Otrdien, 27. augustā, Rundāles multifunkcionālajā centrā norisinājās ikgadējais uzņēmēju brokastu pasākums, kur šogad Bauskas novada pašvaldība uz kopīgu sarunu aicināja mājražotājus un amatniekus, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.
Bauskas novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra organizētajā diskusijā piedalījās ap trīsdesmit mūsu novada aktīvie mājražotāji un amatnieki. Pasākumu atklāja Aivars Okmanis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs. Uzrunājot klātesošos, viņš uzsvēra, ka tikai kopā mēs varam mērķtiecīgāk pilnveidot uzņēmējdarbības vidi Bauskas novadā, veicināt sadarbību. Uzņēmējdarbības attīstība nozīmē jaunas darbavietas, labklājību un jauno paaudzi. „Ar kopīgām sarunām un mazajām lietām sākas tas viss, kas ir nepieciešams,” secināja A. Okmanis.
Ar noderīgiem praktiskiem padomiem produkcijas atpazīstamības veicināšanai digitālajā vidē dalījās Santa Bitina, „Denim Dream” veikalu tīkla mārketinga vadītāja Latvijā un Lietuvā. Viņa sniedza īsu ieskatu vienkāršiem mārketinga pasākumiem sociālo mediju platformās.
„Līdz šim nekad nav bijis tik viegli sasniegt savu pircēju. Sociālie mediji šodien nodrošina iespēju bez maksas izvietot informāciju, uzrunāt un iesaistīt savus pircējus,” tā S. Bitina. „Filmējam video! Esam īsti un dzīvi, ar humoru!”
Laura Slaviņa, radošās dizaina aģentūras „Ozols IR” stratēģe, prezentēja idejas Bauskas novadā radīto produktu marķējumam. Ideju par šādas atpazīstamības zīmes nepieciešamību ir ierosinājuši mūsu novada radošie un darošie mājražotāji un amatnieki.
„Ozols IR” 2023. gadā izstrādāja Bauskas novada zīmolu. Uzņēmēji ir ļoti svarīgi Bauskas novadam – iekļaujoties zīmola kopīgajā stāstā, veicina novada atpazīstamību un attīstību. Radot marķējumu uzņēmēju atpazīstamībai, ir būtiski veikt šo diskusiju klātienē.
„Zīmols veicina un iedvesmo. Atpazīstamības zīmei jārada Bauskas novada autentiskā un īpašā sajūta. Bauskas novada zīmols stāsta par to, ka kopā darboties ir vieglāk un drošāk. Stāstā ir iekodēta darbošanās – dzīvojam ar prātu, strādājam ar sirdi!” skaidroja L. Slaviņa.
Pasākumā notika diskusija par dalībnieku iesūtītajiem jautājumiem. Pārrunāja „Rundāles Avotu” telpu izmantošanas iespējas, iekārtojuma risinājumus, mājražotāju produktu piedāvājuma veicināšanu dažādos pasākumos.
Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs A. Okmanis aicināja mājražotājus un amatniekus dalīties ar savām iecerēm un idejām. Piemēram, blakus „Rundāles Avotiem” esošajām divām ēkām ir izstrādāta būvdokumentācija to atjaunošanai un iespējamai izmantošanai uzņēmējdarbības vajadzībām. Uzņēmēji tika rosināti apsvērt idejas šo ēku izmantošanai sava biznesa attīstībai.
„Esam gatavi meklēt risinājumus aprīkojuma iegādei ar vienotu Bauskas novada noformējumu, ja mūsu „radošie un darošie” jūt vēlmi kopīgi startēt lielākā tirgū. No mājražotāju puses sagaidām pārliecību kopīgai sadarbībai, lai veiktie ieguldījumi būtu jēgpilni,” apliecināja pašvaldības vadītājs.
Biedrība “Dari Nāc Bauskas pusē” aicināja iesaistīties biedrības darbībā gan tirdziņu organizēšanā, gan dažādu citu kopīgu aktivitāšu īstenošanā mājražotāju un amatnieku produktu popularizēšanai.
Madara Zemke no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Bauskā aicināja uzņēmējus nākt uz pašvaldību un runāt. Tikai kopīgās sarunās iespējams rast labākos risinājumus un popularizēt savu darbu plašāk. Šobrīd ir pieejams atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā. Programmas mērķis ir veicināt komercdarbībā izmantoto procesu digitalizāciju un produktivitātes paaugstināšanu, lai veicinātu Latvijas komersantu konkurētspēju.
Uzņēmējiem pieejamie granti līdz 9 999 eiro, 100% un līdz 100 000 eiro, 30%–60%. Attiecināmās izmaksas, saskaņā ar digitālās attīstības ceļa karti, ir gatavo risinājumu, aparatūras, sensoru, iekārtu, programmatūras un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras iegādes, izstrādes, prototipēšana, uzstādīšanas un pielāgošanas izmaksas, tai skaitā licences iegādes izmaksas.
Pasākuma noslēgumā pieredzes stāstos dalījās Agita Maračkovska, 2023. gada pašvaldības līdzfinansējuma „Īsteno savu ideju Bauskas novadā!” saņēmēja. Pašlaik A. Maračkovska ir izveidojusi savu darbnīcu, kurā tiek radīti silikona lējumi. Produkciju realizē starptautiskajā tirgū platformā „Etsy”.
Piesaistoša satura veidošanas veidus sava produkta virzībai sociālajos tīklos atklāja uzņēmējs Modris Konovalovs, putnkopis no Bauskas novada. Pieprasījums pēc saimniecībā ražotajām olām ir liels. Šobrīd tiek nodrošināts tikai 20% no kopējā pieprasījuma.
Savukārt ar „Funbox” radošo ideju iepazīstināja Ilze Neilande. “Funbox” ir spogulis, kas bildē un drukā bildi. Spogulis tika iegādāts LEADER projekta ietvaros.
Publicitātes foto: Angelika Židele
Teksta avots: bauskasnovads.lv/ sabiedrisko attiecību nodaļa
Reklāma