Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gājēju tiltiņš pār Lielupi drīzumā būs izmantojams

Iedzīvotāju ērtībām drīzumā būs pieejams pontona tiltiņš pār Lielupi, kas savieno Mežotnes pili un Mežotnes pilskalnu. Novada svētku norises datuma tuvums (13.maijs) un izvēlētā vieta – Mežotnes pilskalns, šogad ir pasteidzinājusi tilta guldīšanu ūdenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins atklāja, ka pontona tilta montāžas darbi sākās pagājušajā nedēļā un šonedēļ tiem jābūt paveiktiem. Parasti šis process aizņēmis nedēļu. Pēdējos divos gados tiltiņš uzstādīts vien jūlija otrajā pusē, jo nemitīgs traucēklis bijis augstais ūdens līmenis. Šobrīd Lielupē nav lielūdens periods, ar bažām gan gaidīti pagājušajā nedēļā solītie nokrišņi, taču tie izpalika. R. Bitins pastāstīja, ka šajā reizē izmanto citu tehnoloģija, ja iepriekš vīri brida un uzturējās aukstajā Lielupes ūdenī, tagad montāžu veic pamatā no peldlīdzekļiem.

Lai tiltiņš šosezon varētu kalpot, SIA “Vides serviss” darbinieki ir daļu posmu atjaunojuši. “Pilnībā bojāti bija seši posmi, izvēlējāmies no jauna izgatavot desmit posmus, nedaudz tiltu pagarinājām, taču tas neatrisina problēmu, ja ūdens līmenis strauji kāpj, kā, piemēram, pagājušajā gadā, kad tilta abi gali bija zem ūdens un to nācās slēgt. Šī tilta konstrukcija ir pagalam neveiksmīga, un tas būtu kardināli citādāks jākonstruē. Bīstamību te veido straume, ūdensaugi un koki, kas, saķērušies tilta konstrukcijās, rada papildu smagumu un var pārraut tiltiņu, tāpēc šis objekts rūpīgi jāuzrauga un regulāri ir jāattīra no dažādiem upes sanesumiem” uzskata R. Bitins.

Šoreiz tilts būs vienā līnijā bez izliekuma, kas nodrošināja laivu ceļu, bet sagādāja raizes riteņbraucējiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā precizēja, ka Mežotnes gājēju tilta remontam atvēlēti 22 000 eiro. Pašvaldībā sola, ka sezonas laikā to rūpīgi uzraudzīs Mežotnes pagasta nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2021.gada 4.jūnija starp “Valsts  nekustamie  īpašumi” (VNĪ) un Bauskas novada pašvaldību bija spēkā līgums par pontona tilta pār Lielupi Mežotnē bezatlīdzības lietošanas tiesībām Bauskas novada pašvaldībai. Izvērtējot šādas sadarbības formas lietderīgumu, abām pusēm vienojoties, tilts nodots Bauskas novada pašvaldībai kā dāvinājums. 

Vienošanās paredz, ka Bauskas novada pašvaldība, tāpat kā līdz šim, turpinās Mežotnes  pils  pontona  tilta  pār  Lielupi Mežotnē izvietošanu, izcelšanu, uzglabāšanu un uzturēšanu vismaz divus gadus, paralēli domājot par jaunu alternatīvu.

Jāmin, ka  gājēju  pontonu  tilts  tika  uzbūvēts sadarbojoties  VNĪ, Bauskas novada pašvaldībai  un  Rundāles  novada pašvaldībai (pēc administratīvi teritoriālās  reformas  Rundāles  novads  tika  apvienots  ar Bauskas novadu), 2011. gada 17. janvārī noslēdzot trīspusēju sadarbības līgumu par pontona tilta būvniecības projekta realizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka tiks rosināta diskusija par jauna tiltiņa nepieciešamību.   Uz jautājumu, vai būtu vērts domāt par gaisa tilta būvniecību, domes priekšsēdētājs skaidroja, ka vietas gaisa tilta būvniecībai blakus Mežotnes pilij neesot.

