Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gada nogalē pie prēmijām tikuši Bauskas novada pašvaldības darbinieki

Bauskas novada pašvaldības darbinieki 2022. gada nogalē atkarībā no darba novērtējuma rezultātiem saņēmuši prēmijas, kas varēja sasniegt 75% no algas. Šim mērķim vietvaras budžetā ieplānoti 330 000 eiro, informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības darbinieku prēmēšanas kārtība ir noteikta Bauskas novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikuma IX. nodaļā  – Prēmijas un naudas balvas, to noteikšanas kārtība. Finanšu līdzekļi nolikumā noteiktajām piemaksām, naudas balvām un prēmijām tiek paredzēti pašvaldības budžetā kārtējam gadam, nepārsniedzot 10 % no institūcijas atalgojumam piešķirtā budžetu līdzekļu apmēra. Katras pašvaldības iestādes vadītājs izvērtē savā iestādē esošo darbinieku darbu atbilstoši prēmēšanas nosacījumiem.

Bauskas novada domē precizēja, ka prēmijas izmaksātas laika periodā no 2022. gada novembra līdz 24.decembrim.

Piemēram, decembrī prēmijas saņēma 128 Bauskas novada administrācijas darbinieki. Kopumā administrācijas darbinieku prēmēšanai iztērēti 53 467 eiro (64 757,35 eiro – kopā ar valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāmin, ka šobrīd Bauskas novada administrācijā ir 157 darbinieki. Lielākā izmaksātā prēmija par pilnas slodzes darbu bija 767 eiro (pirms nodokļu nomaksas) un mazākā – 248 eiro (pirms nodokļu nomaksas).

Bauskas novada domē norādīja, ka prēmijas netiek izmaksātas darbiniekiem, kuri ir nostrādājuši mazāk par 6 mēnešiem, ja darbinieks ir ilglaicīgā prombūtnē, kā arī, ja novērtējums nav “ļoti labi” vai “teicami”.

Foto: Pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (30)

 1. Ak tad tādēļ citiem šogad prēmijas tika atņemtas… Lai nebūtu tas jāsamazina pašvaldības darbiniekiem… Apbrīnojami. Nu ko var teikt.. Malači… Bauskas dome ir maza saeimas kopija 😀

  51
  5
 2. Nu ko, novadā strauji aug mirstība, uz pusi mirušo ir vairāk, drīz jau nebūs, kas tos nodokļus maksā un prēmijas sarūpē.

  45
  3
 3. kur gan savādāk varētu izmantot tos no iedzīvotājiem iekasētos un aizņemtos miljonus? Vai kāds parēķinājis, cik izmaksā zīmola štāte un visādu speciālistu apmeklējumi, lai vismaz kaut nedaudz tuvinātos Pugačovas un viena otra cita “slavena” cilvēka izskatam? Jo, ne tikai BDZ bildēs, bet arī pieņemšanās, vizītēs kā arī visa veida “objektu” atklāšanās vadībai jāizskatās perfekti. Ja vien arī viņu darbi būtu perfekti, tādi, par kuriem nebūtu žēl izšķiestās naudas prēmēšanai.

  23
  4
 4. te kāda komentētāja ieminējās par augsto mirstības rādītāju salīdzinot ar dzimstību novadā, šeit es varētu atgādināt kādas makšķerniekiem licenču dēļ svarīgas biedrības izpilddirektora vārdus: ” Ja arī nebūs neviena biedra, kas maksātu biedru naudu, mēs vienalga joprojām būsim, kā biedrība”, protams, ar visu vadību, kā gan savādāk?

  11
  3
 5. Pašvaldībā strādājošie pensionāri , arī pašv.policijā ,kuri vēl saņem pensiju ,krēslos iekrampējušies, jaunajiem nav kur strādāt, un brauc prom

  30
  4
 6. Iteresanti kas tad viņus novertēja? Vajadzetu jau tauta lemt par pēmījam! Zeibal šī visatļautība. Nedod dies ja man būs kada darīšana ar domes āmurgalvām. Durvis ar visu rāmi iznesīsu!!!!!

