
Mežotnē ūdens līmeņa kāpuma dēļ nav pieejams gājēju tiltiņš pāri Lielupei, «Bauskas Dzīvi» informēja Mežotnes pagasta nodaļas vadītājs Zigurds Kalējs.
Zigurds Kalējs sacīja, ka gājēju tiltiņš būs pieejams tikai tad, kad pazemināsies ūdens līmenis upē un tilts būs drošs. «Šobrīd prognozējam, ka ūdens līmenis vēl kāps. Tagad gan neuzdrošināmies kāpt un pārbaudīt tilta detaļas, jo tilts nav drošs. Kad vētra beigsies, tad arī pārbaudīsim!» minēja Z. Kalējs.
Šobrīd radusies netipiska situācija, jo tiltiņš ir izveidojis līkumu uz Bauskas pusi. Bauskas novada pašvaldības vides speciālists Valērijs Gabrāns pārliecināts, ka tiltiņš savirzījies, jo tas vēja dēļ veido «buru». «Varētu būt, ka vēja dēļ ūdenim no Lielupes nav, kur iztecēt, bet šī ietekme varētu būt no Jūrmalas līdz Jelgavai,» skaidroja V. Gabrāns.
Tikmēr Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka ūdens līmenis Lielupē pie Mežotnes strauji kāpj jau no vakardienas. Šobrīd Mežotnes stacijas informācija liecina, ka ūdens līmenis virs stacijas nulles atzīmes sasniedz 0,93 metrus.
FOTO – Bauskas novada pašvaldība
Zigurd un Valērij! Tiltiņam vidū no koka bruses ir izrauta metāla skava ar skrūvēm. Vajag vismaz ar kaut ko sasiet vidu kopā lai nepārauj tiltiņu uz pusēm.
Katru gadu ar tiltiņu ir problēmas
Divi Speciālisti konstatēja,ka ir pilnīgā pakaļā!
Varbūt tieši jāpārrauj. Varbūt atslogos tiltiņu kad līmenis nopietni celsies. Pagaidām ir tikai vēja deformācija, līmenis zems, straume nebūtiska. Varbūt arī jāsavieno, gan jau tiltiņa taisītāji zinās. Kaitina seklā miskaste bez vāka pie tiltiņa. Vējš izrauj atkritumus un nes uz upi. Pie pilskalna miskastes konstrukcija arī kolhoza tipa. Pašbūvētās miskastes reāli ir derīgas mierīgiem laika apstākļiem, bez lietus, normāliem cilvēkiem un ja regulāri kāds pieskata.
Vajag darba grupu? Parlamentāro izmeklēšanu? Ārzemju zinātnieku ekspertīzi? Starptautisko konkursu? Plānošanas perioda tvērumu? Un budžetu visiem iesaistītajiem?