“Mežotnes pilskalna ainava iekļauta skaistāko 10 ainavu sarakstā Latvijā. Piebraucamo ceļu dēļ labāks ir pontonu tilts. Vēl varētu izskatīt ideju par pārceltuves būvniecību,” sacīja Okmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Pārceltuve būtu laba investīcija tūrisma attīstībā. Kādreiz vēsturē darbojās plosts.

 2. Cik var ņemties ar to pontontiltu? Jāmauc normāls tilta augšā.

  3
  3
 3. Tilts ir, bet kāds var pateikt ko lai maz dara pārejot no pilskalna un pils pusi? Kas ar pili notiek?
  Pils stāv, bet baznīcu vajadzēja atjaunot, lai arī stāvētu tukša… Ne šur, ne tur.

  9
  4
 4. pēc papika teiktā, pontonu tilts esot labāks risinājums nekā stacionārais. Var jau papikam piekrist, jo katru gadu bez problēmām tam varēs atvēlēt vismaz 20 tūkstošus novada nodokļu maksātāju naudas. Par savējiem jādomā, jo galvenais režīma stabilitātē ir kadri….

  7
  4
 5. Ir tāds teiciens “Glupam putnam glupa dziesma”. Te gan būtu jāsaka – glupiem saimniekiem glupa darīšana. Tiltiņš būs, lai kāds, bet ko cilvēkiem redzēt ne vienā, ne otrā pusē nebūs (vismaz abos objektos, kuru atjaunošanā iegāzti miljoni). Atliek uzrāpties vecajā labajā pilskalnā, bet tas jau tā bija iespējams bez neviena centa tērēšanas.

  10
  2
 6. Man ar liekas, ka jāmauc tilts, līdzīgs Dienvidu tiltam, ar trim joslām katrā virzienā. Ar nobrauktuvēm trīs līmeņos abos galos. Un darbi jāuztic Vionai. Būs OK.

  8
  1
 7. Tikai, veidojot ko jaunu, neizdomajiet atkal kādu metāla vai betona briesmoni kā Bauskā! Citās pilsētās ir jauki, romantiski koka tilti un tie priecē acis. Bauskas būves gan izceļas ar ilgmūžību (pārcietīs atomkaru), bet ne skaistumu.

  6
  2
 8. VS tiltu būves pieredze un profesionalitāte laikam ir stipri uzlabojusies. Malači. Katrā nozarē rajonā jābūt saviem profesionāļiem. Izšķērdētāji-
  sadārdzinātāji noteikti nav profesionāļi.

  1
  2
 9. kas tik neienāk prātā bezdarbībā nīkstošam domniekam, lai attaisnotu katru gadu pontonniekam piešķirtos desmitus tūkstošu. Varbūt, skaties tuvāk, uz tiltiņu pie Plosta kapiem, kas tam vainas, ja nu vienīgi tagad gar degunu tie tūkstoši….

 10. Paldies par tiltiņa atjaunošanu, piekrītu ka vajadzētu pārceltuves tiltu, jo tūristu mūsu piļu novadā, vasārā šeit netrūkst🙂 Žēl ka tik Mežotnes pils izkatās, kā iebalzamēta, laikam arī šogad durvis būs slēgtas apmeklētājiem!

 11. Zoss pilnīgi Tev piekrītu, tilts ir, a ko tālāk ?miljonu vērtā ēka Mežotnes pusē, jau gadiem slēgta.

 12. Atceros, ka padomju laika, puika būdams, ar onkulii devamies uz Mežotnes veikalu tas man, pilsētas pusaudzim, bija liels izbrins- pāri Lielupei ar cīkstosu pārceltuvi…par teikto nepiekrītu…ja ir vēlme un attiecigi projekta vaditaji- vietu var atrast jeb kam…principā tā tiltiņa māžošanās nepatīk, nerunājot jau par izmaksām…tad varbūt vienreiz, kārtīgi, lai pecnacejiem ir , ko novērtēt….

 13. Nezinu par tālāko, taču pabiju Mežotnes pils skata torni…tas ir jāredz…Un mani sagaidīja ļoti pretimnākoša gide…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.