  17
  4
 7. Izlasīju doto nolikumu.

  Tas ir ārprāts un pilnīga atrautība no realitātes, ar kuru saskaras šobrīd uzńēmēji un to darbinieki, no kuru nodokłiem šī dome lielā mērā tiek uzturēta..

  Tātad šiem 157 cilvēkiem pienākas:
  atlīdzība;
  piemaksas;
  prēmijas un naudas balvas;
  pabalsti;
  Atvaļinājumi un apmaksātas brīvdienas;
  Kompensācijas un apdrošināšana.

  Nu nav takā drusku pa traku? Un kādēł nav neviena vārda par to, ka ” darbiniekam var noteikt sodu vai ieturējumu konkrētu % apmērā, ja nav sasniegts izvirzītais un izmērāmais mērkis, vai galu gala galā novērtējums ir vājš utt.”

  Teiksiet, pamata alga ir maza? Varbūt, bet nav jau informācija, jo tās atkal nav publiski pieejamas.

  35
  3
 8. Kā, teorētiski, šajos ekonom. apstākļos, ir iespējamas prēmijas domēm, vēl, darbiniekiem, kuri, domē nostrādājuši, knapus-6. mēnešus?
  Cik – “labi” vai “ļoti labi” ir spējīgs nostrādāt nepieredzējis darbinieks un kāds-cik liels, tad, ir bijis tā pienesums domei?
  Cilvēki-10 un vairāk gadu ir atdevuši savai, vienīgajai darbavietai, bet prēmiju vietā saņemuši-“trīs pirkstu kombināciju”, jo, lūk-ekonomiskā krīze un naudas neesot?
  Nav, jo domes..?

  21
  2
 9. Viss jau tā būtu,bet,vai tagad šajā trakajā krīzes laikā nevajadzēja šo lēmumu apturēt.solidarizējoties ar sava novada iedzīvotājiem,tas būtu bijis tik tiešām ieņas vērts,bet tagad…..

  28
  3
 10. Tarifus pacēla pašvaldības kapitālsabiedrības- VS, BŪ, BS. Laikam pašvaldības visi objekti sadārdzinājās un termiņi pārbīdījās. Policijas štati palielinājās. Kultūras centru no vecas ēkas grib pārcelt uz vecu ēku, kas nekad nav bijusi kultūras nams. Tas ir tas prēmējamais ieguldījums?

  21
  3
 11. Gan jau nabagi iztiks.🤔Pārrijušies treknie taukumūļi saņems prēmijas. Nu gudri pamācīs, par pēdējās dienas cenu, maizi un reņģu pastēti ēdošos un piektā uzvārijuma tēju dzerošos🤗 Dzeriet šampanieti🍾🥂 ar melnajiem ikriem , vai austerēm, ar smalku franču bageti🤓

  17
  3
 12. Ko viņi tur visi dara tik daudz? 157 pakaļas Bauskas novada domes administrācijā sēž kabinetos un lok kafiju. Forši prēmijām ir nauda, bet pakaišiem Bauskas ielām neatrodas.

  33
  2
 13. Par kādiem nopelniem izmaksās prēmijas? Iedzīvotājiem ir jāzina par ko aiziet nodokļu nauda!

  27
  2
 14. Nekavējoši valsts kontroles audītu izvērtēt cik likumīgi un lietderīgi izlietots nodoklu maksātāju budžeta nauda.

  19
  2
 15. tik tie bērni nedzimst un pavalstnieki joprojām aizbrauc, un daudzi joprojām gaida, kad tā “svece muižas ēkā apgāzīsies”

  9
  1
 16. Var jau maksāt tās prēmijas,ja paredzēts nolikumā,bet gribētos redzēt ar kādus uzlabojumus Bauskā.Iecava attīstās,jo domnieks no Iecavas,tāpat Vecumnieki,bet mūsu Bauska stāv uz vietas.Kas notiek Bauskā? Vai nenotiek nemaz nekas !? Nu tagad lasīju par it kā Rīgas ielas naamus savedīs kārtībā,nu redzēsim…..

