Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Iecavā un Skaistkalnē svin Baltu vienības dienu

Ceturtdienas, 22. septembra, vakarā Iecavas parkā pie estrādes tika iekurts ugunskurs par godu Baltu vienības dienai. Idejas autore Gunta Saule kopā ar Iecavas sieviešu klubu «Liepas» sagaidīja sanākušos ar tradīcijām un dziesmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunskurs tika kurināts ar malku, kuram apkārt tika izkāroti dažādi ziedi un augi. Pasākuma uzsvars bija ne tikai uz baltu tautu pagātni, bet arī uz gaidāmo nākotni un vienotību turpmāk.

«Paldies visiem, kuri atrada stundiņu laika, lai ierastos,» teic idejas autore Gunta Saule, «šeit ir jūtams miers un tas, kā ieplūst siltums.» G. Saule visiem novēlēja izbaudīt garīgo un mierpilno vakaru, lai stiprinātu vienotību ar brāļiem un savējiem.

Foto: Ivars Bogdanovs

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» izpildīja dziesmas, folkloras kopa «Tarkšķi» dziedāja un spēlēja tautas instrumentus, bet iecavnieks Ivars Šmits dalījās ar dzejas lasījumu. Katrs no sanākušajiem saujā ņēma graudus, lai mestu tos ugunskura liesmās, teicot vēlējumu, uz ko visi atsaucās «Lai top!». Kāds vēlēja mieru pasaulē, kāds, lai valda mīlestība, kāds veselību, bet visi kā viens – tikai labo un gaišo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas sieviešu kluba «Liepas» vadītāja Agita Hauka aicināja sanākušos aizpildīt anketas, lai apkopotu vietējo ieteikumus par to, ko vajadzētu attīstīt Iecavas pagastā. Interešu un vēlmju apzināšana palīdz Bauskas rajona partnerībai izveidotu jaunu stratēģiju, lai iedzīvotājiem būtu iespēja iesniegt projektus Eiropas fondu atbalstam. A. Hauka atzīst, ka šādā veidā tiek apliecināta cieņa pret vēsturi un domas par iedzīvotāju nākotni.

Foto: Ivars Bogdanovs

Pasākuma viesi tika cienāti arī ar mielastu, kā arī iespēju ugunskuram izteikt savas domas un vēlmes. Vakars tika aizvadīts dziesmās, dejās, atcerēs par pagātni un gaišās domās par nākotni.

Baltu vienības diena ceturtdien tika atzīmēta arī Skaistkalnē. Te baltu vienotības ugunskurs kopā ar kaimiņiem lietuviešiem tiks iedegts līdzās pagasta pārvaldes ēkai, kur ierakts “Leišmalītes” ceļa stabs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.