Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Notikusi Bauskas novada izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu skate

Īslīces kultūras namā otrdien, 9. maijā, rībēja skatuve, skanēja mūzika, tai skaitā daudz tautasdziesmu, bija dzirdami ritmiski aplausi – aizritēja Bauskas novada izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu radošā koncertskate.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deju kopu sniegumu vēroja un prasmes vērtēja eksperte Madlēna Bratkus, Jelgavas novada skolu deju kolektīvu virsvadītāja un Jelgavas jaunrades nama «Junda» deju kolektīva vadītāja, atbildīgā par pasākumu Bauskas bērnu un jauniešu centra metodiķe Ligita Irbīte un Solveiga Gudkova, Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe profesionālās ievirzes un interešu izglītības jomā.

Pasākuma mērķis bija sekmēt izglītības iestāžu bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā, veicinot tautas deju kolektīvu radošo darbību, izaugsmes iespējas un attīstību, gatavojoties Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. To organizēja Bauskas bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļu, izglītības un kultūras iestādēm un Valsts izglītības satura centru.

Savu sniegumu demonstrēja 32 kolektīvi, «puse no tiem, kas pieteicās septembrī», radošajā koncertā 1. – 12. klašu tautas deju kolektīvi dejo divas dejas – vienu obligāto, otru – pašu izraudzīto, stāsta L. Irbīte. Deju kolektīvu sniegums tiek izteikts šādos vērtējumos:  repertuārs apgūts; repertuārs apgūts daļēji; repertuārs nav apgūts. «Galvenais pašlaik ir uzkāpt uz skatuves,» uzsver L. Irbīte, «nelielas nianses, kā krekli biksēs vai vestīšu garums, ir izlabojamas. Lielai daļai skolēnu šī pēc krietna laika ir pirmā uzkāpšana uz skatuves, tāpēc visi ir malači, kas dejo.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi kolektīvi repertuāru bija apguvuši, noslēgumā eksperti sniedza kolektīvu vadītājiem mutiskus komentārus par katra kolektīva sniegumu un ieteikumus tā pilnveidei. Vairāki kolektīvi un to vadītāji saņēma arī rakstveida pateicības.

Visu foto autors – Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.