Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Pamūšas skolas kolektīvs sarīko speciālo izglītības iestāžu sporta olimpiādi

Bauskas novada Pamūšas speciālās pamatskolas pedagogi šonedēļ rīkoja Latvijas speciālo izglītības iestāžu sporta olimpiādi. Pēc divu gadu pārtraukuma šīs bija pirmās sacensības, un ieradās mazāks komandu skaits, nekā gaidīts, – šoreiz piecas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības notika 15. jūnijā. Šeit princips ir vienkāršs – iepriekšējo sacīkšu uzvarētājs organizē nākamās sacensības un arī tiesā – paši organizatori tajās nepiedalās. Pamūšas speciālās pamatskolas direktore Aelita Naumane atzina, ka pirms «Covid-19» laika skolas iesaistījās vairāk – bija pat 15; sacensībās, kur 2019. gadā Palsmanē uzvarēja Pamūšas skolas kolektīvs, bija deviņas skolas.

Skolas kolektīvs sacensībām bija gatavojies ļoti nopietni – bija sarīkota dalība deviņās sporta disciplīnās. Šoreiz gan uzsvars bija uz izklaidējošām sacīkstēm, nevis sportiski ļoti nopietnām, turklāt ar tādu ievirzi, ka piedalās visa komanda, nevis tikai daži dalībnieki. Bija tādas disciplīnas kā «Atslēdznieks», «Iemetējs», «Laipotājs», «Basketbolists», «Koordinators», «Volejbolists», «Futbolists», «Pirmklasnieks» un «Futbolgolferis».

«Pēc divu gadu pārtraukuma ir nedaudz jocīgi uzņemt viesus, ja sacensības bija jāorganizē pirms diviem gadiem. Jāpateicas mūsu skolas kolektīvam, kurš šīs sacīkstes sagatavoja, īpaši tehniskajam personālam,» tā A. Naumane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktores vietniece audzināšanas darbā Māra Kampuse atzina, ka īsti neviens jau vairs neatceras, kad šāda olimpiāde sākusies, bet notiek regulāri. «Pirms «Covid-19» bija sacensības, kur piedalījās vairāk nekā divi simti sportotgribētāju,» stāsta M. Kampuse.

Atbraukušie galvenokārt bija ieradušies izklaidēties, bet bija arī noskaņoti cīnīties par labām vietām. «Piedalos pirmo gadu. Izjūtas – ļoti labas!» saka Iveta Sniedze no Kokneses pamatskolas -attīstības centra. «Šeit ir jautrāk, nekā ierasts. Ir bijušas arī traumatiskas sacensības. Tāpēc labi, ka šoreiz galvenais uzsvars ir uz to, lai būtu interesanti, nevis uz sportisko sacīkšu asumu,» saka tās pašas skolas pedagoģe Sanita Baltcere.

Labā noskaņojumā bija ieradušies arī mūsu novada Zālītes speciālās pamatskolas pedagogi. Kā smagāko viņi atzina «Volejbolista» posmu, jo iepriekšējā dienā pamatīgi lija, laukums bija slapjš, bumba smaga. Tomēr tās bija pārejošas problēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Laiks labs, noskaņojums labs,» saka Anna Sietiņa. «Žēl, ka komandu maz,» atzina Sarma Boroškova. Kopumā Zālītes skolas pedagogi norādīja, ka bija interesanti un vērts esot atcerēties, galvenais ir piedalīties, – tā esot laba un atraktīva atpūta.

Kopvērtējumā Zālītes speciālajai pamatskolai ceturtā vieta. Trešā – Gaismas pamatskola no Ropažu novada, otrajā vietā Kokneses pamatskola-attīstības centrs, bet uzvarētāju godā, izcīnot pirmo vietu piecās disciplīnās, Aleksandrovas pamatskolas kolektīvs no Krāslavas novada.

Visaktīvākais sporta dzīves pārstāvis Pamūšas speciālajā pamatskolā ir sporta skolotājs Ivo Petrokaitis. Galvenais jauninājums šoreiz bija futbola golfs, kur pēc golfa noteikumiem grozā bija jāraida futbola bumba, un šo disciplīnu par interesantāko atzina arī pārējie. «Biju seminārā, kur par šo ideju dzirdēju. Ļoti iepatikās, gribēju to noorganizēt. Sāku gatavot jau pirms «Covid-19» epidēmijas, kad domāju, ka būs jāuzņem pārējās skolas. Tagad pabeidzām. Plānojam arī taisīt Zemgales reģiona sacensības,» stāsta I. Petrokaitis.

Viņš arī aktīvi atbalsta skolēnu dalību dažādās sacīkstēs. Pamūšas audzēknis Henrijs Dāniels Hermanovičs nesen Latvijas Speciālās olimpiādes komandas sastāvā piedalījās Starptautiskajā 5X5 futbola turnīrā Igaunijā, Viljandi pilsētā. Startēja komandas no astoņām valstīm, un H. D. Hermanovičs Latvijas komandas sastāvā izcīnīja otro vietu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.