Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gājēju tiltiņš pār Lielupi Mežotnē atkal zem ūdens; Lielupē ūdens līmenis cēlies vairāk par metru

Pēc pirmdienas lietavām ūdens līmenis Lielupē pie Mežotnes kāpis par 1, 1 metru, bet Mūsā pie Bauskas par 0,9 metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati (LVĢMC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc ilgstošā un stiprā lietus, kas plaši skāra arī Lielupes baseinu, ūdens līmenis paaugstinājās Lielupē, Mūsā un Mēmelē. Lietuvas novērojumu stacijās Mēmelē pie Tabokines ūdens līmenis paaugstinājies par ~0,6 m, bet Mūsā Žilpamūšī un Ustukiai par 1,3-1,6 m.

Augstā ūdens līmeņa dēļ gājēju tiltiņš pār Lielupi pie Mežotnes pils ir slēgts.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā atklāja, ka Lielupē pie Mežotnes un Mūsā pie Bauskas laika posmā no 1. augusta agra rīta līdz 2. augusta pulksten 9 ūdens līmenis paaugstinājās par 23 cm, bet kopumā līdz šim rītam Mūsā pie Bauskas ūdens līmenis cēlies par 0,9 metriem, Lielupē pie Mežotnes – par 1,1 metru. Ūdens līmenis arī šodien turpina paaugstināties.

Augstā ūdens līmeņa dēļ šajā sezonā jau otro reizi slēgts ir gājēju tiltiņš pār Lielupi pie Mežotnes pils. Jau vēstījām, ka tiltiņš upes šķērsošanai nebija pieejams jūlija vidū. Pašvaldībā skaidroja, ka papildus posmu ielikšana, pagarinot konstrukciju, vai laipas ievietošana līdz betona balstiem pie kura ar ķēdēm tilts piestiprināts, šo situāciju neatrisinātu. Bīstamību rada straume un ūdensaugi, kas ieķeras tilta konstrukcijā. Zaļā masa sasūcas ar ūdeni, sver tonnām un spiež tiltiņu uz leju, tālab atrašanās uz tiltiņa ir bīstama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašreizējais pontonu gājēju tilts svinīgi tika atklāts 2011. gada septembrī. Tolaik tā izmaksas bija vairāk nekā 46 000 latu jeb 65 000 eiro. 

Tiltiņš ir uzņēmuma “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) manta, bet pērn nodots pašvaldībai lietošanā. VNĪ iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktores Anita Feldmane pastāstīja, ka VNĪ 2018.gadā atjaunoja tiltiņu, 2021.gada pavasarī tas nodots Bauskas novada pašvaldībai, kura piekrita to pārņemt bezatlīdzības lietošanā un apsaimniekošanā uz pieciem gadiem. Noslēgtā vienošanās paredz, ka pašvaldības atbildībā ietilpst gājēju pontonu tilta izvietošana un izcelšana, uzglabāšana un uzturēšana par tās līdzekļiem.

VNĪ valde šī gada maijā ir pieņēmusi lēmumu par tilta dāvinājumu Bauskas novada pašvaldībai. Tuvākajā laikā tiks sagatavots dāvinājuma līguma projekts, kas tiks nosūtīts saskaņošanai Bauskas novada pašvaldībai. Tā kā dāvinājuma pieņemšanai pašvaldībai jāsniedz sava piekrišana noteiktā kārtībā, VNĪ paredz, ka tilta nodošanu varēs realizēt līdz gada nogalei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiltiņa uzstādīšana šogad izmaksājusi jau vairāk nekā divus tūkstošus eiro.

Par situāciju jūlija vidū ziņoja arī ReTV:

Atbilstoši sinoptiķu prognozēm turpmākās dienas būs sausāks laiks, taču lietus uzplūdu radītais ūdens kāpums Mūsas lejtecē un Lielupē turpināsies vēl pāris dienas, jo pienāks ūdens no upju augšteces posmiem.

