Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Jauniešus uzņēmumā “Balticovo” interesē tehnoloģijas

Trešdien, 5. aprīlī, norisinājās «Junior Achievement» karjeras izglītības programma Ēnu diena. Šogad pirmo reizi vakances Ēnu dienai piedāvāja arī Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražošanas uzņēmums AS «Balticovo», kas bāzēts Iecavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noskaidrot to, kāda ir ikdiena un pienākumi dažādu AS «Balticovo» profesiju pārstāvjiem, uz uzņēmumu ieradās 18 «ēnotāji». Interesi par darbu uzņēmumā izrādīja gan vietējie skolēni no Iecavas, gan arī interesenti no Rīgas un pat Aizkraukles.

«Iepriekšējos gadus Ēnu dienā nepieteicām vakances «Junior Achievement» mājaslapā, bet gan piedāvājām šādu iespēju savu darbinieku bērniem. Parasti tie bija trīs līdz četri bērni, kuri lielākoties ēnoja savus vecākus,» pastāsta AS «Balticovo» personāla direktore Līga Lazdāne, «šogad vairākas vakances izziņojām caur oficiālo projektu, un pieteicās 18 bērni – gan darbinieku bērni, gan darbinieku paziņu bērni, gan arī interesenti, kuri mūs izraudzījās caur projektu.» L. Lazdāne pastāsta, ka lielākā daļa «ēnotāju» izvēlējās iepazīt tehniskas profesijas, piemēram, mehatronikas speciālistus, iekārtu inženierus, elektroenerģijas dienesta vadītāju, laboratorijas speciālistus, taču mazāk – administratīvos amatus.

Skolēni uzņēmumā ieradās jau plkst. 10 no rīta, un dienu sāka ar savstarpēju iepazīšanos, kuras laikā katrs pastāstīja par sevi. Tad «ēnotāji» uzzināja vairāk par uzņēmumu, tā vēsturi, darbību un profesijām. Pašlaik uzņēmumā ir 121 amats, un darbinieku skaits – 330. Turpmākās divas stundas jaunieši pavadīja kopā ar saviem «ēnu devējiem», kuri parādīja savus darba pienākumus, kā arī izmēģināja savus spēkus attiecīgajā amatā paši. Pēc padziļinātas profesijas iepazīšanas skolēni pusdienoja, pēc tam devās ekskursijā uz ražošanas cehu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kristers Kreņģelis uz Ēnu dienu «Balticovo» ieradies no Iecavas vidusskolas, un pieteikties izglītojošajai aktivitātei mudinājusi interese par savas mammas darbavietu. «Šodien uzzināju to, cik šeit ir darbinieku un ko nozīmē apzīmējumi uz olām,» pastāsta K. Kreņģelis, «ja es šeit strādātu, tad grūtības sagādātu darbs ar tehnoloģijām un matemātika. Matemātikas zināšanas šeit ir nepieciešamas daudz kur, piemēram, pasūtot preces un aprēķinot, cik un kas ir nepieciešams.» Šī jaunietim ir pirmā Ēnu diena, un pati interesantākā šķita ekskursija cehā, jo bija iespējams redzēt dažādas mūsdienu tehnoloģijas. «Gribēju redzēt tikai to, kā notiek darbs šajā uzņēmumā, taču nākotni labprāt saistītu ar dienestu armijā,» atzīst K. Kreņģelis.

No Mārupes Valsts ģimnāzijas uz Iecavu atbraucis arī Adrians Plotņikovs, jo uzņēmumā strādā viņa tētis. «Šodien «ēnoju» mehatronikas un iekārtu inženierijas profesijas pārstāvi, jo es pats esmu kā mazs inženieris. Man patīk taisīt dažādas lietas un interesē tehnoloģijas,» pastāsta A. Plotņikovs, «visinteresantāk bija uzzināt par to, kā tika uzbūvēta ražotne. Mans «ēnu devējs» parādīja robotu, kuru piedāvāja man arī vadīt, taču es negribēju riskēt, jo tomēr atrodamies īstā uzņēmumā.» Skolā jaunieti visvairāk interesē matemātika, inženierija, kā arī mājturība un tehnoloģijas. ««Junior Achievement» programma palīdz iegūt pieredzi un labāku izpratni par profesijām, kas interesē, jo iespējams visu redzēt savām acīm un pajautāt sev interesējošās lietas,» domās dalās A. Plotņikovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.