Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Noskaidrots labākais «skaļais lasītājs» Bauskas novadā

Šonedēļ, 10. maijā, Bauskas kultūras centrā norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotā Skaļās lasīšanas konkursa Bauskas reģiona fināls. Savu lasītprasmi demonstrēja 20 skolēni no dažādām novada mācību iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgā, Gaismas pilī, septembrī norisināsies jau sestās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) organizētās skaļās lasīšanas sacensības. Sākumā lasīšanas sacīkstes aizrit klasē un skolā, pēc tam reģionālā līmenī, un noslēgumā uz lielo finālu Rīgā dodas labākie no visas Latvijas.

Fragmentus no pašu izvēlētajām grāmatām lasīja Roberta Dreimane un Amēlija Kanašķe no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Roberts Bernhards, Elva Zuze un Jānis Mārcis Grīnvalds no Codes pamatskolas, Nikola Bula un Agate Tillere no Bauskas pamatskolas, Sabrina Neika no Bauskas 2. vidusskolas, Sandris Vecvagars un Artūrs Petrovskis no Vecsaules pamatskolas. Roberts Putniņš, Raivo Purviņš, Elizabete Kļava un Laura Šuherte pārstāvēja Iecavas vidusskolu, Ketija Feldmane un Evelīna Neilande ieradās no Pilsrundāles vidusskolas, Anna Jansone – no Valles pamatskolas, Valts Onkelis un Hanneke Ulmane pārstāvēja Vecumnieku vidusskolu, bet Evija Mežapuķe uz konkursu ieradās no Misas pamatskolas.

Pirms grāmatas fragmenta lasījuma katrs skolēns sēdās lielajā krēslā, kas arī izskatījās gluži kā no pasaku grāmatas, iepazīstināja klātesošos ar sevi, izvēlēto grāmatu, kā arī sniedza nelielu ieskatu grāmatas sižetā, lai klausītāji labāk izprastu lasītajā fragmentā notiekošo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zandere pastāsta, ka konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un Latvijas Nacionālā bibliotēka katrā reģionā izvēlas kuratorus, Bauskas novadā to ir apņēmusies darīt Sarmīte. Lielajā finālā Rīgā piedalīsies tie skolēni, kuri reģionu finālos ieguvuši uzvaru, un sacentīsies jau valsts mēroga sacensībās. «Skolēns, kurš uzvar valsts līmeņa sacensībās, lielajā finālā, visu gadu līdz nākamajam finālam ir lasīšanas vēstnesis,» stāsta S. Zandere, «lasīšanas vēstnesim līdz nākamajam gadam, kad nodos stafeti, ir jāpiedalās dažādās Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotās aktivitātēs un pasākumos.»

Lasījumus vērtēja skaļās lasīšanas kuratore līdz 2020. gadam Kristīne Čakāne, pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaulīte» logopēde Inga Borkovska, kā arī Vecsaules pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja un amatierteātra «Vecsaule» dalībniece Agate Vītola.

Žūrijas pienākums bija vērtēt bērnu prasmi pastāstīt par sevi kā lasītāju, kā arī pamatot grāmatas izvēli. Vērtēta tiek arī dikcija, dabiska intonācija, lasīšana piemērotā tempā, prasme emocionāli aizraut klausītājus un lasītā fragmenta izvēle – oriģinalitāte un tā pabeigtība pēc saviem ieskatiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr žūrijas pārstāvji apspriedās par rezultātiem, sacensību dalībniekus izklaidēja iecavnieks, sabiedrībā labi zināmais iluzionists Edžus (red. – Edžus Kauķis). Publika bija prasīga un vērīga, taču mākslinieka joki un prasmes pārsteidza visus zālē esošos.

Pasākuma noslēgumā katram dalībniekam tika pasniegts spilvens, kā arī diploms ar nomināciju, piemēram, raitākais lasītājs, meistarīgākais lasītājs, šarmantākais, drosmīgākais, emocionālākais lasītājs un tamlīdzīgi. Pirmo vietu sīvajā konkurencē un došanos uz finālu Gaismas pilī Rīgā ieguva Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkne Amēlija Kanašķe. Otro vietu lasīšanas sacensībās izcīnīja Iecavas vidusskolas skolniece Laura Šuherte, bet trešo – Jānis Mārcis Grīnvalds no Codes pamatskolas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.