  9
  1
 17. Vidi dzīvnieki ir vienlīdzīgi,bet daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par citiem

  9
  1
 18. Pirms iznes durvis, iemācies kaut vai pāris vārdus bez kļūdām uzrakstīt, savādāk rodas iespaids, ka diez vai esi lemtspējīga.

  4
  6
 19. Šī nauda, visticamāk, atgriezīsies apritē, jo tiks izdota pie tevis pērkot preces vai pakalpojumus (ja vien pats neesi pabalstu kļančītājs). Turpretī miljardi, kas tiek iegrūsti nekurienē, mums atpakaļ nenāks.

  3
  3
 20. Ne jau visi dabūja tās prēmijas, tikai tie, kam pagastā izskaidroja, kā jāraksta aptaujā, lai dabūtu prēmiju un dabūja tikai izredzētie un paklausīgie, kā parasti.Lai veicas arī turpmāk.

  4
  2
 21. te nu kaķim būtu jāsmejas, apritē nonāk vien tā nauda, ko liela daļa cilvēku iztērē jau pirms algas vai pensijas saņemšanas, bet, tā, tūkstošos skaitāmā nogulsnējas banku kontos un vairumā tiek tērēta tieši ārvalstīs. Kā ziņo Latvijas banka, tad Covid laikā valsts pilsoņi divos gados papildus ir uzkrājuši vairāk kā pusotra miljarda eiro, un noteikti tie nav no tiem, kam zināmu laiku neļāva pirkt ne zeķes, ne apakšbikses. Kā arī Kariņa blicei tagad jādomā, kā iedzīvotājiem to naudu “atņemt” un lielais elektrības nodoklis ir pašā reizē kopā ar apkures cenām. Tāda tā “aprite”

  4
  2
 22. “kas varēja sasniegt 75% no algas” + “Lielākā izmaksātā prēmija par pilnas slodzes darbu bija 767 eiro (pirms nodokļu nomaksas)”
  Sanāk, ka lielākās prēmijas saņēmējam darba alga ir 1000 ar astīti bruto??? Pašvaldības biroja darbiniekam 1000 ar astīti bruto? Pret to visu prasību gūzmu, kas ir pretī? Tas jau startā nav adekvāti, lai jau tiek tā prēmija.

 23. Kādas algas tad Jūsuprāt ir tiem pašvaldību darbiniekiem? Tādas arī ir lielākajai daļai – 1000 eiro ar astīti uz papīra. Tagad jau pie katra izsludinātā amata jau arī var redzēt, kāda darba alga noteikta.

 24. Interesanti,kāpēc tad uz izsludinātajām pašvaldību vakancēm ir samērā zema atsaucība,ja jau visiem tik ļoti kārojas saņemt šos labumus? Varbūt tāpēc,ka patiesībā galvenie komentētāji nav neko vairāk spējīgi kā darīt mazkvalificētu darbu un reāli darba tirgū nav konkurētspējīgi? Arī pašvaldības darbinieks ir tāds pats cilvēks,kuram ir sava ģimene,savas ikdienas vajadzības,tā pat kā jebkura uzņēmuma darbinieks.

 25. Iesaku kādam aiziet uz valsts pārvaldi un ar tiem murgiem pastrādāt…īpaši, ja kādam deputātam uznāk atklāsme… visi tie ierosinājumi un murgi ir jādokomentē…pat, lai kapos uzstādītu vienu kasti kompostam aiz tā ir kādas 30 lapas sacerējums jāraksta – pamatojums, rīkojums. Valsts pārvaldē ne tik populāros departamentos priekšnieki mēdz būt raganas un mobings iet uz urā!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.