Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gaismas objektus Bauskā varēs apskatīt līdz 1. janvārim; Karpa dārzs tā arī palicis bešā

Bauskas izrotāšana aizvilkusies gandrīz līdz Ziemassvētkiem, vēl ceturtdien steidza greznot augsto egli pie 2. vidusskolas ēkas. Mums līdzīgi kā Rīgā, kura arī gandrīz līdz Ziemassvētkiem vēl nebija izrotāta – tā pauduši uzņēmēji Vecrīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemsvētkus Bauska sagaida ar bagātīgāku rotājumu klāstu Rātslaukumā nekā tas tur bija pērn. Bez centrālās egles un brieža ar kamanām vēl šeit izkārtas mirdzošās šūpoles, kuras iepriekš bija paredzēts izlikt Pasta ēkas zaļajā laukumā. Kā ziņo Bauskas kultūras centra pārstāvji, «ņemot vērā lietainos un dubļainos laikapstākļus, patīkamākai svētku baudīšanai gaismas objekti no Pasta ēkas zaļā laukuma pārcelti uz Bauskas Rātslaukumu.» Te arī parādījusies būve – gaismas objekts ar slīdošām krāsainām gaismiņām. Ierīkota arī pastkaste, kur ievietot vēstules Ziemsvētku vecītim. Kā novēroja «Bauskas Dzīve» tirdziņu laikā, – bērni sūtījumus tur tiešām arī ievietoja.

Pie novada pašvaldības administrācijas ēkas iedegta gaismas instalācija – adventes vainags ar svecēm. Pašvaldībā informē, ka pēc Ziemassvētkiem šī instalācija tiks nomainīta uz tematisku noformējumu Jaunajam gadam.

Minētos gaismas objektus Bauskas pilsētvidē būs iespējams apskatīt līdz 1. janvārim. Kopējās Bauskas rotāšanas izmaksas Ziemsvētkiem ir 20 105,74 eiro bez PVN (24 327,95 summa ar PVN), iepriekš informēja novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš Bauskas novada pašvaldībā vēstīja, ka svētku rota pilsētā paredzēta arī Karpa dārzam, diemžēl tur nav skatāms nekāds dekorējums. Toties izrotāta augstā egle pie Bauskas 2. vidusskolas ēkas.

Kā «Bauskas Dzīvei» norādījuši aptaujātie pilsētnieki, viņuprāt, šāda pakāpeniska un garumā stiepta pilsētas rotāšana vajadzīgo efektu nesniedz. Dekori parādās pēdējā brīdī. «Agrāk bija tā – noņēma 18.novembra svētku karogus no laternu stabiem un uzreiz vietā lika Ziemsvētku dekoratīvos gaismekļus – gan svētku izjūta, gan ar vienu pacēlāju divus darbus paveicot ietaupīja izmaksas. Tagad te tāda haotiska rosīšanās un tēriņi tik vairojas,» tā strikti noteica baušķeniece Ausma.  

Savukārt Iecavā 26. decembrī no plkst. 17 līdz 21, noslēdzot Ziemassvētku brīvdienas, kultūras nams aicina uz Iecavas parku, lai sajustos kā burvīgā pasakā un iegrimtu neaizmirstamās noskaņās. Varēs baudīt mūzikas un gaismas spēles, lāzeru šovu, izgaismotus vides objektus un multimediālus brīnumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajos tīklos gan arī pavīdējušas iecavnieku pretenzijas par svētkiem nenoformēto Iecavu un it kā Iecavas Ziemassvētku dekoru «slepenu nodošanu Bauskai», ko gan Iecavas apvienības pārvalde noliedz, rakstot: «Daļa gaismas dekoru ir Iecavas apvienības pārvaldes īpašums, bet daļa tiek nomāta. Tādēļ nav nekas neparasts, ka dekori, kas priecēja mūsu pilsētas iedzīvotājus un viesus pirms gada, šoreiz ir redzami kādā citā pilsētā vai ciemā. Dekoru nomāšana ir ierasta prakse daudzās pašvaldībās, jo tad ir iespējams dekorus mainīt, nevis izmantot atkārtoti gadu no gada, nav jānodrošina telpas to glabāšanai un meistars remontēšanai.» 

