Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gan pērk, gan paši veido dekorējumus svētkiem

Svētdien adventes vainagā iedegsim pirmo sveci un aizsāksies ceļš uz Ziemassvētkiem. Bauskas novada uzņēmuma SIA «Ints & Co» dārzniecībā aktīvajam darba cēlienam ik gadu punkts tiek pielikts ar adventes galveno dekoru – vainagu – darināšanu. Uzņēmuma valdes loceklis Ints Jākobsons atklāja, ka šogad to apjomi krietni samazināti, jo skujām cena pieaugusi par 30%, kāpušas arī transporta izmaksas, pieaugot dzīves dārdzībai, raisās bažas par iedzīvotāju pirktspēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Likās, ka pēc kovida varēsim viegli uzelpot, bet iesākās karadarbība Ukrainā, kas satricināja visu ekonomiku. Gads patiešām ir sarežģīts, un tagad pats svarīgākais ir neiztērēties tā, ka tu nekad vairs nespēsi savākties. No otras puses, kara mums nav, tāpēc nav ko sūkstīties, gan jau ar laiku viss sakārtosies,» pārliecināts I. Jākobsons.

Par cenām vēl nesūkstās

SIA «Ints&Co» Bauskas veikalā «Rozīte» pārdevējām-floristēm darba netrūkst. Adventes laikam gatavojušās jau vismaz mēnesi iepriekš, veidojot dažādas gada gaidītākajiem svētkiem domātas kompozīcijas, pārsvarā izmantojot dabas materiālus – sūnas, žagariņus, čiekurus, sausos ziedus, kaltētas augļu ripiņas un dažādas citas lietas. Tie adventes vainagiem vispiederīgākie. Vaicājot, kādas ir šīs svētku sezonas aktuālās krāsu tendences, pārdevēja Daina Kaspardena pastāsta, ka dzirdēts par rozā toņa dominanci šogad, bet, kālab tieši šī krāsa, pamatojuma neesot. «Nākamais ir Kaķa-zaķa gads, un tiem ir tālu no rozā. Taču klienti pārsvarā paļaujas uz savām iekšējām izjūtām un gaumi. No svecēm, piemēram, viennozīmīgi pirmās «aiziet» pasteļtoņos ieturētās,» pavēsta D. Kaspardena.

Viņa stāsta, ka vainagus veikalā iedzīvotāji sāka pirkt jau valsts svētku nedēļā, un prognozē, ka vislielākais cilvēku pieplūdums būs piektdien un sestdien, dienu pirms Pirmās adventes. «Cilvēki par cenām nesūkstās, drīzāk otrādi – paziņo, ka mums tās ir ļoti demokrātiskas. Vieni izvēlas jau izdekorētus vainagus, bet citi pērk sagataves. Nereti domā, ka pašam izveidot būs lētāk, bet, kad atlasa visu nepieciešamo un paraugās uz kases aparātā aprēķināto, saprot, ka nu nemaz lētāk nesanāk,» pieredzētajā dalās D. Kaspardena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Svētku noskaņai – egļu skuju aromāts

Pārdevējas veikalā «Rozīte» uzsver, ka tikpat kā izzuduši firmu un iestāžu pasūtījumi. Iepriekš uzņēmumi izteikuši savas vēlmes, pēc kurām tad vadoties gatavoti dekori, bet tagad visbiežāk atnāk uz veikalu un izvēlas jau izveidotu kompozīciju. Cenu amplitūda ir dažāda, sākot no astoņiem eiro un beidzot ar 40 eiro. Iepriekšējie gadi aizvadīti pandēmijas ēnā, bet arī tajā laikā ļaudis par svētku izjūtas radīšanu nepiemirsa. Izteikti vairāk gan, piemēram, pagājušajā gadā, pirkti parastie vainagi bez apdares, jo cilvēki daudz laika pavadīja mājās un paši vēlējās noformēt adventes rotu. D. Kaspardena cer, ka šajās dienās sarūpēto adventei izdosies izpārdot, lai nevajadzētu atstāt nākamajam gadam. Uzrodoties arī vēlīnie pircēji, kas nav paguvuši laikus nopirkt vainagu, bet tādu ir mazākumā.

«Patiesībā man jau pietiktu ar sniegu, kas dara gaišu apkārtni un rosina uz labām domām, taču nevar būt drošs, ka tas pieturēsies uz ilgu laiku. Tomēr noskaņai iederas arī adventes vainags. Ja mājās tāds ir sagādāts un tajā deg sveces, tumšajā laikā ir gaišāks noskaņojums,» teic ziedu veikalā «Rozīte» sastaptā baušķeniece Iluta. Viņa katru gadu vainagu izvēlas veidot pati, šogad izšķīrusies par labu baltajam un zelta tonim.

Arī baušķeniecei Vinetai tīk radošums, un vainagu katru reizi veido pati, tik pēc sagataves nāk uz veikalu «Rozīte». «Parasti ar bērniem kopīgi tapinājām vainagu, bet tagad atvases ir izaugušas, bet vainagu jau tāpat gribas. Man patīk, ja mājās dominē egļu skuju aromāts, kas savijas ar piparkūku smaržu, tas viss kopā veido svētku noskaņu,» pārdomās dalās Vineta un atzīst, ka dažas idejas «nošpiko» no veikala floristu darbiņiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.