Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Sestais «Bauskas velorudens» pulcē 300 braucēju

Gandrīz trīs simti velobraucēju svētdien, 25. septembrī, pulcējās uz kārtējo braucienu «Bauskas velorudens».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieku šoreiz bija mazāk nekā parasti – te viens no iemesliem varētu būt, ka samazinās izklaides braucēju skaits, kuru bija vairāk pirmajos braucienos.

Velobrauciens sākās ar sacensībām jaunākajiem dalībniekiem pa dažādu šķēršļu trasi Pasta ielā un turpinājās ar lielo velobraucienu. Noslēgums jau bija tāds kā ierasts – ar apbalvošanu un dažādu balvu izlozi.

Masu sadursme

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielais velobrauciens šoreiz sanāca diezgan sarežģīts. Jau apmēram trešajā kritienā galvenā grupa piedzīvoja masu sadursmi – sekoja pat salto gaisā ar riteni, un bija arī traumas, kuru dēļ nācās iesaistīties neatliekamās medicīniskās palīdzības ekipāžai. Arī pēc tam notika vairākas sadursmes un kritieni. Brauciens kļuvis profesionālāks, aizvien vairāk brauc sacensties, un tam ir savi rezultāti.

Tiesa, tas neliedza doties trasē ļoti daudziem, kas bija ieradušies ne tikai izbraukt ar pilnu jaudu, bet arī izklaidēties. Bija kāds ļoti jauns sacensību dalībnieks ar mazu elektrisko velosipēdu, kas tomēr arī ar tādu braucamo nogura un distanci pabeidza velopiekabē. Bija dubultekipāža, piedalījās daudzas ģimeņu komandas.

Lielāko komandu konkurencē ceturtie finišēja Īslīces pamatskola, trešajā vietā – «Bauskas velokomanda», otrie – «Codes malēji», uzvarēja «Lielmežotne». Uzvarētājiem balvā bija 50 eiro dāvanu karte no kafejnīcas «Taverna», un balvas pasniegšanas brīdī liela daļa komandu tieši pusdienoja «Tavernā».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukša riepa

Braucienā jau kopš sākuma pārliecinoši tālu priekšā visiem aizskrēja Jānis Rubiks no vienības «DAKO Ziemeļvidzeme» un iecavnieks Ģirts Cirvelis no komandas «Roadex». Finišā šoreiz veiksmīgākais bija J. Rubiks, finišējot pēc 28 minūtēm un 33,4 sekundēm. 1,4 sekundes pēc tam finišēja Ģ. Cirvelis. Vidējais ātrums trasē – 42 kilometri. Lielās grupas priekšgalā veiksmīgākais bija Aleksandrs Merzļikins, finišējot vēl pēc trīs minūtēm, viņam trešā vieta. Aivars Galigins no «Bauskas velokomandas» – ceturtais, septītais – Verners Rinkovičs no «Velo Iecava». 14. vietā Raitis Cirvelis no «Roadex», bet 15. vietā nākamās lielās grupas vadībā finišēja Jānis Pētersons no «Bauskas velokomandas».

Dāmu konkurencē ilggadējās līderes Lauras Ramanes ritenim šoreiz gadījās tukša riepa. Komandas biedri sniedza tehnisko palīdzību, bet ar to bija par maz – kopvērtējumā ceturtā vieta kopējā konkurencē un otrā starp sievietēm. Uzvarētājas godā Laura Klismete no «Kurmenes mafijas», otrā – Ieva Jurēviča no vienības «LiVelo/Zelta zeme» un trešā – Līga Krūmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Loterijas veiksminieks baušķenieks Jānis Eimuss (no labās) un sacensību rīkotājs Kaspars Brazovskis. Foto: Ģirts Donerblics

Iegūst planšeti

Balvas dalībnieki saņēma daudz un dažādos veidos – gan pēc vecumiem, gan arī izlozē. Loterijas balvu šoreiz bija mazāk nekā citus gadus, bet gana iespaidīgas. Īpaši braucējus iepriecināja dāvanas no Lauku ģimenes.

