Eiharistiskā procesija ir radusies 13. gadsimta beigās, bet 15. gadsimta sākumā kļuva par vispārēju parādību. Tā liecina par vienotību ticībā, nevis demonstrē ticību «nekatoļu» pasaulei, vēsta www.katolis.lv. Eiharistiskā procesija radusies no vispārējās tradīcijas apstaigāt laukus. Tādā veidā cilvēks svētījoši apstaigā zemi, uz kuras dzīvo, un ienes savā pasaulē svēto (baznīcas relikvijas, arī Vissvētāko Sakramentu). Procesijā cilvēks savieno savas esmes telpas un piepildījumu: plašums kļūst par Baznīcu, saule – par altārgaismu, liegs vējš dzied kopā ar cilvēkiem, ielās stāv altāri, ticīgo sapulcēšanās kļūst par priecīgu gājienu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

  1. Bet kur tad mani mīļie skaistkalnieši, nu nevienu pazīstamu seju neredzu? Un kas par dančiem pie ieejas baznīcā !

    25
    16
  2. Un kāpēc nevar būt danči pie baznīcas? Vai pie baznīcas būtu jāraud un jāstāv ar bēdīgu seju? Tie ir svētki, ko svinēja, ne jau kādu apbērēja.

    23
    17
  3. Sveši dancotāji un svešas parašas , sveši kungi, bet kur tad mani novadnieki, nevienu neatpazīstu?

    26
    17
  4. Par zupas šķīvi gatavi skriet velnam pakaļ. Tās nabaga apmātās tantītes, kuras spožām actiņām skatās uz jauno kaklakungu, vienkārši žēl… Īstie skaistkalnieši ignorē, krāj naudu ceļam uz sava īstā mācītāja dievnamu. Mediņš no ziedojumiem varbūt pieklājīgus apavus nopirks (brīnums, ka nebija saļeckātās baltās zeķes atkal kājās).

    26
    17
  5. Paskaties bildēs – šausmas, Latvijā atkal viduslaiku pesteļi atgriezušies.
    Labi, ka tikai kā izrāde.

    10
    17
  6. Paskatieties uzmanīgi foto. Nevienas priecīgas sejas. Svešas, uzspiestas, melīgas , asiņainas baznīcas orģijas.

    17
    15
  7. Cilvēciņ, nelieto vārdus, kuru nozīmi tu nezini un neizproti. Orģijas – trakulīgas, izlaidīgas darbības ( nu nav trakulīgs un izlaidīgs tur nekas).Uzspiests- nu neredzu, ka ar varu karavīri viņus tur dzen, iet brīvprātīgi. Asiņainas orģijas – arī asinis neredzu darbībās, kas nu ne pavisam nav orģijas. Neraksti skaidrus izdomājumus, neko no tevis minētā tur neredzu, cilvēciņ, nu kāpēc tā vajag- palikt tik prastam, jo viss bija labi līdz tavam komentāram, bet tu stipri pārcenties.

    16
    1
  8. Nedomāju,ka baznīcā jāiet ar drūmu un bēdīgu seju taču tā nav jāpārvērš par Tautas namu,pasakumus ar dzīvo mūziku var rīkot arī kultūras namā vai estrādē,kā arī dārzā pie baznīcas

    12
    6
  9. nu tādi svētki ,kā pie t,Jāņa vairs nebūs.Ģermanišķa ļaudis arī nepiedalās šajā teātrī.Viss ir citādi un neiestāstīs ,ka Mediņš te ienes gaismu.

    15
    6
  10. No Skaistkalnes ir tik Imants palicis… Neviens cilvēks ar veselo saprātu neiespīd tāda pretīga cilvēka

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.