Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Gaso» veiks dabasgāzes apgādes sistēmu pārbūvi Bauskā un Misā

Šomēnes un augustā Vecumnieku pagasta Misas ciemā un vairākās adresēs Bauskā pārbūves darbi prasa arī īslaicīgu dabasgāzes padeves pārtraukšanu, skaidro Jana Rubinčika, akciju sabiedrības (AS) «Gaso» sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltie gada mēneši ir laiks, kad AS «Gaso» veic dažādus gāzes apgādes sistēmas rekonstrukcijas darbus Latvijas gazificētajos reģionos. Šīs rekonstrukcijas ir nepieciešamas, lai padarītu gāzes apgādes sistēmu drošāku, kas ļautu to ekspluatēt arī turpmāk, skaidro J. Rubinčika, Viņa min, ka daži darbi gāzes lietotājiem paiet nemanāmi, jo neprasa gāzes padeves pārtraukšanu vai pagalmu un ielu posmu norobežošanu. Citi liek iedzīvotājiem samierināties ar īslaicīgām, bet tomēr neērtībām.

«Gaso» pārstāve ziņo, ka no jūlija līdz augustam «Gaso» Bauskas iecirknis veiks gāzesvadu ievadmezglu pārbūvi Vecumnieku pagasta Misā šādās adresēs: «Misas kūdra» – 3, 4, 5, 6, 7, 8, 13.

Ievadu pārbūves laikā īslaicīgi (uz vienu darbdienu) tiks pārtraukta dabasgāzes padeve lietotājiem. Ievadu pārbūves mērķis – modernizēt gāzes apgādes ievadmezglu, paaugstināt gazificējamā objekta drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt gāzesvadu hidroslēgu pārbūve tiks veikta Bauskā šādās adresēs: Ceriņu ielā 1, 4, 5, 10; Lāčplēša un Pionieru ielas krustojumā; Miera ielā; Zaļajā ielā 11; Salātu ielā 28.

Hidroslēgu pārbūves mērķis – modernizēt dabasgāzes sadales sistēmu un paaugstināt tās drošību. Šo remontdarbu laikā, iespējams, īslaicīgi (uz vienu darbdienu) tiks pārtraukta dabasgāzes padeve lietotājiem,  kā arī, iespējams, tiks ierobežota gājēju un satiksmes līdzekļu pārvietošanās. Pirms darbu uzsākšanas iedzīvotāji tiks informēti par dabasgāzes padeves atslēgšanu.

Jautā lasītāji, atbild speciālisti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem radušies vairāki jautājumi, uz kuriem AS «Gaso» pārstāve J. Rubinčika sagatavojusi atbildes.

Kāpēc jāmaina vai jālikvidē hidroslēgi?

– Pakāpeniski tiek demontēti padomju laikā uzstādītie hidroslēgi, to vietā uzstādot bezaku noslēgierīces. Zema spiediena gāzapgādes sistēmā uzstādītie hidroslēgi tiek izmantoti dabasgāzes padeves pārtraukšanai. Hidroslēgs kā noslēgierīce ir salīdzinoši droša, taču pats noslēgšanas process ir sarežģīts – tā laikā sistēmā var iekļūt ūdens, kas var traucēt gāzapgādes sistēmas darbību. Bez tam – kas nav mazsvarīgi – hidroslēga ekspluatācija, salīdzinot ar bezaku noslēgierīci, ir visai dārga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāpēc jāveic noslēgierīču un dzīvojamo māju ievadu rekonstrukcija?

– Šīs ierīces ir izbūvētas un ražotas pirms vairākiem desmitiem gadu un ir tehniski un morāli novecojušas, citiem vārdiem – savu laiku nokalpojušas.

Veicot plānveida gāzesvadu tehnisko uzraudzību, izvērtējot konstatētos defektus, bojājumus un tīkla ierīču kopējo stāvokli, AS «Gaso» meistari dažreiz pieņem lēmumu veikt pilnīgu ierīces nomaiņu vai pārbūvi, jo kārtējais remonts var būt ne tikai saimnieciski nelietderīgs, bet pat tehniski neiespējams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsdienu tehnoloģijas un kvalitātes prasības šāda veida tīkla ierīcēm ir krietni augstākas, līdz ar to jaunās noslēgierīces, kā arī ievadmezgli viennozīmīgi ir drošāki, jo samazinās gāzes noplūdes iespēja.

Ilustratīvs attēls, avots: a/s “Gaso”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.