Pirmā loterija bija pašiem jaunākajiem dalībniekiem, un šeit veiksmīgākā izrādījās Viktorija Ļauduma, kas bija atbraukusi no Grobiņas, un starp balvām riteni, kā pati atzina, izvēlējusies brālim. Balvas saņēma jaunākā dalībniece Evelīna Krjukova un vecākais braucējs Pēteris Rajevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenā balva šoreiz bija «Kaķis maisā». Sacensību organizators Kaspars Brazovskis nolasīja veselu sarakstu ar mantām, kas varētu būt balvā, un tad lozēja, kam nu kas tiks. Veiksminieks izrādījās Jānis Eimuss, kuram lūdza pateikt, kas tieši no saraksta viņam vislabāk patiktu. J. Eimuss nosauca «Ipad» planšeti un vilka no maisa lapiņu ar balvas nosaukumu. Uz Jāņa izlozētās lapiņas bija uzrakstīts: «Tas, ko tu vēlējies». Tā J. Eimuss tika pie planšetes.

Sacensību organizators Kaspars Brazovskis atzina, ka pašlaik nav pārliecības, ka nākamgad brauciens atkal noteikti notiks. Viss atkarīgs no finansējuma, jo pārvērst braucienu par maksas pasākumu viņš neredz jēgu, bet bezmaksas braucienam finansējums ir jāsameklē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno riteņbraucēju godalgotās vietas vecuma grupās:

ZM3 – 1. Ralfs Zuze, 2. Megija Trūpa, 3. Paula Rubika.

M5 – 1. Emīlija Dāboliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Z5 – 1. Mairis Markovs, 2. Alens Šaicāns, 3. Armands Kapelis.

M7 – 1. Marsela Auguceviča, 2. Sofija Satovska, 3. Evelīna Ļauduma.

Z7 – 1. Kristers Juhnevičs, 2. Marks Karūss, 3. Roberts Bāliņš.

S9 – 1. Sofija Šaicāne, 2. Rūta Arāja, 3. Iveta Kiseļeva.

V9 – 1. Roberts Strazdiņš, 2. Adrians Vasiļjevs, 3. Kristaps Jakuška.

S11 – 1. Danija Gubāte, 2. Lote Lange, 3. Viktorija Ļauduma.

V11 – 1. Helvijs Aišpurs, 2. Haralds Kapelis.

«Bauskas velorudens 2022» dalībnieku godalgotās vietas vecuma grupās:
S14 – 1. Ieva Jurēviča, 2. Lauma Lange, 3. Elīna Valdberga.

S18 – 1. Laura Klismete, 2. Lote Valdberga, 3. Madara Anitena.

S – 1. Līga Krūmiņa, Laura Ramane, Lita Krjukova.

S50 – 1. Gunita Barisa, 2. Diāna Jurēviča, 3. Ilga Bāliņa.

SS – 1. Brigita Iļjina, 2. Gita Podniece, 3. Sandra Upīte.

V14 – 1. Kristers Štrauhmanis, 2. Rūdolfs Zujevs, 3. Mihails Riks.

V18 – 1. Jēkabs Beļavskis, 2. Miks Meijers, 3. Dāniels Gailītis.

V – 1. Jānis Rubiks, 2. Ģirts Cirvelis  , 3. Ivars Milužs.

V55 – 1. Aleksandrs Merzļikins, 2. Aivars Galigins, 3. Verners Rinkovičs.

VS – 1. Igors Račkovs, 2. Gunārs Rācenis, 3. Nikolajs Lipskis.

Avots: fotofiniss.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Piedalījos,bet braucēju šogad bija pamazāk ne kā citus gadus. Nezinu,kur dabūja 300 dalībniekus,varbūt uz papūra,bet reāli,labi ja bija 200 dalībnieku. Uldi,ja tu tur biji vajadzēja paskaitīt. :))

  1
  7
 2. Fotofinišs lv var redzēt cik tad ir bijuši braucēji.
  Pasākums patika? ko var ņemties?

 3. [..] Lielais velobrauciens šoreiz sanāca diezgan sarežģīts. Jau apmēram trešajā kritienā galvenā grupa piedzīvoja masu sadursmi – sekoja pat salto gaisā ar riteni [..]

  Autors pats saprata ko uzrakstīja? Trešais kritiens :))

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.