Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gājēju tiltiņa vieta Lielupē joprojām tukša

Joprojām nav uzstādīts gājēju tiltiņš Mežotnē, kas savieno abus Lielupes krastus. Tiltiņa uzstādīšanu kavē upes augstais ūdens līmenis, portālu informēja SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pastāstīja, ka mēģinājums konstrukciju izvietot jau bijis maija beigās, taču neveiksmīgs. “Krasts bija pilnīgi “jēls”, tehnika stiga dubļos un piebraukt pie upes bija neiespējami. Vēlāk sekoja desmit dienu lietus periods, ūdens līmenis Lielupē pakāpās par metru, un šādos apstākļos uzstādīt tiltiņu nav mūsu spēkos,” skaidro R. Bitins.

Viņš pieļauj, ka darbus varētu veikt vien jūlija sākumā, un vēsturiski tas neesot pats vēlākais laiks, kad tiltiņš ielikts upē. Arī pagājušajā gadā Lielupe bija krietni izgājusi no saviem krastiem, un augstā ūdens līmeņa dēļ tiltiņa ielikšana aizkavējās līdz jūlija vidum.

Jau vēstīts, ka ka Mežotnes tiltiņš ir valsts akciju sabiedrības (va/s) “Valsts nekustamie īpašumi” īpašums. 2021. gada 4. jūnijā noslēgta vienošanās, ka pašvaldība pieņem tiltiņu lietošanā, lai varētu nodrošināt gājējiem upes šķērsošanu. Kad tam beigsies amortizācijas laiks, paredzēts to pilnībā nodot vietvarai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējams, pēc pāris gadiem tiltiņš vairs nebūs atkārtoti uzstādāms un būs norakstāms. Jau pērn SIA “Vides serviss” konstatēja, ka vietām koks sācis pūt. Uzņēmuma ieskatā, pašvaldībai vajadzētu sākt domāt par jaunu, iespējams, stacionāru būvi šajā vietā, lai krasti būtu savienoti visu gadu.

Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis atklāja, ka pašvaldībā savulaik ir spriests par iespējām uzbūvēt stacionāru tiltu, taču risinājumu apgrūtina tas, ka šajā teritorijā ir applūstošās platības. Pagaidām konceptuāls lēmums par stacionāra tilta būvniecību nav pieņemts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Vecā prāmja balstu fragmenti vēl ir atrodami krastos. Kādus 70 gadus atpakaļ cilvēki spēja izdomāt un izdarīt lai šķērsotu upi. Mūslaikos ūdens par dziļu, krasti ne tādi, pali nez kāpēc notiek. Ka tik norakstīt un par miljoniem būvēt kaut ko jaunu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.