Foto: Ivars Bogdanovs un www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Visa šitā ņemšanās gadu no gada ap kaut kādām lampiņām un dekorējumiem … Viss, kas ir, nekad kādam vai kādiem nav labd: ta tas nav, ta tur kaut kas nav un galu galā, kad publicē izmaksas, tad atkal ir “ārprāts, kāda nauda”! Rotājiet, ja vajag, katrs savu māju, dārzu vai dzīvokli un logu un viss spīdēs un mirgos! Te nu tad ir jāpiekrīt tam “skolnieciņam”, kas visu laiku kaut ko iekomentē – ko var ņemties ap kaut kādiem līdz bezgalībai komercializētiem svētkiem!

  34
  3
 2. nu pedejo paris tris nedeļu laikā, var teikt,Bauska parvertusies lidz nepazišanai,kada peleka ta bij 18. nov, un cik spoža Skaista ta ir šobrid. jā, var diskutēt pa izmaksām, un ta joprojām, bet, ja ir redzams rezultats, tad ir to verts viss tas!!! Dzirdeju pa ausu galam, ka esot Domē pienemts kads specialists, sai pilsetas izdekorešanas jomā, ari vasarā tikšot viss skaisti sakopts. ja tas ir taisniba,- tad tie”sam prieks un lai veiksme šim cilvekam ari turpmāk!!!

  18
  1
 3. kam, tur augšā vien mēnestiņš. Vairāk gan izskatās, ka ne tikai Korfa(Karpa) dārzs palicis bešā, bešā palikuši daži no jau ierastajiem svētku naudas apguvējiem. Šogad ieplānotā naudiņa no budžeta tutū, citos kontos sadalīta, citi naudas apguvēji Ziemassvētku priekus var baudīt Parīzē, Dubajā vai pat Lasvegasā, vietās, kur galva reibst no gaismu pārpilnības.

  9
  6
 4. Ventspilī esot 38 km gaismas virteņu, septiņas īstās egles, milzums rotājumu un pat egļu un rotājumu karte tūristiem. Visi esot lūgti apskatīt Ventspils smukumus līdz Zvaigznes dienai. Mūsu komunālo kombinātu un urbāņus jāatlaiž un jālūdz Ventspils Komunālo kombinātu kopt un izdaiļot Bausku.

  13
  5
 5. Un cik būs jāmaksā tam Ventspils kombinātam? Bez tam, priekš kam ir vajadzīga tā lielummānija ar 38km lampiņu virteņu?

  5
  10
 6. Nav katru gadu jāpērk jaunas mantiņas, bet tad nebūs otkata. Nav jālīgst egles nomātāji un uzstādītāji bet tad nebūs otkata, tā domāja daudzu pašvaldību ķeizari.

  6
  1
 7. toties mums ir vismaz 3,8 km pēc palīdzības saucošu trotuāru un ielu pilsētā. Saprotamāk būtu ja tie paši “urbāņi” un citas firmas brēktu pēc naudas ielu un trotuāru remontam, kā tagad brēc lampiņu kārēji un citu Ziemassvētku “brīnumu” uzstādītāji. Diemžēl, pārsvarā mums ir vieglas naudas pelnītāji un viņu “dziesma” pagaidām ir tā skanīgākā. Bet, drīz jau sāks skanēt ar iedzīvotāju balsis, jo pirmās bīstamās bedres Salātu ielā jau parādījušās.

  6
  1
 8. Svētku sajūta sākas no paša, ģimenes un savas dzīvesvietas, nevis mērīšanās ar egles izmēru vai lampiņu virtenes garumu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.