Šodien, 7. augustā, Latvijā piedzīvots postošs pērkona negaiss, kas sev līdzi nesa kā krasas vēja brāzmas, tā spēcīgas lietusgāzes un lielgraudu krusu. Stiprākās vēja brāzmas reģistrētas Dobelē, kur viesulis plosījās ar ātrumu 33 metri sekundē, Madonā vēja brāzmas sasniedza 30 m/s, visvairāk nokrišņu bija Skultē – 33 mm, Rīgā- 30 mm, Bauskā un Dobelē -29 mm, portālu informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Bauskas ielas daudzviet šodien pārvērtās nelielās upītēs, kuras piesardzīgi mēģināja šķērsot autovadītāji. Pirmdienas lietavas Bauskā apliecināja pilnvērtīgas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas trūkumu Pionieru ielā – tur applūda ielas tuvumā esošie īpašumi, un krustojumā ar Lāčplēša ielu izveidojās milzīga peļķe.
Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska atklāja, ka pie viņas ieradušies Pionieru ielas iedzīvotāji ar aicinājumu meklēt risinājumu. «Šodien Bauskas novada domē bija tikšanās ar pašvaldības vadību par dažādām tēmām, kur viena no tām bija lietus ūdens kanalizācija. Skaidrs, ka darbi šajā jomā ir saistīti ar politisko izšķiršanos – vai deputāti lietus ūdens kanalizācijas ierīkošanu būtu gatavi atbalstīt.
Šādas kanalizācijas sistēmas uzturēšana Bauskā gada laikā izmaksā 83 tūkstošus eiro, nemaz nerunājot par izbūves izmaksām. Tomēr šis jautājums ir jārisina, jo tā ir pilsētas blakne, kad ir blīva apbūve, asfaltētie laukumi un nav kur ūdenim uzsūkties,» norāda L. Vasiļauska. Viņa apliecināja, ka par risinājumu Pionieru ielas situācijai domās, bet tas noteikti būs nākotnē.
L. Vasiļauska atzīmēja, ka Bauskas pilsētā šajā jomā ir paveikts daudz darba, un tādu skatu, kādi pašlaik interneta vietnēs vērojami citās Latvijas pilsētās, Bauskā praktiski neesot.
Jāmin, ka lietusūdeņi šādu intensīvu nokrišņu laikā laikā rada arī ekoloģiskas problēmas – liela daļa lietusūdeņu sistēmas ir pieslēgta pie sadzīves kanalizācijas vadiem, un automātiski šādās lietavās ūdens masa pārslogo sūkņu stacijas, kas pārpalikumu nopludina pa tiešo Bauskas upēs. Šo situāciju piedzīvojām arī šoreiz. Par to, ka reālākais risinājums šādu situāciju novēršanai ir kanalizācijas sistēmas sakārtošana, lai ne tikai nepiedzīvotu šādas problēmas, bet arī attīrīšanas iekārtas velti netīrītu lietusūdeņus, runā jau kopš lielajām lietavām 2009. gadā. 14 gadu laikā ir paveikts daudz, bet vēl aizvien nepietiekami, lai šādas lietavas katru reizi neradītu arī ekoloģisko kaitējumu.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste informēja, ka Bauskas novadā kopumā 7. augusta pēcpusdienā saņemti trīs izsaukumi, kur uz ceļa braucamajām daļām uzkrituši koki. Divi izsaukumi saņemti uz Valles pagastu, bet viens uz – Vecumnieku. Notikuma vietās ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja kokus un atbrīvoja ceļa braucamās daļas.
Bauskai nekad un nekam nebūs naudas. Varbūt pašvaldībai jābankrotē?
Normāla parādība un beidzot sēnes pēc lietus augs.
Sūdi bez attīrīšanas upē, meldri zalo, nārsta vietas būvējam, zivteles ielaižam.Nu parādi sevi, superKUK! Ka neesam pilnīga muļķu zeme….
