Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gada nogalē vairākās Bauskas novada baznīcās siro zagļi

Pagājušā gada nogalē, 30. un 31. decembrī, Bauskas novadā notikušas gan ielaušanās, gan mēģinājumi iekļūt baznīcās – Skaistkalnē, Vecumniekos, Bauskā. Zagļi iedrošinās vērsties pat pret dievnamiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērnā gada 30. decembrī īsi pēc pulksten 12 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Bauskā, luterāņu baznīcā, notikusi nenoskaidrotu personu iekļūšana ēkā, uzlaužot durvis. Par notikušo sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana, informē Rūta Strautniece, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Zemgales reģiona pārvaldes jautājumos.

Guntis Macpans, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Bauskas draudzes priekšnieks, komentē notikušo: «Garnadži neko neuzlauza, baznīcas durvis ir stingri nocietinātas, viņi izlauza slēdzenes mēli, bet netika iekšā. Ja būtu tikuši, mēs būtu noķēruši, jo ir signalizācija. Acīmredzot viņi to nezināja. Tā kā slēdzene ir no aptuveni 18. gadsimta, arī kaltā eņģe ir salauzta, nodarīti zaudējumi 500 – 1000 eiro apmērā. Ir mums doma uzstādīt videonovērošanas kameru.»

Savukārt 31. decembrī īsi pirms pulksten 2 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Bauskas novada Skaistkalnē konstatēta zādzība no Romas katoļu baznīcas ēkas, kurai uzlauztas durvis. Par notikušo sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana. Skaistkalnes dievnamā šī jau ir otrā ielaušanās. Šoreiz, pēc draudzes locekļu teiktā, garnadži nav paspējuši kaut ko paņemt, jo viņus iztraucējuši kopienas puiši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā pašā dienā, 31. decembrī, īsi pirms pulksten 8 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Vecumniekos, evaņģēliski luteriskajā baznīcā, naktī no 30. uz 31. decembri nenoskaidrotas personas, bojājot baznīcas ieejas durvis, iekļuvušas ēkā un nozagušas baznīcai piederošas lietas, nodarot nepilnu 600 eiro lielus materiālos zaudējumus. Par notikušo sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

Roberts Otomers, draudzes mācītājs, «Bauskas Dzīvei» par notikušo stāsta: «Lielākā skāde nodarīta ielaužoties, jo uzlauzta slēdzene, tās restaurēšana var izmaksāt ap 500 eiro, sabojāta lampa ar kustību sensoru, nozagtas piecas vīna pudeles, kas maksā ap 50 eiro kopsummā. Skapi «pārrakuši», zagļi noteikti meklēja naudu, bet mums nav naudas baznīcā, tad mierinājumam paņēmuši vīna pudeles…» Pašlaik durvis pagaidu variantā sataisītas. Videonovērošanas kameras ir pie Sarkanās skolas, varbūt būs kas redzēts. Pirms diviem gadiem apzagts šķūnītis, nodarot skādi 56 eiro apmērā, bet vandaļus atrada, un visu viņi atmaksāja, atminas mācītājs.

Vecumnieku luteriskajā baznīcā uzlauztā durvju slēdzene. Foto no baznīcas albuma.

Titulattēlā – Vecumnieku baznīcā. Foto – ekrānuzņēmums no baznīcas albuma/ arhīvs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Zādzību var konstatēt tikai tad, ja ir kas nozagts.Ja ir uzlauztas durvis ,bet ir iztraucēti un nekas nav paņemts, tad – skatīt iepriekš, tad var konstatēt tikai to, ka ir uzlauztas durvis.

 2. Manuprāt, īsta ticība var iztikt bez ziedojumiem. Piemēram, senajiem Baltu tautu Dieviem un senajām Baltu tautu Dievietēm (tuvināti Latvju Dieviem) ļoti maz latviešu kaut ko ziedo. Es dažas reizes gadā ziedoju pašceptu maizes klaipu savā pivātmežā par godu senajiem Dieviem.

  1
  2
 3. Vel var izliet alus pudeli zem koka vai uz svētakmeņa un pateikties Dieviem. Pudeli un korķi, protams, paņemt sev līdzi un izmest savā atkritumu konteinerā. Šāds ziedojumu der, piemēram, Dievam Pērkonam, Dievam Jumim, Dievam Ūsiņam.

  0
  2
 4. Lai būtu tuvāk Dieviem, uz baznīcu nav jāiet. Jo ticība ir sirdī. Un senču pagānisms ir bezmaksas.

  4
  2
 5. SUPER,ka komentāros visi ir tik gudri….par zādzībām,Dieva pielūgšanu,ziedojumiem. Galvenais jau ir šajos komentāros pateikt,ko riebīgu,pakritizēt,jo rā dara dzīves apbižotie vai neizglītotie. JŪS pret sevi arī esiet tik paškritiski?

  2
  3
 6. Cilvēki komentāros arī izklaidējas; tad , ja citu komentāri ir stulbi vai analfabētiski, citi komentē, jo nav ar ko padalīties, parunāt, citi komentē aiz personīgā stulbuma, aiz to, ka neko nezin un nesaprot, aiz to, ka grib kādu visgudrīti pakaitināt , aiz nav ko darīt… iemeslu jau var atrast. Komentē arī tad, ja žurnālists , mūsdienu, raksta tikai rakstīšanas pēc un pats pat nepalasa, kā tas viss kopā lasās, ka aiz graujoša virsraksta tālāk tekstā nav tas, kas virsrakstā apsolīts, kaut ko savārsta un atkratās no lasītājiem. Uzraksta kādu it kā žēlabainu rakstu par kādu cilvēku tikai no viņa skatu punkta, pretējo viedokli pat nedodot, un viss pazūd bez risinājuma nebūtībā. Un no malas tas labāk redzams, tāpēc jau arī top tie komentāri.Tu jau arī ar šo niku lien ar pamācībām šad tad.

 7. kauns policijai, 100 % tie ir vieni un tie paši, kas apzog. un policija neko nedara, tolkam nemekle. fuuuuuu.
  Toreiz to slepkavu Grantiņu atrada žurnālists, pēc tam Zubāne kameras priekšā smīnēja it kā kas labs būtu noticis. Vispār nav ko teikt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.