Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā durvis vērs deviņas mājas kafejnīcas

Bauskas novadā arī šogad tiek organizētas “Mājas kafejnīcu dienas”. Sestdien, 19. augustā, un svētdien, 20. augustā, par šefpavāriem un viesmīļiem kļūs vietējie iedzīvotāji, kuru ikdienas nodarbošanās nav ēdināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēdieni trijās un pat piecās kārtās, meistarklases, mājražotāju tirdziņi, aktivitātes kā bērniem, tā arī pieaugušajiem, muzikālas performances – saimnieki rūpīgi pārdomājuši katru niansi, lai ar vislielāko prieku un viesmīlību gaidītu savus kafejnīcu apmeklētājus un Bauskas novada daudzveidīgo garšu cienītājus, laikrakstu informēja Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Foto: Publicitātes foto

Viesturu pagasta zemnieku saimniecība «Padegas» «Mājas kafejnīcu dienās» startēja jau pērn, un arī šogad saimnieki ir gatavi uzņemt pie sevis viesus. Šoreiz šeit būs iespējams nobaudīt īpašo «Padegu» burgeru ar pašceptu maizīti, gaspačo zupu un pašaudzētu meloņu salātus. Te varēs noprovēt arī gardu pašmāju saldējumu ar ogām vai augļiem.

Divu dienu garumā visiem šīs mājas kafejnīcas apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa saimniecību un piedalīties erudīcijas konkursā, degustēt pašmāju arbūzus vai arī doties smiltsērkšķu pašlasīšanā – sev, priekam, veselībai un vēderam. Citus labumus un gardumus ikviens interesents varēs nopirkt pašmāju tirdziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa ceļam uz «Padegām» var iegriezties arī Rundāles ūdensdzirnavu muzejā, kur sarūpēts restorāns uz riteņiem «Rest Bar». Gribētāji varēs doties arī ekskursijā pa muzeju un apskatīt alus darītavu. Būs pieejams arī pašu ražotais alus «Rudmate». Tāpat varēs izbaudīt ūdens priekus ar piedāvājumā esošajiem SUP dēļiem, katamarāniem un laivām.

Sojšļiks, papadami, čiaviārs un daudz kas cits

Savukārt Bauskas novada Gailīšu pagastā viesus gaidīs «Pakavu» māju saimnieki Karīna un Aivars Andreikas. Aivars un Karīna ir veselīga dzīvesveida piekritēji un vairāk nekā desmit gadus savās zināšanās dalās ar citiem, organizējot dažādus pasākumus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Astoņus gadus Andreikas loloja savu veģetāro kafejnīcu «Garuda» Rīgā. Pirmo reizi viņi izlēmuši piedalīties «Mājas kafejnīcu dienās» Bauskas novadā.

Foto: Publicitātes foto

«Pakavu» sētā šajās brīvdienās pasniegs vegāniem un veģetāriešiem draudzīgus ēdienus, ko iecienījuši arī visēdāji. Te būs atrodams sojšļiks, papadami, čiaviārs, ķirbju krēmzupa, Masala tēja, kā arī pašmāju gatavoti saldumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs mājas kafejnīcas apmeklētāji varēs piedalīties radošajā mandalu zīmēšanas meistarklasē, piedāvājumā sarūpēti lauku labumi pašmāju amatnieku un mājražotāju tirdziņā.

Gruzijas garšu uzburs Igo «Ceplī»

Gruzijas dzirkstošās garšas un krāsas mākslinieciski radošajā «Cepļa» vidē aicina piedzīvot dziedātājs Igo. Divu dienu garumā «Ceplī» izveidotajā Igo mūzikas un mākslas centrā viesosies Gruzijas mīļotāja un autentisko garšu pazinēja Lana, kura gatavos tradicionālos gruzīnu virtuves ēdienus.

Ēdienkartē būs čahohbili, sātīgs un gards virums, kas sasildīs vēderu un dvēseli un atmiņās aizsauks uz Gruziju. Būs arī lobio – garšām bagāts, sātīgs, priecēs ne tikai vegānus un veģetāriešus, bet arī visus, kam patīk gruzīnu virtuve un tās autentiskā garša. Saldajā ēdienā tiks pasniegta valriekstu kūka, ar bagātīgu garšu un ļoti sātīga, kurai klāt piederēsies kafija vai vīns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notikums «Ceplī» neiztiks bez muzikāliem pārsteigumiem radošajā, vēsturiskajā vidē senajā ķieģeļu fabrikā Lielupes krastā. Apmeklētāji te gaidīti pēc iepriekšējas rezervācijas, rakstot uz: makslasceplis@gmail.com vai piesakoties pa tālruni 29141042.

Ar savu piedāvājumu mājas kafejnīcu akcijā startē arī «Brunavas mālotava». Ikdienā šajā mierpilnajā teritorijā ikviens var līdzdarboties radošās aktivitātēs – mālot, baudīt saimnieku viesmīlību un muzikālas performances, tapot vai arī gluži tāpat vien baudīt krāšņās lauku ainavas. «Mājas kafejnīcu dienās» te garšas kārpiņas varēs palutināt ar īpašo liellopu gaļas sīpolu siteni un kartupeļu biezeni, dārzeņu iesmiņiem ar aitas piena Fetas sieru, kā arī ar aitas piena «Panna Cota». Tāpat viesi varēs līdzdarboties tapošanas vai mālošanas radošajās nodarbībās, pārbaudīt savu erudīciju un prasmi aktivitātēs ar lauku instrumentiem, iegādāties lauku labumus vai vienkārši nodoties muzikālu priekšnesumu baudīšanai.

