Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Iecavā īpašā sarīkojumā piemin Edvartu Virzu viņa 140. gadskārtā

Ceturtdienas, 14. decembra, vakarā, Iecavas mūzikas un mākslas skolā norisinājās Iecavas bibliotēkas organizēts sarīkojums rakstnieka Edvarta Virzas 140 gadu jubilejas atcerei. Liels uzsvars pasākumā bija uz dižgara personību, dzīves gaitām un literāro ieguldījumu latviešu kultūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītāja Aiva Avota–Zalstere pastāstīja par dižgara personību, dzīves gaitām un darbiem. Pasākumu papildināja dzejnieka un literatūrzinātnieka Kārļa Vērdiņa stāstījums par E. Virzas darba «Straumēni» saistību ar dejotāju un mākslinieku Raimondu Dunkanu.

«Edvarts Virza – mums iecavniekiem šis vārds ir ierasts, bieži lietots, reizēm pat varbūt ikdienišķs, jo mūsu pilsētā ir Edvarta Virzas iela, kā arī Iecavas bibliotēkai ir gods nest viņa vārdu. Ikdienā ar kolēģiem to jūtam kā stipro plecu un aizmuguri un cenšamies šo vārdu nest ar lepnumu,» sacīja A. Avota–Zalstere. Bibliotēkas vadītāja pastāstīja, ka arī rakstnieka dzimtās mājas «Billītes» ģeogrāfiski it kā atrodas Jelgavas novadā, taču vietējie vienmēr ir jutuši, ka tās ir tuvākas Iecavas pusei.

Bija paredzēts, ka ceturtdien Iecavā viesosies arī E. Virzas mazmeita Anna Žīgure, taču neparedzētu apstākļu dēļ viņa sarīkojumā klātienē ierasties nevarēja. Lai būtu klātesoša attālināti, A. Žīgure E. Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājai bija atstājusi vēstījumu par savu vectēvu un dažādām situācijām, kurās spilgti izkrāsojās dažādas rakstnieka rakstura šķautnes. «Virza nomira samērā jauns, 56 gadu vecumā un var tikai apbrīnot, cik daudz viņš paspēja izdarīt. Rakstītais, kas ir mūsu tautas īpašums, ir tikai daļa no viņa būtības. Virza bija ļoti vitāls, viņam bija daudz draugu un arī ienaidnieku, daudz mūzu, bet pāri visām sargeņģelis – dzejniece un dzīvesbiedre Elza Stērste, kas viņu balstīja un kura vienīgā no mūzām saprata, kāds dārgums Virza ir latviešu tautai,» rakstīts fragmentā no A. Žīgures atstātā vēstījuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalījās arī skolēni no Iecavas vidusskolas, kuri lasīja E. Virzas dzeju Ērika Upenieka ģitāras spēles pavadījumā.

Plašāk būs lasāms „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā otrdien, 19. decembrī .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.