Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Zinību diena Vecumnieku vidusskolā

Vecumnieku vidusskolas audzēkņiem Zinību diena, 1. septembris, sākās ar satikšanos klases stundā, bet pēc tam visi pulcējās skolas priekšā, lai svinīgi iezvanītu jaunā mācību gada sākumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zālienā bija izkārtojušies klašu kolektīvi, bet mazliet tālāk stāvēja bērnu vecāki un vecvecāki. Skolēni bija saposušies un priecīgi, noilgojušies pēc draugiem un sen neredzētiem klases biedriem, tāpēc bija grūti nesarunāties un visu uzmanību veltīt notiekošajam uz skolas kāpnēm, kur vietu bija ieņēmusi izglītības iestādes vadība – direktors un viņa vietnieces.

Aivars Ķiņķevskis, Vecumnieku vidusskolas direktors, priecājās, ka lietus mākoņi izstumdīti, un svētku diena atnākusi ar sauli. Viņš aicināja novērtēt iespēju iet uz skolu, mācīties un krāt zināšanas, jo ne visās valstīs 1. septembris ir Zinību diena; miljoniem bērnu visā pasaulē vispār neuzsāk mācības. Direktors sveica un uzrunāja visus, bet īpaši pirmklasniekus, kuri «vairs nav nekādi bērnudārznieki», un devītos un divpadsmitos, kuriem priekšā ražīgs laiks, kas noslēgsies ar pārbaudījumiem un eksāmeniem; tajos jāiegūst vismaz 15%.

Jaunais darba cēliens sācies arī ar jauniem skolotājiem, kas papildinājuši pedagogu saimi, – Aina Vovere mācīs mūziku mazajās klasēs, bet Ina Lukjaņina – sportu un veselības mācību. «Šogad uzsāksim pāreju uz jauno vērtēšanas kārtību, ko izjutīs visi; mainīta arī mācību procesa organizācija – esam atgriezušies pie pusdienu pārtraukumiem: viens būs 5. – 7. klasei, otrs 8. – 12. klasei,» pavēstīja A. Ķiņķevskis. Viņš vēlēja, lai «viss šis gads ir zinātkārs, jo tā ir pamatīpašība, kas nepieciešama, lai būtu vēlme mācīties un iegūt aizvien jaunas zināšanas».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rolanda Ķiņķevska, direktora vietniece mācību darbā, sveicot visus Zinību dienā, uzsvēra: «Kādreiz teica, ka uz skolu jānāk, lai iemācītos lasīt un rēķināt, tagad – lai domātu, spriestu, argumentētu, sadarbotos.» Viņa mudināja vienmēr paturēt prātā vārdus: laipnība, labestība, labbūtība, tad skola būs vienota un dzīve skaista. R. Ķiņķevska nosauca arī vairākus skaitļus, kas raksturo izglītības iestādes saimi. Vecumnieku vidusskolā mācības sākuši 450 audzēkņu, t. sk. mazajā skolā, kur zināšanas krāj 1. – 4. klašu skolēni, – 175; savās gaitās devies 241 pirmsskolas izglītības grupu audzēknis. Mācību procesu nodrošina 110 darbinieku.

Sanākušos sveica arī Ingrīda Tamane, direktora vietniece mācību darbā, savukārt Sanita Roga, direktora vietniece ārpusstundu darbā, aicināja skolēnus neaizmirst, kurš atbildīgs par viņu zināšanām, un, ja kāds to piemirsis, mudināja palūkoties spogulī, jo, protams, tas ir katra paša pienākums un svarīgākais uzdevums skolā.

Ar četrrindēs ietvertām tautas gudrībām visus sveica pirmklasnieki, laba vēlējumus teica skolēnu domes pārstāves. Jauno skolas gadu tradicionāli iezvanīja drosmīgākie 1. un 12. klases audzēkņi. Pēc svinīgā brīža tie, kuri vēlējās, devās uz Zinību dienas dievkalpojumu Vecumnieku baznīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas piebūves celtnieki būvlaukumā rosījās ierastajā ritmā, viņiem 1. septembris bija parasta darbdiena.

Teksts un foto: Zane Skara

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.