Codes pagasta saimniecība «Celmi», kur ikdienā ražo un pārstrādā piena produktus, lauka kafejnīcā piedāvās buljona ķiļķenus ar biezpienu un speķi (virteņus), gaļas un svaiga siera bumbiņas, biezpiena desertus. Pļavā būs fotostudija ar dabiskiem rekvizītiem – brūnaļām un siena ruļļiem, gleznu izstāde ««Celmu» saimniecība un govis mākslinieku skatījumā», radošās darbnīcas bērniem – «Gotiņas portrets» ar četrkājainajām modelēm. «Lauku bodē» varēs iegādāties sieru, krējumu, biezpienu un citus lauku saimnieču gatavotus labumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība «Bauskas vecpilsēta», kas ikdienā ar dažādām aktivitātēm palīdz atdzimt Bauskas vecpilsētai, Bērnu un jauniešu centra (BJC) pagalmiņā šajās brīvdienās cels godā kūkas un pankūkas. Dienas garumā darbosies BJC ”Labo garšu studija” un radošās darbnīcas lieliem un maziem.

Izklaižu «desertā» – retro auto apskate

Vecumnieku pusē pie sevis ciemos gaida divas brīvdienu mājas: «Semo Guest House» un «Slokas». Ikdienā «Semo Guest house» piedāvā nakšņošanu omulīgā divstāvu mājā pašā Vecumnieku centrā. Šogad saimnieki nodomājuši popularizēt sevi vairāk un pieteikušies kā dalībnieki «Mājas kafejnīcu dienās». 19. un 20. augustā šeit būs iespējams nobaudīt ēdienus vairākās kārtās: soļanku, ģimenē visiecienītāko – lēni sutinātu liellopa gaļu ar piedevām, bet saldajā ēdienā – biezpienmaizi ar skābo krējumu un zemeņu mērci.

Visi «Semo» dārza kafejnīcas apmeklētāji varēs iepirkties mājražotāju tirdziņā, līdzdarboties dārza spēlēs, ir padomāts arī par mazākajiem apmeklētājiem – viņiem sarūpētas izklaides pa batutu un milzu burbuļu pūšana. Izklaižu «desertā» – fotogrāfēšanās ar retro auto un tā apskate.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Netālu no Vecumnieku centra meža ielokā atrodas viesu nams «Slokas». Šis gads saimniekiem pirmoreiz aizritēs kā «Mājas kafejnīcu dienu» dalībniekiem. Piedāvājumā būs tomātu-garšaugu zupa, Baltijas jūras zivis ar garšaugos grilētiem dārzeņiem vai garšaugos grilētas sēnes, kā arī ābolu pīrāgs ar vaniļas mērci. Tāpat apmeklētāji varēs piedalīties kordiāla meistarklasē, iepazīties ar viesu nama apkārtni un lavandu audzēšanu, kā arī iegādāties lavandu produktus. Būs pieejamas arī dažādas aktivitātes jaunākajiem apmeklētājiem.

Gandrīz katrā nedēļas nogalē

«Mājas kafejnīcu dienas» visā Latvijā šogad notiek jau trešo reizi. Tās norisināsies līdz 17. septembrim, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). «Mājas kafejnīcu dienas» ir projekts, kur improvizētas kafejnīcas lauku sētās un māju pagalmos viesus mielo ar gardiem ēdieniem, un tas ir radīts kopā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju «Lauku ceļotājs», bet ideja aizgūta no Igaunijas.

Kafejnīcu skaits ar katru gadu pieaug, apliecinot, ka pieprasījums pēc atpūtas laukos ir augsts. LIAA direktors Kaspars Rožkalns uzsver, ka šogad mājas kafejnīcās īpaši gaidīti arī viesi no Lietuvas un Igaunijas, jo tiek īstenotas īpašas kampaņas, popularizējot Latvijas lauku tūrisma piedāvājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad projekts notiek 41 galamērķī visā Latvijas teritorijā gandrīz katrā nedēļas nogalē.

LIAA norādīja, ka par «Mājas kafejnīcu dienām» ir atsevišķa vienošanās gan ar PVD, gan ar VID un tā paredz, kā šīs akcijas laikā mājas kafejnīcas savus pakalpojumus drīkst sniegt.

PVD mājas kafejnīcas neapmeklē un kontroles pārbaudes neveic, bet pirms kafejnīcu atvēršanas saimnieki noklausās PVD veidotas lekcijas, kurās tiek iepazīstināti ar higiēnas prasībām, pārtikas aprites nosacījumiem – to, kā pareizi uzglabāt pārtiku, to sagatavot, termiski apstrādāt. Tas tiek darīts ar mērķi, lai apmeklētāju veselībai viss būtu droši.

Pirms viesu uzņemšanas saimniekiem ir jādara zināma sevis sastādītā ēdienkarte un process, kā viss apmeklētājiem tiks pasniegts, un tad arī viss tiek attiecīgi saskaņots ar PVD. Ja tiek redzēti kādi papildu riski cilvēkuveselībai, tiem tiek pievērsta uzmanība, un tie tiek novērsti.

Viss saskaņošanas darbs tiek atvieglots tā, lai «Mājas kafejnīcu dienas» saglabātu savu jēgu un ideju, kas paredz, ka cilvēki vienkārši aicina pie sevis ciemos un iepazīstina, piemēram, ar savas ģimenes tradicionālajām receptēm. Šī akcija nebūt nenozīmē, ka tajā var piedalīties tikai oficiāli reģistrētās ēdināšanas iestādes. Liela daļa to cilvēku, kas ver savas mājas kafejnīcas durvis, ir parastas ģimenes, tāpēc tām netiek prasīta ne kases aparātu izmantošana, ne čeku izdošana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.