No saviem krastiem izgājusi Mūsa Bauskā.

Ūdens līmenis stabilizēsies un sāks svārstīties Mūsā pie Bauskas un Lielupes augštecē laika periodā no 4. līdz 6. augustam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. vai šo, desmitiem tūkstošu “vērto” tiltiņu nevarētu izmantot kā ūdensmērītāju- pēc tā noteikt, cik augsts ir ūdens līmenis Lielupē?

  14
 2. Klauni, uzliek tiltiņu, kad sezona jau iet uz galu, tad saceļās līmenis un to izmantot nav iespējams, tad kāda velna pēc vispār to tiltu liek. Labāk, lai kāds mežotnieks sēž ar laivu un pārceļ pāri, ja nevar normālu būvi uztaisīt šajā vietā. ĀKSTI!

  26
  3
 3. Izkatās kad tiek tīrīta upe, un Mežotnes tiltiņš aiztur tīrītās zāles, līdz ar to plēšot tiltiņu, kur ir kaut viens kurš būtu nezāles aizvācis prom? Tas pat bildēs redzams ka nav savāktas nezāles. TĀ arī viņu pārraus😒

 4. Kādreiz bija plosts, lai tiktu uz otru krastu. Varbūt ir vērts atjaunot? Problēma tiktu atrisināta.

 5. to tiltu nekad nav macejusi uzlikt vienmer kautkadi duraki,ja zinjas rada bus lietavas tad vajag uztaisit kautkadu brivgaitu tam tiltam (palaist vala ,lai nav nostiepts)vai palaist vairak vel uz krastu vienu galu valjigak,ja celsies limenis izlimenosies

 6. Vinozīmīgi, ir vajadzīgs trošu tilts, citu variantu neredzu kā atrisināt šo problēmu, kas vijas katru gadu.
  Manuprāt, to var izveidot Mežotnes parkā pie Meteo stacijas, kur attiecīgi ir saprātīgs augstums un otrpus upei pretī arī ir attiecīgs paaugstinājums.

 7. Piekrītu Vietējajam.
  Tad biežāk atbrauktu ceļotāji, iepirktos vairāk veikalā. Varētu uzraut kādu sezonas kafejnīcu, kur aliņu iedzert un uzkost skatoties uz Lielupi.

 8. Kādreiz braucām ar prāmīti, darbināja ar traktoriņu dt-20. Visi bija apmierināti, jo Punslavu nodaļa bija pie Mežotnes, cēla pāri arī traktorus ar kravām. Pie Priedītēm bija pārcelšanās ar laivu, veda strādniekus uz ķieģeļfabriku.

 9. Njā naudu nokāš iemet kautkādu laipu,un mierā,ko tur ākstīties prasiet vairāk naudas un iemetat divus dēļus tiltiņa vietā un būs zajebuha

  1
  2
 10. Atceros- puika budams, kopa ar onkuli celamies pari Lielupei cerkstot trosu pramitim uz kiegelu cepli un veikalu, pec partikas. Man pilsetniekam no Jelgavas tas bija liels parsteigums…vispar uzjautrina ta nemsanas ar to ieksa- ara vilksanas tiltinu. Piebiedrojos vieteja kom. atzistama atzina . Cik gadu japaiet, lai lidz tadai aizdomatos pie apala galda sedosie…

 11. Tiltiņa pontoni drīz būs nederīgi lietošanai. Šī tiltiņa droši vien nākošajā gadā nebūs, gan pontonu dēļ, gan nopļauto un tiltiņa uzķerto zāļu dēļ, gan tiltiņa apsaimniekotāju (ne)varēšanas dēļ. Tā kā pie mums ir ierasts viskautko likvidēt, tad Lielupe varēs brīvi plūst uz jūru.

 12. Ne jau ūdenszāles gremdē tiltiņu,bet betona bluķi…Nepareiza būvniecība.Kā saka par slktiem dejotājiem?Kas viņiem traucē :))

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.