Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Garnadži apzog Skaistkalnes baznīcu

Valsts policijā 17. decembrī neilgi pēc pulksten 10  saņemta informācija par to, ka Bauskas novada Skaistkalnē uzlauztas baznīcas ēkas durvis. Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka no baznīcas telpām ir nozagtas materiālās vērtības par kopējo summu ap 1000 eiro. Par šo nodarījumu sākts kriminālprocess, un tiek skaidroti notikušā apstākļi, informē Rūta Strautniece, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta draudzes locekļi, tas noticis naktī. Nozagtas vairākas Dievmātei veltītās lietas jeb votas, arī Triju Zvaigžņu ordenis, vairākas sudrablietas, paņemta arī nauda, izvandīts grāmatu galds un sakristeja.

Ilustratīvs foto no «Bauskas Dzīves» arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Karma. Reāli karma. Nu, baznīcēniem būs kārtējais iemesls, lai vāktu ziedojumus. Zagšanu es neatbalstu, jo ir slikti aiztikt svešu īpašumu un rakņāties svešās lietās. Bet nu kādreiz par 12. gadsimta notikumiem kristietības egregors piedzīvo karmisko parādu atstrādāšanu nejaušu nelaimju veidā.

  12
  23
 2. Jautājums kā ebrejiete Marija dzemdēja Jahvi, ja Jahve ir Dievs, bet Marija ir cilvēks senebreju mitoloģijā? KĀ? Pie tam viņa skaitās nedzemdējusi. Šo paradoksu es neizprotu. Paldies Dieviem, ka mūsdienās baznīcas vara par sabiedrību zūd un ka inkvizīcijas prāvas vairs nenotiek.

  12
  16
 3. jā ,zagt nav labi.Nabaga Pavlovska ordeni nozaga,redz Dievmāte nepieņēma.Laikam slikti uzvedies.Par to savu rupjo mēli jāmaksā.

  31
  8
 4. Nē. Svētā Skaistkalnē nekā vaira nav. BET, gan drīz atklāsies. Nevelti jau pērkamais Jelgavas exkristietis no ordeņa atteicās..saprata ko ar vella izdzimumu nodarījis.. tad nu izdzisums ar viltus alkāniem tālāko darbu paveica..bet. redzēsim, redzēsim..

  20
  4
 5. Pareizi ir, neko labāku “mācītājs” Mediņš ar savu attieksmi pret apkārtējiem nav pelnījis.

  26
  9
 6. Marodieri kara laikā kaujas laukā apzog kritušos, ja kas, varbūt tagad Skaistkalni var tēlaini nosaukt par kaujas lauku , bet kuri tad ir tie kritušie? Varbūt nevajadzēja tik skaļi reklamēt to, cik bagāti tie sponsori, ko tik vēl ” mēs visiem par spīti tiem idiotiem darīsim” , varbūt laiks atgriezties pie Dieva likumiem un īstenu kristiešu rīcības, ja jau tā notiek, tad laikam pats Dievs dod signālu, ka tas nav viņam patīkams darbs un laiks sākt apdomāties .Daudziem pēc TV sižeta radās jautājums- kā priesteris var tā runāt un to atļauties un iet cīņā pret skaistkalniešiem ” uz dzīvību un nāvi” , un kā tas viss izskatās bīskapu acīm un vai nedegradēt katoļticību un katoļus citu acīs?

  22
  3
 7. Ja Skaistkalnes baznīcā tik daudz ieguldīts un par to tik daudz skandināts, varbūt vajadzēja mazliet padomāt arī par drošību. Mūsdienīga signalizācija un novērošanas kameras šodien vairs nav nekāda ekstra, ka to nevarētu atļauties. Noteikti uzstādiet un turpmāk guliet mierīgi!

  14
 8. Tauta gaida noStankeviča komentāru par mediņa izteikumiem televīzijā.JA reakcija nebūs no Stankeviča puses,tad viss skaidrs,ka cinisms,visatļautība,rupjība iet uzvaras gājienu.Nu tad cienīgtēvi nebrīnaties,ka baznīcas tukšas un uz priesterību jaunie neparakstās.GAIDISIM PASKAIDROJUMUS!!!!!!!!!!

  29
  4
 9. Jā, es arī ceru ka drīz Skaistkalnē viss atklāsies, vispirms jau par atsevišķiem pedagogiem, kurus no skolas un bērniem jātur lielā attālumā, kuri ir galvenie naida kurinātāji, kuri tiešām ir slimi un pareizi priesteris teica. Nekādā gadījumā tas nebija adresēts pārējiem Skaistkalniešiem.

  2
  18
 10. Tas nozimee,ka iebaidis visus un pats darbosies uz vella parausanu!Nebaidieties Skaistkalniesi!Jo sis rupeklis tik kaaro visus sev paklaut un tad daris kaa pasam vajag.Aprobezoti cilvecini ar aizplivurotam acim tas ir vina sapnis.

  19
  2
 11. Tos komentarus raksta mediņa sekretāre.A ko viņai citu darīt?Kautkā jau maize jāpelna.Mediņš diezvai prot rakstīt,tikai diktēt un rupji lamāties.

  16
  1
 12. Un ko tad Bārbeles baznīca nogrēkojusies, ka tai pašā naktī tika apzagta ? Lai Dievs dod, ka tavu sētu šie zagļi kādā naktī neapciemo, tāpēc iesaku nespļaut Dievam acīs – bumeranga princips !

  4
  7
 13. Mediņš ar savu konkrētu mērķu redzējumu un milzu darbu šo nosprausto mērķu sasniegšanai, ir ne tikai dadzis, bet baļķis šeit nedaudzo, bet izteikti agresīvo indivīdu acīs. To indivīdu, kuru iepriekšējo garīgo un iespējams ari materiālo labklājību Mediņš ir krietni paplucinājis, to, kuru līdzšinējā darbība Skaistkalnes dievnamu un klosteri bija noveduši līdz avārijas, sabrukšanas stāvoklim, ko mēģināja piesegt ar krūmu un koku audzēm, dažām puķudobēm un pagasta domes uzturēto “Kanapenes gadatirgu”

  2
  15
 14. Lasu komentārus un saprotu, ka kaut kas nav kārtībā ar cilvēku prātiem. “Redzams” nespēj saredzēt situāciju kontekstā, jo nezina klostera ēkas stāvokļa patieso ainu. Varu atgādināt, ka tā tukša un “iekonservēta” ( tā to sauc, laikam) stāvēja 50!!!! gadus vismaz ,un šim faktam nav nekādas saistības ar pagasta pašpārvaldi vai gadatirgu. Jebkura publikācija medijos saceļ lielu rezonansi sabiedrībā jautājumos par baznīcu. Cilvēki reaģē. Tātad problēma ir reāla, akūta. To tad arī vajadzētu atzīt visos līmeņos: baznīcas darbību uzraugošajos un novada vadības līmenī.( bet, ja baznīca no valsts šķirta, tad atliek tikai iepriekšminētais).

  1
  3
 15. Nu man nav ko teikt, zeki ir dazādi ir tādi kas baznīcā un kapos neko neaiztiks, bet te man ir jāsaka kāds zemais slānis, ceru, ka policija beidzot ko atklās un ceru, ka Skaistkalnē ir kameras. Tas ir drausmīgi izlaupīt baznīcu, nekā svēta laikam vairs nav, es ja varētu pielādētu automātu un nošautu tādus. fu fu fu

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.