Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gatavojoties skatei, Bauskas kolektīvi koncertā atrādīs Deju svētku obligāto repertuāru

Piektdien, 3.martā, sāksies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skašu maratons. Kopā svētkiem gatavojas 707 deju kolektīvi, portālu informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā no 3.marta līdz 7.maijam repertuāra pārbaudes skates norisināsies 31 vietā Latvijā. Dejotāju sniegumu vērtēs žūrijas eksperti – deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” mākslinieciskie vadītāji, svētku virsvadītāji un deju autori. Ikviens interesents aicināts vērot skates un atbalstīt dejotājus. Ieeja skatēs bez maksas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa uzsver: “Skates ir viens no svarīgiem posmiem, kas nodrošina kopdejošanas tradīcijas pastāvēšanu un nemitīgu atjaunošanos. Ar aplausiem un smaidiem atbalstīsim mūsu staltos, skaistos, un apņēmīgos dejotājus viņu ceļā uz Dziesmu un deju svētku skatuvēm!

Vadītāji un dejotāji ir paveikuši lielu darbu apgūstot 32 dejas lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs” un 18 dejas lielkoncertam “Balts”. Vēl tikai nedaudz pieslīpēt, atkārtot, uzvilkt krāšņos tautas tērpus un doties uz skatuves, lai parādītu savu prasmi un lielo vēlmi būt svētku sastāvdaļai. Paldies par garajiem un grūtajiem mēģinājumiem un neskaitāmajiem koncertiem, kuri jau ir notikuši. Jūs esat gatavi! Lai veiksme un prieks par padarīto!” tā M. Alpa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesildoties 19. martā gaidāmajai skatei, svētdien, 5. martā, Bauskas Kultūras centrā (BKC) koncertā “Ceļā uz deju svētkiem” satiksies četri Bauskas deju kolektīvi – Bauskas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”, Bauskas Kultūras centra tautas deju ansamblis “Jandāls” un TDA “Jandāls” studija, kā arī Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Mēmelīte”, portālu informēja BKC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete.

“Nozīmīga sastāvdaļa no gatavošanās Dziesmu un deju svētkiem ir nervu kutinošās skates, kas dejotājiem sāksies jau šajā nedēļas nogalē – 3. martā. Šajā reizē pirmās skates tiks aizvadītas Rīgā un tad stafete tiks nodota tālāk uz reģioniem. Bauskas dejotājiem nozīmīgā deju skate notiks 19. martā Īslīces kultūras namā, bet skates repertuāra izloze vadītājiem – 6. martā,” stāsta K.P.Lībiete.

Viņa atklāja, ka no deju lieluzveduma “Mūžīgais” dzinējs kolektīviem skatē būs jāizpilda kopumā divas dejas – viena izlozes un viena izvēles deja. Savukārt kolektīviem, kuri piedalīsies arī latviešu skatuviskās dejas koncertā “Balts” skatē būs papildus jāatrāda arī viena izlozēta deja no šī koncerta repertuāra. TDA “Jandāls” izlozes deja nejaušības kārtā tiks noteikta no septiņām citām dejām, bet TDA “Jandāls” studijai – no trīs citām. VPDK “Mēmele” dejotājiem būs jāsagatavo divas izlozes dejas – viena no piecām lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un viena no divām koncerta “Balts” programmā iekļautajām horeogrāfijām.

Foto: No TDA “Jandāls” albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.