Dīķi likvidēja, tagad dīķis pašas domes priekšā! Feini automašīnas plunčkājas 🙂
bet kuru “tur augšā” tas interesē. ES fondu miljoni “apgūti”, bet lietus ūdens kanalizācija ierīkota tikai atsevišķās pilsētas ielās, un lielākās daļa pār pilsētu nolijušā un pavasarī nokusušā nonāk attīrīšanas stacijā, kur par konkrētiem “attīrītajiem arī nokrišņu ūdeņiem mums jāatver maciņi. Tiesa, ne visa šmuce nonāk līdz attīrīšanai, arī pie mazākām lietavām daļa, sajaukusies ar fekālo kanalizāciju, nonāk pa tiešo upē, jo sūkņu stacijām gan Mūsas, gan Mēmeles krastā nepietiek jaudas, lai to visu pārsūknētu līdz “stadijai”, kad par to varētu piestādīt rēķinus iedzīvotājiem. Tāds paradokss- “apgūstam” simtiem miljonu “fasādes” uzprišināšanai, bet “otram galam”, vismaz daudz maz kārtības ieviešanai, kā vienmēr pietrūkst naudas, jo to “otro galu” jau sabiedrības vairākums neredz…
tā pat kā tie tur domē, kuri kā vienmēr pārliecināti- gan jau kaut kā… Jau toreiz, veicot Uzvaras ielas rekonstrukciju ar lietus kanalizācijas izbūvi šajā ielā, atskanēja balsis par 150 mm caurules jaudas nepietiekamību visa nokrišņu ūdens novadīšanai intensīvu nokrišņu laikā, bet ko atbildēja lēmumu pieņēmēji domē- projektā tā paredzēts. Bet, ja tev iedota vara, tad vismaz kaut kam no smadzenēm arī jābūt, kādai kripatiņai…
“sēnes” pie mums mums “aug un attīstās” cauru gadu un gadiem….
Neviena,pat vismodernākā kanalizācijas sistēma netiek galā ar mūsdienās raksturīgajiem ”grēku plūdiem”.
Paldies Dievam, ka Bauskā tikai noplūda ielas. Nečīkstiet!
Bauskas pilsētas kanalizācijas apsaimniekošanai JAU iztērēti 83k eur! Bet Pilsrundāles vidusskolas fasādi remontēs TIKAI par pusmiljonu! Ieteiktu Bauskas iedzīvotājiem neiet uz tualeti un dušā! Taupiet auni kungiem grašus. Paldies nacionāļiem par ideālu saimniekošanu. Un vēl lielāks paldies visam deputātu korpusam!
Savos sūdos peldas tikai cūkas.Zivis kanalizācijā audzējot aziāti. Kurai kategorijai mēs piederam? Un tā bezkaunīgā naudas iekasēšana par caurulēm atbilstoša lietusūdens ” attīrīšanu”‘! Lietusūdens tieši samazina attīrīšanas iekārtu efektivitāti, izskalo aktīvās dūņas utt.. Iepriekšējais lecīgais ūdens boss daudzajos valdīšanas gados ir ignorējis problēmu ” sūdi upē” un tagadējie turpina to pašu. Vai tad grūti apgūt kādus simt citronus….pašvaldību cenās.
Smieklīgi, ka bildēs un video ir tipiskās vietas, kur pēdējos gadus vismaz 10, pēc tāda kārtīga lietus šāda šaize notiek.
Kā tajā tautas dziesmā no90gadiem Drīz mēs paši savos sūdos sliksim!
tad cik to smadzeņu ir novada būvvaldē, tajā “ar putniem galvā”, ja vēl neseno jaunās ēkas Mājai un dārzam celtniecībai, izvērtējot iesniegto projektu celtniecībai, lietus ūdens kanalizācijas pieslēguma neesamību pat neievēroja….
Internetā ir “Rokasgrāmata pašvaldībām”par kanalizācijas jautājumiem. Izdevējs VARAM.Iesaku palasīt.Secinājums ir viens- pašvaldībās nestrādā diplomēti un sertificēti attiecīgo jomu inženieri, bet strādā visādi un visādas visādu turību produkti, tas ir, neprofesionāļi, kuriem ir tiesības un pienākums taupīgi un lietderīgi izlietot mūsu nodokļu naudu, kā arī ir tiesības grābt kredītus. Vai tad ministrijas tagad ir nezinīšu apgaismošanas-skološanas iestādes?
pumpē, papiņ, kuģīts grimst, jo šī vairs nav tā reize, kad frakā, platu gīmi piedalīties objekta atklāšanā. Šeit kādam no Taviem padotajiem tomēr būtu jānes atbildība kaut par notikušo jau “tavā laikā”. Runa ir par nesen atklāto veikalu “mājai un dārzam” Salātu ielā. Varbūt, būvatļaujas izsniegšanas laikā būvvaldes ‘speciālisti” nepamanīja, ka projektos objektam nav lietus ūdens kanalizācijas pieslēguma, bet, objektu nododot, kaut ko tādu nepamanīt, tā jau ir noziedzīga nolaidība, jeb “kas cits, bet arī noziedzīgs. Kā arī, “papīros” Salātu, toreiz vēl Šišinašvillī ielā lietus ūdens kanalizācija ir uzrādīta “papīros” pēc tās pārbūves 80. gados, Vien, vai tā joprojām nav ievadīta turpat līdzās esošajā fekālajā kanalizācijā, kā tas bija tālajos 80., objekta nodošanas laikā.
Jā, nu trakums, veselas trīs vietas nofiksētas, kur pie šādām lietusgāzēm uzkrājas ūdens, izveidojot vidēja lieluma peļķes (laikam neesat redzējuši Rīgas ielas lietus laikā). Kur tad ir foto vai video no Mājai un Dārzam?